Skocz do zawartości

SkyBlock - Sieć serwerów minecraft używa cookies. Przeczytaj Politykę wykorzystywania cookies aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:   
Witaj na SkyBlock.pl - Największa polska sieć serwerów minecraft!
Miło, że zawitałeś do Nas, do największej polskiej społeczności graczy minecraft.
Załóż konto, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji!
Rejestracja zajmie Ci zaledwie kilkanaście sekund.
Zaloguj się Rejestracja

MeGaLoDoN

MeGaLoDoN

Rejestracja: 24 Nov 2014
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 22:08
***--

Cześć

23 October 2016 - 19:54

Jeszcze nigdy tu nie napisałem tematu, cześć


[Test] Bug związany z koszem (Prawdopodobny)

10 July 2016 - 16:52

Czemu można pisać tematy w koszu, zamknijcie działy w koszu te z craftcast i ich tematy żeby nie można było tu niczego pisać bo to jest chyba bug, a bugi trzeba zgłaszać  :ph34r:

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnie to bym napisał to w normalnym dziale, ale żeby się nie okazało że to fake to pisze tu...

Z góry sorka za taki tre spam, może ten bug nie jest jakiś wielki i ważny, no ale jest więc czemu ma to być zepsute?


[Zmniejszenie poziomu ostrzeżeń] LloydPL (MeGaLoDoN)

07 July 2016 - 19:40

Nick na forum: MeGaLoDoN (narazie)
Punkty do usunięcia: 1 lub 2, w zależności na ile zostanie oceniony poradnik
Link do poradnikahttp://skyblock.pl/i...ko/#entry208621
Dodatkowe informacje: To nie jest cheat, to poradnik dla tych co dużo muszą wpisywać te same komendy i im się nie chce.

 

+Takie małe pytanko, można zmienić mój nick na "LloydPL" bo ten już mi się znudził po 3 latach użytkowania.


Jak "bindować" komendy /tekst pod klawisze w minecraft (i nie tylko)

07 July 2016 - 15:17

Witam! W tym poradniku przedstawię wam jak "bindować" komendy w minecraft pod dowolny klawisz.

(Napisałem "bindować" w cudzysłowie bo to określenie bardziej pasuje do CS:GO, a samo słowo "bind" znaczy coś łączyć - w tym przypadku klawisze z komendami)

 

Więc o to poradnik:

 

1. Program!

Na początku pobieracie programik (żaden integralny z plikami minecraft program) który macie TUTAJ.

Instalujecie to i przechodzimy do punktu nr. 2

 

 

 

2. Jak rozpocząć?

Gdy już macie zainstalowany ten programik przechodzicie na pulpit, klikacie PPM w puste miejsce, przesuwacie myszkę na opcję "Nowy" i klikacie na "AutoHotkey Script", wtedy tworzy wam się plik wykonywalny dla tego programu, nazywacie jak chcecie.

 

Jeżeli wam nie zadziała postępujcie zgodnie z instrukcjami:

Robicie to samo tyle że zamiast "AutoHotkey Script" klikacie na "Dokument tekstowy" (powinien być na samym dole). Zapisując plik na pulpicie otwieracie go, klikacie w lewym górnym rogu "plik", później "zapisz jako", nazwę pliku wybieracie sami, ale musicie napisać na jej końcu zakończenie ".ahk" i żeby był to plik wykonywalny dla programu, w opcji "zapisz  jako typ" zaznacz "Wszystkie pliki".

 

 

 

3. Kodowanie!

Kiedy mamy już nasz programik i wykonywalny plik to teraz czas na jego napisanie (Plik powinien mieć ikonkę z "H" na środku). Komendy te najepiej wpisywać po 1-2 znaki bo program czasem może je gubić np. komendę "/home" trzeba podzielić na znaki czyli "/", "h", "o", "m" i "e"

Dobrze, więc najpierw kliknijcie na ten plik PPM i kliknijcie "Edit". Prawdopodobnie otworzy wam się to w notatniku lub notepad++ (jak kto ma).

Pokaże wam to na przykładzie komendy "/home"

Aby rozpocząć skrypt należy wpisać jakiś znak z klawiatury (Lista znaków w spoilerze tego punktu) np. "F". Wpisujemy w tym przypadku "F::" i klikamy Enter żeby przejść do następnej linijki (Tylko nie piszcie wszędzie cudzysłowiów)

W następnej linijce wpisujemy rozpoczęcie wpisywania - w minecrafcie domyślnie otwieramy możliwość pisania komend znakiem "/" (najlepiej kliknijcie ten klawisz co odrazu włącza chat z tym znakiem) więc wpisujemy "Send, /"

Teraz żeby skrypt nam się nie zgubił wpisujemy po Enterze "Sleep 50" (0,05 sekundy) i po tym następny znak czyli "h", a w kodzie będzie to "Send, h", następnie po Enterze (Jak wszędzie przy następnym kodzie) "Sleep 50", i żeby wpisało "o" wpisujemy "Send, o", później robimy to samo, ale żeby od razu zatwierdziło nam tą komendę na końcu czyli przy literze "e" wpisujemy "Send, e{Enter}", w ten sposób odrazu program kliknie nam Enter a cała komenda zostanie zainicjowana jednym klawiszem ("F"), całość powinna wyglądać tak:

f::
Send, /
Sleep 50
Send, h
Sleep 50
Send, o
Sleep 50
Send, m
Sleep 50
Send, e{Enter}

Spoiler

 

 

4. Włączanie i wyłączanie skryptu po przez jeden klawisz

Jeżeli coś piszemy na chacie i chcemy użyć literki która jest "zbindowana" w tym przypadku "F" to nie wpisze nam to tej literki tylko to co jest na niej zakodowane (np. zamiast filip wpisze ci zamiast "F" komendę). Można to włączać i wyłączać bez wyłączania całego skryptu, na końcu po enterze można dodać frazę "[klawisz]::Suspend" (Klawisz to klawisz którym chcesz włączać lub wyłączać skrypt!), np. Na wyłączenie lub włączenie skryptu chcemy ustawić klawisz "F7", to wpisujemy "F7::Suspend" no i gotowe, teraz włączymy i wyłączymy skrypt kiedy będzie się nam podobać! Skrypt by wyglądał wtedy tak:

f::
Send, /
Sleep 50
Send, h
Sleep 50
Send, o
Sleep 50
Send, m
Sleep 50
Send, e{Enter}
F7::Suspend

5. Całkowite wyłączanie skryptu

Aby całkowicie wyłączyć skrypt trzeba go wyłączyć albo z procesu w menadżerze zadań (nie polecam dla zielonych) albo w bardzo łatwe i najczęściej stosowane rozwiązanie czyli znalezienie programu na pasku startu. Tam gdzie macie zegarek to obok po lewej są niektóre aktywne w tle programy (tylko ikonki) i aby wyłączyć ten skrypt trzeba tam znaleźć ikonkę z "H" lub "S" ("H" jak skrypt jest włączony, a "S" jeśli jest wyłączony) na zielonym tle, kliknąć na nią PPM i kliknąć Exit.

 

 

6. Przykłady skryptów:

Spoiler

 

7.Tylko do minikrofta!?!?!?

Nie tylko, tego można użyć wszędzie gdzie się da, byle by było włączone, ten program ma o wiele, wiele więcej różnych funkcji, można robić zmienne, warunki, manipulować kursorem podając koordynaty miejsca strzałki na pulpicie itd. Są programy które to nagrywają i konwertują na skrypty, można się także zapoznać z pomocą którą można przeczytać po instalacji.

  

 

 

~By LloydPL               


[Skarga] mógł komendą >.<

23 February 2016 - 16:46

SKARGA

 

1. Nick z gry: LloydPL

2. Nick oskarżonego/oskarżonych: MrKacapaper
3. Powód oskarżenia gracza/graczy: Zabijanie na wyspie lawą
4. Serwer(tryb): SkyBlock
5. Przybliżona data: 23.02.2016 15:04
6. Dowody: ScreenShots

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Dodam również że to powinno się zaliczać do zabijania na wyspie, owszem jest w regulaminie podpunkt że nie można być na wyspie bez zgody ale jest komenda aby można było wyrzucić gracza

 

P.S. żeby nie było mogą powiedzieć że zbugowałem drzwi lecz na moim lapku to nie możliwe ze względu na konieczność obsługi padem...


top