Skocz do zawartości

SkyBlock - Sieć serwerów minecraft używa cookies. Przeczytaj Politykę wykorzystywania cookies aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:   
Witaj na SkyBlock.pl - Największa polska sieć serwerów minecraft!
Miło, że zawitałeś do Nas, do największej polskiej społeczności graczy minecraft.
Załóż konto, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji!
Rejestracja zajmie Ci zaledwie kilkanaście sekund.
Zaloguj się Rejestracja
Zdjęcie

Komenda pomocy

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Guess who's back (4 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za dodaniem pomocniczej komendy

1. Tak (1 głosów [25.00%])

Procent z głosów: 25.00%

2. Nie (3 głosów [75.00%])

Procent z głosów: 75.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

KonfidentSaskacz

KonfidentSaskacz

Użytkownik I

• Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów

Reputacja: 14
Neutralny

Co ja robie ze swoim życiem, że o godzinie 6:14 (nie, nie spałem) pisze propozycje.

*ziew* zaczynajmy.

Spotkałem się (jako gracz, ale również spotykałem innych graczy) z sytuacjami gdy po prostu nie dało się zrobić screena graczom łamiącym regulamin.

Na przykładzie dziś, gdyby nie szybka reakcja ukochanej <3 KAMI_ROMA, VIP z speed hackiem na HNS nie zostałby zbanowany. No ale jak taką osobe wykryć? A tu wychodzę z inicjatywą.

Do grona administracyjnego weszło kilka nowych kid modów, więc żeby się nie nudzili, postanowiłem wpaść na ten pomysł.

Tzn wpadłem na niego dawno temu, ale potrzebowałem sensownego argumentu.

Komenda /pomoc /support /help, whatever. Komenda dzięki której moglibyśmy wezwać pomoc. Wtedy, administracja dostawała by powiadomienie "Gracz <nick> potrzebuje pomocy na trybie <tryb>".

Tak wiem, na serwerze jest średnio 1-2k osób.

W takim razie jak nad tym zapanować?

Tu wychodze z następującymi pomysłami:

1. Gracz który bawi się tą komendą zostaje zbanowany na okres tygodnia (mimo wszystko zbyt poważna komenda).

2. Komenda była by do odblokowania za pieniądze.

2.1 Komenda była by dostępna garstce aktywnych oraz legitnym osobom (o jezu zaraz będą hejty że "mówisz tak by specjalnie cheatować wtedy").

Załóżmy: 10 osób na tryb. W razie gdyby było to za mało lub za dużo, administracja odbierze lub dobierze prawo innym.

W tym wypadku nie mówie o osobach z top 10, tylko o osobach aktywnych. Bo może być ktoś top 3 a grać dwa razy miesięcznie.

Wpisanie takiej komendy nie zajęła by nawet sekundy (nie wiem czy nawet połowe by zajęła).

3. Komenda działała by jedynie w danym okresie czasowym (załóżmy 18-21).

Proszę teraz każdego o kulturalne przedstawienie swojej opinii za oraz przeciw.

Bo za zwykłe "na nie" będę zgłaszać.

Jestem również otwarty na sugestie ze strony graczy by urozmaicić te propozycje.

A administrację prosze o nie zamykanie bezsensownie tematu, gdyż jest ona głównie zrobiona z myślą o graczach, nie o tym czy administracja radzi sobie dobrze czy też źle ;)

Pozdrawiam.

#RIPSASKACZ

ff5fdddda7.png

Krzychu2000

Krzychu2000

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1050 postów
  • Steam:brak
  • Gadu Gadu:jest
  • LokalizacjaLublin
  • Zainteresowania:Excel
  • Krzychu
  • Gram na:CubeGame.pl

Reputacja: 509
Mentor

Wzór.

"1. Gracz który bawi się tą komendą zostaje zbanowany na okres tygodnia (mimo wszystko zbyt poważna komenda).

2. Komenda była by do odblokowania za pieniądze.

2.1 Komenda była by dostępna garstce aktywnych oraz legitnym osobom (o jezu zaraz będą hejty że "mówisz tak by specjalnie cheatować wtedy")."

Te punkty przemawiają, moim zdaniem, za odrzuceniem tej propozycji.  

1. "mimo wszystko zbyt poważna komenda". Zgadzam się w stu procentach. Można dać ją na jakieś serwery PvP, gdzie gra max 200 osób, ale nie na serwer minigames, gdzie graczy jest 2000. I na tylu graczy przypada 16-osobowa administracja, która nigdy nie jest w pełnym składzie na serwerze i w dodatku jest AFK. Może nie będzie fałszywych alarmów, ale mogą się pojawić nadużywania tej komendy, przez co do jednego gracza przyjdzie trzech moderatorów. A gdy administracja nie jest AFK, będzie musiała ciągle się teleportować.

2. Płatna komenda. Wiesz, serwer nie jest na tyle duży, abym nie mógł trafić na nieuczciwego gracza po raz drugi lub on sam nie trafił na kogoś, kto mógłby go zgłosić. Zatem nie opłaca się tego kupować.

3. To w końcu komenda jest płatna czy dostępna garstce osób?

Podsumowując, propozycja jest słabo przemyślana. Próbowałeś dopracować tę komendę pod względami, które sam nadmieniłeś, ale mimo to średnio ci się udało. 

Definitywnie jestem na nie.

KonfidentSaskacz

KonfidentSaskacz

Użytkownik I

• Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów

Neutralny

3. To w końcu komenda jest płatna czy dostępna garstce osób?

Podsumowując, propozycja jest słabo przemyślana. Próbowałeś dopracować tę komendę pod względami, które sam nadmieniłeś, ale mimo to średnio ci się udało. 

Definitywnie jestem na nie.

Odnośnie trzeciego dałem jedynie przykład. Administracja zrobi to co będzie chciała, ja jedynie dałem różne alternatywy.

Szanuje i dziękuje za poświęcony mi czas.

Użytkownik KonfidentSaskacz edytował ten post 07 January 2017 - 20:23

#RIPSASKACZ

ff5fdddda7.png

xKael

xKael

Bywalec II

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaElektrownia w Czarnobylu
  • Zainteresowania:Sarkofagi w Prypeciu.
  • KA3L_

Reputacja: 32
Ogarnięty

Jako że znam takie osoby (Chodź zbugujemy dzisiaj mapę), to taka komenda by się przydała, byle by KAMI_ROMA nie miała do niej dostępu.

eVp1jd6.png

KonfidentSaskacz

KonfidentSaskacz

Użytkownik I

• Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów

Neutralny

Jako że znam takie osoby (Chodź zbugujemy dzisiaj mapę), to taka komenda by się przydała, byle by KAMI_ROMA nie miała do niej dostępu.

Akurat do Kami nie mam zastrzerzeń jeśli o to chodzi.

A bugowanie map, aj Kael Kael...jeszcze z tego nie wyrosłeś?

#RIPSASKACZ

ff5fdddda7.png

Quiz

Quiz

Użytkownik III

• KidModerator CubeGame
  • PipPip
  • 123 postów
  • Steam:STEAM_0:1:50366155
  • LokalizacjaKraina krwi i wina
  • Zainteresowania:-Historia
    -Programowanie
  • MostWantedPL

Reputacja: 45
Ogarnięty

Wszystko wymienił już Krzychu2000 wyżej.

Więc moja ocena jest ta sama nie.

MeGaLoDoN

MeGaLoDoN

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 497 postów
  • Steam:LloydPL
  • LokalizacjaGliese 832 c
  • Zainteresowania:Brak
  • _lloydpl_

Reputacja: 287
Pomocny

/helpop... cóż za innowacja... nigdzie tego na pewno nie było i żadnemu z administracji nie obiła się ta komenda o ucho... wcale.

Jak by była potrzeba to sami by na to wpadli żeby takie coś zrobić, ale jak wymienili tu powyżej powiadomienie na chacie niestety nie obudzi afka więc na nie

yo

Gigoss

Gigoss

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Steam:gigosik3
  • Gadu Gadu:52389412
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Zainteresowania:C++, Java, Klocki
  • Gigoss