Skocz do zawartości
pixelguyworld

CubeGame: Mój sposób, by triumfować na BedWars'ach.

Polecane posty

PORADNIK JEST NAPISANY Z MYŚLĄ O TRYBIE BEDWARS 1VS1.
POD DROBNĄ EDYCJĄ (PODZIELENIE ETAPÓW NA DWIE OSOBY) MOŻNA UŻYWAĆ GO RÓWNIEŻ NA 2VS2.

Cześć!

W dzisiejszym poradniku chciałbym zaprezentować Ci sposób, dzięki któremu wygrywam prawie każdą grę w BedWars'ach!
Pamiętaj! Sposób ten opiera się tylko i wyłącznie na zwinności, jeżeli na ten temat jesteś mniej obeznany, to prawdopodobnie poradnik nie jest dla ciebie.

ETAP 1:
Po rozpoczęciu gry, przystąp do podnoszenia żelaza i złota.
Po uzbieraniu 8 żelaza, kup łącznie 32 wełny.
W tym momencie najszybciej jak potrafisz, kieruj się w stronę diamentów, zanim sąsiednia wyspa Cię wyprzedzi.

ETAP 2: (zaliczony):
Jeśli uda Ci się wyprzedzić przeciwnika, weź diamenty i wróć do swojej wyspy.
Teraz jedyne co musisz zrobić to zebrać materiały stworzonych przez spawner.
W tym momencie powinieneś mieć już 7 złota - kup za to żelazny mieczyk, a za żelazo materiały do obudowania łóżka i kolejne 32 wełny.

Etap 2: (niezaliczony):
Jeżeli przeciwnik Cię wyprzedzi i będzie przed tobą na wyspie generującej diamenty, jesteś na straconej pozycji i gra nie pójdzie tak pomyślnie, jak miała.

W tym momencie możesz wykonać dwie czynności:
1) Poczekać, aż przeciwnik pójdzie na swoją wyspę (ostrożniejsze, jednak ukradnie Ci czas, który jest tutaj najważniejszy).
2) Spróbować go zabić (ryzykowne, ponieważ twoje łóżko nie jest zabudowane).

Jeśli udało Ci się zabić przeciwnika:
Zbierz diamenty, jeśli przeciwnik ich nie zebrał, a następnie udaj się do bazy.
Teraz jedyne co musisz zrobić to zebrać materiały stworzone przez spawner.
W tym momencie powinieneś mieć już 7 złota - kup za to żelazny mieczyk, a za żelazo materiały do obudowania łóżka i kolejne 32 wełny.

Etap 3:
Teraz wróć do diamentów i kieruj się w stronę środka.
Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, to będziesz pierwszy lub spotkasz dopiero co zbierającego szmaragdy przeciwnika.

Etap 3.1: (NIE SPOTYKASZ PRZECIWNIKA)
Jeżeli dojdziesz pierwszy, możesz już wiedzieć, że twoja szansa na wygranie wzrosła niewyobrażalnie.
W tym momencie spójrz na czas odnowienia spawnera - jeśli szmaragdy pojawią się za krótki czas, poczekaj.
Jednak jeżeli materiał pojawi się dopiero za kilkanaście sekund, wróć do wyspy i kup już coś z diamentowej zbroi - PAMIĘTAJ! NA POCZĄTKU NIE KUPUJ DIAMENTOWEGO MIECZA!

Etap 3.2: (SPOTYKASZ PRZECIWNIKA)
Gdy napotkasz na swojej drodze przeciwnika, biegnij za nim! (oczywiście, jeżeli twoja liczba serduszek jest odpowiednia)
Jest wysoka szansa, że twój przeciwnik ma tylko drewniany mieczyk, kiedy ty przy sobie masz żelazny, dzięki etapowi drugiemu.

Jeśli uda Ci się zabić przeciwnika:
W tym momencie spójrz na czas odnowienia spawnera - jeśli szmaragdy pojawią się za krótki czas, poczekaj.
Jednak jeżeli materiał pojawi się dopiero za kilkanaście sekund, wróć do wyspy i kup już coś z diamentowej zbroi - PAMIĘTAJ! NA POCZĄTKU NIE KUPUJ DIAMENTOWEGO MIECZA!

Jeśli przeciwnik Cię zabije:
W tym momencie jesteś na straconej pozycji, jednak nie poddawaj się!
Kup żelazny mieczyk, zabuduj bardziej łóżko i kieruj się w stronę środka raz jeszcze.

Etap 4:
W tym momencie za zebrane diamenty ulepsz miecz i zbroje (później oczywiście możesz też kupić inne ulepszenia).
Teraz możesz śmiało chodzić na środek - uważaj jednak, żeby ktoś Cię nie zrzucił!
Po zebraniu odpowiedniej ilości szmaragdów kup całe opancerzenie - jeśli nazbierasz dużo szmaragdów, możesz pozwolić sobie na diamentowy miecz.

Etap 5:
W tym momencie zadbaj o to, żeby przeciwnik nie mógł dostać się na środek, zdobywając przy tym przewagę.

Etap 6:
Teraz kup diamentowy kilof, diamentową siekierę, TNT oraz perły.
Od tego momentu śmiało możesz triumfować wśród innych - nawet się nie zorientują, kiedy dzięki tobie odpadli z gry.

WAŻNE RADY!

ŁÓŻKO: Ten element jest najbardziej zagrożony.
Będąc wystarczająco szybkim, przeciwnik nie da rady dobiec do łóżka, zanim zdążysz wrócić.
Jednak jeżeli jakoś twojemu przeciwnikowi udało się ciebie przegonić i zdąży rozwalić Twoje łóżko - nic straconego!
Graj teraz bardzo defensywnie, z nutką agresywności.
Nadal chodź na środek, jednak ostrożniej - dzięki temu twój przeciwnik nie wykorzysta twojej nieobecności na środku.
Odpuść sobie Twoją wyspę - poczekaj, aż przeciwnicy nawzajem się powybijają i używając sprytu wykończ ostatnie drużyny.

UKRYWAJ SIĘ: Jest to bardzo ważne!
Może zdarzyć się sytuacja, gdzie podczas zbierania szmaragdów widzisz kierującego się na środek przeciwnika - ukryj się wtedy jak najbliżej jego mostu (drogi między wyspami) - czy to za drzewem, czy to za budowlą.
Wyskocz na niego dopiero wtedy, jeśli będzie już wystarczająco blisko, a następnie spróbuj go zepchnąć!

BĄDŹ SZYBKIBez tego ten poradnik w niczym Ci nie pomoże.
Nie pierwszy raz widzę, że przeciwnicy tłoczą się z miejsca na miejsce, żeby zabudować łóżko, budują bez pośpiechu mosty, a co lepsze - robią ze swojej wyspy bazę - tu nie o to chodzi! :P

Mam nadzieje, że ten poradnik pomoże wam triumfować w BedWars'ach!
Powodzenia!

Edytowano przez pixelguyworld
Powtórki, niezrozumiałe treści.
  • Lubię to 1
  • Dzięki! 3

Polecam tą metodę, sam jej używam od dłuższego czasu i mogę gorąco polecić, nawet na 2v2.

DIAMENTOWEGO MIECZA*

I możesz zamienić słowo "piecyk" na "spawner". Wiem że w ulepszeniach drużynowych to jest piecyk ale niektórzy mogą nie zrozumieć o co ci chodzi.

• Lubię to 1

26 minutes ago, Plaid360 said:

Polecam tą metodę, sam jej używam od dłuższego czasu i mogę gorąco polecić, nawet na 2v2.

DIAMENTOWEGO MIECZA*

I możesz zamienić słowo "piecyk" na "spawner". Wiem że w ulepszeniach drużynowych to jest piecyk ale niektórzy mogą nie zrozumieć o co ci chodzi.

Oo, dziękuje za rady - poprawione!
Co do 2vs2 - jest to odrobinę zmodyfikowane, ale w sumie masz rację! :)

Pozdrawiam!

6 hours ago, pixelguyworld said:

Co do 2vs2 - jest to odrobinę zmodyfikowane, ale w sumie masz rację! :)

Dokładnie, można na przykład zrobić tak, że jedna osoba zostaje w bazie chronić łóżko, a druga robi to co w poradniku.

Dziękuje za pomoc.

Nie byłam zbyt dobra w tą grę aż do dziś ;) 

Dziękuje.

Generalnie, niezła taktyka dla początkujących, ale jest kilka "ale" i to dosyć dużych

Pierwszą rzeczą, która mi tu nie pasuje jest założenie, że bezpieczne jest przejście bezpośrednio na środek gdy wyspa przeciwna jeszcze dycha. Wiele razy byłem świadkiem sytuacji, w której taki odważny delikwent, który pognał na środek jak strzała, był "nagradzany" utratą łóżka. Z takiej sytuacji już nie ma dobrego wyjścia, bo na twojej wyspie harcuje przeciwnik, a zostać na środku to samobójstwo.

Oprócz tego, gdy budujesz się na diamenty bez obudowy łóżka, też wiele ryzykujesz, bo jeśli sąsiad będzie równie szybki, dojdzie do konfrontacji, a z doświadczenia jakie mam po 1000 wygranych aren wiem, że NIGDY nie wiesz jak taka sytuacja się zakończy, bo:

a) możesz zostać zepchnięty z wyspy

b ) przeciwnik najzwyczajniej w świecie może mieć przewagę w walce poprzez skill, bądź wspomagacze (które na obecną chwilę ma nie mniej niż połowa serwera)

Oprócz tego gra na emeraldy (jak ja nią nazywam), o ile nieskomplikowana i gwarantująca proste zwycięstwo (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem), trwa bardzo długo i do tego jest nieco... nudna ? niesatysfakcjonująca ? Jaka by nie była, wstawiam tu moją strategie, która sprawdzi się co prawda tylko dla graczy doświadczonych, zarówno w Bed wars, jak i mechanice samego minecrafta, ale jest bardzo szybka i dostarcza mnóstwo satysfakcji

1. Weź 24 żelaza i 5 złota, kup za to piaskowiec, wełnę (x2) i TNT

I tak, wiem, do tego czasu przeciwnik może być już dawno na diamentach. Uprzedzałem że to taktyka dla niebojących się drobnych wyzwań.

2. Idź na diamenty

Ale nie po same diamenty, tylko łatwy dostęp do przeciwnika i ważną strategicznie pozycje. Jeśli przeciwnik dobudował się już tam - dobra nasza, przejdź po jego moście, stłum opór, zniszcz mu łóżko (TNT wystarczy na każdą obudowę, którą można zmajstrować w tak krótkim czasie) i dobij go. Jeśli się nie dobudował, można poczekać aż to zrobi (i go zepchnąć), albo najzwyczajniej w świecie pomóc kochanemu sąsiadowi i dobudować się samemu do jego wyspy. Proste, prawda ?

W każdym wypadku należy pamiętać że unikanie konfrontacji będzie często konieczne w celu zniszczenia łózka. Pamiętaj że pozbawienie przeciwnikowi możliwości respawnu jest priorytetem, i jeśli po zrobieniu tego zginiesz i tak będziesz na plusie.

Jeżeli wyspa sąsiednia jest pusta, po dotarciu na diamenty przechodzisz bezpośrednio do punktu trzeciego

3. Idź na środek

I w tym punkcie jest najwięcej zmiennych. W zależności od tego jak długo zeszło nam z sąsiadem, sytuacja na środku może wyglądać różnie. Jeżeli jesteś przy pierwszym dropie (4 emeraldy) zbierz go i wróć do bazy zbierając po drodze diamenty. W zależności od tego ile zostało do drugiego dropu i jak gorąco jest na środku, można zdecydować czy zebrać go też (8 emeraldów da o wiele większą przewagę niż 4) czy jak najszybciej wrócić do bazy. Odpowiednio do ilości, kup:

4 emeraldy - hełm, buty

8 emeraldów - klata, nogawice

2 diamenty - generator

4 diamenty - generator, prota

5 diamentów, generator, generator 2 / generator, prota, trap

Tylko na miłość Boską bądź ostrożny i nie wykrzacz się z mostu po drodze

4. Pora na imprezę

Dalsza część gry to już improwizacja. Po prostu napadaj, morduj, niszcz łóżka, zbieraj emeraldy i wygrywaj. Nie zajmuj się obudową łóżka, użyj swojego doświadczenia, bądź agresywny i kreatywny. Często pomysłowy gracz z dynamitem zrobi dużo więcej, niż gracz z full diax setem i bez doświadczenia.

Modyfikacje na 2 vs 2

Ja osobiście wychodzę z przeświadczenia, że kolega z drużyny jest po prostu kolejnym przeciwnikiem, którego trzeba przeboleć. I o ile z normalnym wrogiem można się szybko uporać, taki osobnik będzie kulą u nogi przez całą arenę. Naturalnie, trafiają się rozgarnięci gracze, ale lepiej od początku założyć, że nasz kolega taki nie będzie i jeśli rzeczywiście będzie to ktoś "inteligentny inaczej", najlepiej go po prostu ignorować.

Jeżeli jednak gramy z kimś, na kim można polegać, otwiera się wachlarz nowych możliwości. Najodważniejszą taktyką było by, gdyby jedna osoba zajęła się dostaniem na środek, podczas gdy druga wykończy sąsiadów. Jak można się jednak domyślić, to wymaga stuprocentowego zaufania w umiejętności kompana i swoje. W takim układzie można też stosować taktykę przynajmniej jednej osoby na środku, podczas której gracze, jak sama nazwa wskazuje, zmieniają się turowo, do momentu w którym obydwoje mają ekwipunek wystarczający do rozpoczęcia ofensywy.

Jeżeli nasz kolega nie jest do tego stopnia doświadczony, najlepiej by było gdyby pełnił rolę defensywno-pomoczniczą (obudowa łóżka, obrona bazy, kontrola diamentów, pomoc na środku) podczas gdy my odwalamy brudną robotę. pozdro Madison

Myślę że to było by na tyle jeśli chodzi o 1vs1 / 2vs2. Nie wiem czy komukolwiek się to przyda, ale postanowiłem że opiszę mój ( i nie tylko mój) styl gry, żeby plebs wiedział jak baluje topka od tak, dla dodatkowej wiedzy. Może napiszę 3vs3 / 4vs4, jak będzę miał czas i komuś zechce się to czytać.

• Lubię to 2

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szneq
      1. Nick w grze: Szneq 2. Tryb gry: BedWars 3. Nazwa propozycji: Komenda na teamowanie się graczy 4. Opis propozycji: Podczas gry na trybie BedWars można by zrobić "teamy". Ponieważ jak gracze chcą grać w tej samej drużynie to można by było stworzyć komendę dzięki której gracze teamowaliby się w grupie. Byłoby to naprawdę przydatne na arenach i gracze nie wychodzili by tak z aren psując innym grę. 5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: -=- 6. Ewentulne załączniki: -=-
    • Przez Kbartek
      1. Nick w grze: kbartek005 2. Tryb gry: BedWars 3. Nazwa propozycji: Sklep na BedWars 4. Opis propozycji:Mam pomysł na sklep z kosmetykami na BedWars. Będzie można wydać swoje monety na czapki , stroje , efekty , itp. 5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Wreście by mogło by wydać te monety na BedWars które na ten czas są bezużyteczne :P 6. Ewentulne załączniki: brak
    • Przez Bebae
      1. Nick w grze: Betii 2. Nick oskarżonego/oskarżonych: msvjj_ 3. Powód oskarżenia gracza/graczy: Cheaty 4. Tryb gry: BedWars 5. Data (musi być widoczna na dowodach): na filmiku w lewym górnym rogu (21.05.18) 6. Dowody: https://youtu.be/4IoMG9b3NtE
    • Przez Bebae
      1. Nick w grze: Betii 2. Nick oskarżonego/oskarżonych: Sheyderek 3. Powód oskarżenia gracza/graczy: Cheaty 4. Tryb gry: BedWars 5. Data (musi być widoczna na dowodach): Widoczne w górnym lewym rogu na filmikach :) 6. Dowody: https://www.youtube.com/watch?v=PQapQRCCpq4 oraz https://www.youtube.com/watch?v=4G6iKqz1JNc
    • Przez OrionQWER
      1. Nick w grze: Orion_QWER
      2. Nick oskarżonego/oskarżonych: HoryMarek
      3. Powód oskarżenia gracza/graczy: antyknock/velocity
      4. Tryb gry: BedWars
      5. Data (musi być widoczna na dowodach): 30-04-2018
      6. Dowody: (niestety w podłej jakości, zapomniałem o "Resample") (brak daty :/ )

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore