Skocz do zawartości

father-christmas_1f385.pngchristmas-tree_1f384.png

Wesołych, spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze,
udanego sylwestra i szczęśliwego nowego roku życzy Administracja SkyBlock.pl

BloodisTM1337

[PROPOZYCJA] Poprawienie antycheat'a na SCB.

Czy Ty też chcesz odejść z gry na trybie SCB przez to, że antycheat jest słaby i można normalnie latać?  

15 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Ty też chcesz odejść z gry na trybie SCB przez to, że antycheat jest słaby i można normalnie latać?

• Tak.
      5
    • Nie.
      10

Polecane posty

1. Nick z gry: BloodisTM1337
2. Tryb gry: SCB
3. Nazwa propozycji: [PROPOZYCJA] Poprawienie antycheat'a na SCB.
4. Opis propozycji: Na trybie SCB nie da się grać, co 2-3 areny widzę użytkownika, który bezproblemowo używa fly'a. Gdy wchodzę na kanał pomocy na teamspeak'u, to rzadko jest jakiś moderator, takowy cheater może bezproblemowo wbijać sobie monety i wyśmiewać się z innych pod pretekstem "Haha! To skill", "Tak i tak zrobię multikonto" lub "W d*pie mam ten serwer" itd... Wiem, że poprawa takowego antycheata może skutkować bugowaniem się doublejump'a, ale na pewno coś się uda zrobić, żeby jednak tego fly'a się nie dało używać.
Zapraszam do głosowania w ankiecie! ;-)
Pozdrawiam.

Nie tylko jest Ts do zgłaszannia, a forum też istnieje, na którym piszesz tą propozycję

Co do propozycji... Jeżeli zostało by to wprowadzone, to Double Jump nie działałby na samym SCB.

Ocena negatywna

@vSolbax, weź też pod uwagę to, że ciężko udowodnić, że owy gracz posiada fly'a, a nie każdy posiada program do nagrywania.
Wspomniałem w poście, że na pewno dało by się to tak zrobić, aby doublejump działał sprawnie ;-)
@Gabrvsia, dziękuje za ocenę pozytywną.
@vSolbax, również dziękuję za pozostawioną przez Ciebie ocenę.

Propozycja bez sensu:

dopracujmy niedopracowanego antycheata.

No dzięki, bo nikt na to by nie wpadł.

Jw, temat jako propozycja jest pozbawiona sensu, ale jako zwrócenie uwagi na problem cheaterów już nie. Jednak nie rozwiążemy problemu, jeżeli będzie tworzyć tematy typu: ludzie, zróbmy coś, by było lepiej, bo na pewno coś da się zrobić.

Ludzie...

'Nie da sie grac' XD Grac sie da na pewno, fly'a łatwo rozpoznac jako cheat'a, wiec rownie dobrze mozesz zrobic ss'a, na ktorym bedzie wszystko ładnie pokazane i udowodnione, a pozniej nic prostszego niz zglosic owego cheatera na forum xD

Zgodze się tutaj z @Krzychu2000 co do słow iz propozycja jest pozbawiona sensu ;p

Edytowano przez xAlexandraa
  • Lubię to 1

@Up 

Fakt łatwo można fly zgłosić, ale co z tego? Każdy zakłada multikonto po otrzymaniu bana, dlatego skargi na forum praktycznie nic nie dają, nie wspominając już o tym, że rozpatrywanie zgłoszenia i czekanie na odpowiedź zajmuje sporo czasu, a cheater jest w stanie popsuć sporej liczbie osób rozgrywkę... Paroma opcjami na rozwiązanie jest właśnie poprawa antycheata(oczywiście Hadministracja raczej nie jest w stanie, więc to odpada) bądź włączenie płatnej rejestracji (była włączona, szybko jednak zrezygnowali xD) lub większe poświęcenie administracji na ten tryb. Dobrze, iż gracz zwrócił uwagę na problem cheaterów na scb.

Edytowano przez Marcelan
  • Lubię to 2

@xAlexandraa, stwierdzam to samo, co @Marcelan, tylko chciałbym dodać, to że zgłaszałem już cheatera, który miał fly'a, ale skarga została odrzucona z powodu "Gracz mógł używać double jump'a, dowody nie są wystarczające.". A nie każdy posiada na komputerze/laptopie program do nagrywania.
Link do odrzuconej skargi: https://skyblock.pl/index.php?/topic/63095-skarga-pytanie-theamazngfocus/&tab=comments#comment-271975
PS: Tak wiem, że wygląda to, jakby takowy gracz używał doublejump'a, ale nie da się inaczej tego udowodnić w formie screanshotów.

16 minut temu, BloodisTM1337 napisał:

ale nie da się inaczej tego udowodnić w formie screanshotów

Zawsze tekiego delikwenta możesz zgłosić na ts'ie. 

Edytowano przez Vaioo

@Vaioo, No tak, a co jeśli nie ma żadnego z moderatorów?
Jeśli (ja) widzę cheatera to idę na teamspeak'a serwera, a gdy żadnego (po czekaniu 15 minut) moderatora nie ma to po prostu odechciewa mi się grać, bo wiem że co arenę prawdopodobnie będzie ten cheater (co dopiero, jeśli mają sojusz i bezproblemowo latają po arenie...).

Edytowano przez BloodisTM1337
  • Haha 1

Powiem tak, fly'a niezbyt da się zablokować na Bedwars i SCB z powodu mechaniki podwójnego skoku, który aktywuje chwilowo latanie. Aby wyeliminować cheaterow z fly'em na tym trybie, konieczne byłoby raczej usunięcie podwójnego skoku. W sumie.. Solbax wspomniał o tym wyzej

Co do propozycji nie mam opinii, po prostu chciałam przedstawić, z czym wiązałoby się eliminowanie "latawców" 

Edytowano przez Thordissa

Dnia 9.10.2018 o 5:35 PM, vSolbax napisał:

Nie tylko jest Ts do zgłaszannia, a forum też istnieje, na którym piszesz tą propozycję

Co do propozycji... Jeżeli zostało by to wprowadzone, to Double Jump nie działałby na samym SCB.

Ocena negatywna

@vSolbax wyjaśnił wszystko. Wiele razy grałem na SCB i to nie ma sensu bo Double Jump nie działał by albo by cię wywalało za FlyHacka

Dnia 10.10.2018 o 3:36 PM, BloodisTM1337 napisał:

@Vaioo, No tak, a co jeśli nie ma żadnego z moderatorów?
Jeśli (ja) widzę cheatera to idę na teamspeak'a serwera, a gdy żadnego (po czekaniu 15 minut) moderatora nie ma to po prostu odechciewa mi się grać, bo wiem że co arenę prawdopodobnie będzie ten cheater (co dopiero, jeśli mają sojusz i bezproblemowo latają po arenie...).

To napisz skargę na forum proste

@PolskaSowa77,
"Gracz mógł używać double jump'a, dowody nie są wystarczające.". A nie każdy posiada na komputerze/laptopie program do nagrywania.
Link do odrzuconej skargi: https://skyblock.pl/index.php?/topic/63095-skarga-pytanie-theamazngfocus/&tab=comments#comment-271975
PS: Tak wiem, że wygląda to, jakby takowy gracz używał doublejump'a, ale nie da się inaczej tego udowodnić w formie screanshotów.
(Jest to urywek mojego posta napisanego wyżej.)

(Z góry sorki za formatowanie :P)

Edytowano przez BloodisTM1337

Jak ja widzę że ktoś lata to go porostu wywala. Ja nie mam problemu na SCB z chiterami gdyż zawsze jakoś daje rade pokonać. Lecz z 2 strony tacy hakerzy zabierają moje kil na arenie lecz danie lepszego antychita może spowodować ,,bugowanie" dublejumpa , i jak komuś się zlaguje to odrazu może dostać bana , przez to że antychit jest za mocny. Proponuje aby jak się zobaczy takiego chitera to na ts zgłaszać lub na forum. To jak widać jest skuteczna metoda.

Jestem na NIE

Dnia 10.10.2018 o 3:01 PM, BloodisTM1337 napisał:

nie da się inaczej tego udowodnić w formie screanshotów.

owszem można, gdy jest bardzo wysoko , to nie można tego przyjąc jako dublejumpa i można za ss udowodnić

Każdy błąd, bug, rzecz lub cokolwiek do naprawy na serwerze będzie miało swoje 5 minut. Nasi skrypterzy nie są w stanie naprawić wszystkich błędów w kilka minut, oni też mają swoje życie prywatne i nie poświęcają go tylko na naprawianie błędów na CubeGame. Każdy plugin ma swoją wagę i trzeba poświęcić mu odpowiednią ilość czasu na dopracowanie go, testowanie itp. @BloodisTM1337 zapewniam cię, że na SCB i poprawienie AAC również przyjdzie pora. Póki co na razie w skład administracji wchodzi 15 osób, do których możesz zgłaszać osoby, które posiadają bądź używają niedozwolonych modyfikacji. To prawda - nie każdy jest w stanie udowodnić wszystkiego, bo nie każdy ma program do nagrywania - w 100% się z tobą zgadzam, ale wystarczy zrobić ss z widocznym nickiem i gracz już jest nacenzurowany i brany pod obserwację. Po to jest właśnie tak liczna administracja, żeby takich ludzi łapać, a gdyby AAC robiło wszystko za nas to wiele osób nie widziałoby sensu bycia na tym stanowisku, na jakim się znajdują w składzie administratorskim.

• Lubię to 1

Ja uważam, że na SCB nie ma takiego słabego antycheata, bo jak ja spotykam cheatera to gra całą arenę, ale na przykład na drugiej już go wywala i  wtedy nie wbija na SCB więcej. Przynajmniej u mnie tak jest.

Poprawienie antycheata który blokował by fly mógłby blokować double jumpa, co było by uciążliwe 

I gracze na pewno by się skarżyli 

Wiec ocena negatywna

Owszem, czasem ciężko jest zgłosić kogoś, kto używa fly'a, biorąc pod uwagę double jumpy, jednak gdy gracz lewituje 50 kratek nad ziemią zrobienie dobrego ss nie  jest wyzwaniem. Poza tym, tak jak już to zostało wspomniane wyżej - nawet jeśli screen nie jest wystarczający, to gracz zostaje pod obserwacją. Wniosek - jeśli rzeczywiście coś ma, prędzej czy później i tak zostanie ukarany. Nie ma sensu zmieniać tego systemu, jedynie utrudniłoby to rozrywkę tym, którzy cheatów nie używają.
Jestem na nie.

Up

Gracz zostaje pod obserwacją, dostaje bana w ciągu ~1-2 godzin i co robi dalej? Zakłada  multikonto. Nie zadziwia nikogo, dlaczego liczba graczy mimo 10-30 permów dziennie jest ciągle taka sama? Nie wiem, co się stało z antycheatem, ale obecnie nie wyrzuca już nawet za kill aurę. Tak na prawdę jedynym rozwiązaniem, które mogłoby jakoś pomóc to płatna rejestracja ;v 

Edytowano przez Marcelan

Jestem na nie

Dlaczego?

Po pierwsze jak wyżej napisano nie działał by doublejump.

Po drugie 

Wywalało by ludzi bez fly'a.

Jednak @Marcelan dobrze ze zwrocil uwagę na problem na SCB.W 100% się z tobą zgadzam ze codziennie jest tworżonę dużo multikont.Jednak administracja nie będzie spędzać całego swojego czasu na poprawianie AntyCheata i banowanie graczy z MK.

Niestety nie wszystko będzie teraz rozwiązane ale wszystko w swoim czasie 

:)

Anty cheat nigdy nie będzie wystarczająco dobry, bo to jest nie możliwe. Nagrywaj sobie gierki, rób screeny, zrób folder z osobami do zgłoszenia, po jakimś czasie grania w dany dzień zgłaszaj.  
Najlepszy sposób na ten tryb to USUNĄĆ GO. Nie widzę innego lepszego sposobu, aby uporać się z tego typu graczami.  

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore