Skocz do zawartości
xxMinio

[Gra] Fabularne walki o wpływy

Polecane posty

Opis świata i jego podziału politycznego

Nastał rok 1260, doszło do wielu powstań pomiędzy dwoma rodami – Kapuśniaków i Hoffmanów. Świat podzielił się na dwa obozy, które cechowały się dwiema, odrębnymi, ideologiami. Kapuśniacy zajęli cały wschód, natomiast Hoffmani zachód. Nie wystarcza to im jednak, każdy pragnie większych wpływów, więc trwają ciągłe wojny. To, czy się zakończą, wie tylko jakiś wyższy byt. Właśnie, wyższy byt... Kapuśniacy wierzą, że nie są godni posługiwania się magią, więc postawili na rozwój ciała. Hoffmani postanowili rozwijać się duchowo, jednocześnie zgłębiając tajniki magii. Kogo poprze wyższy byt, jednocześnie prowadząc ród do kontroli nad całym globem? Okaże się to w przyszłości, jednak na razie trzeba podnieść dwa królestwa z klęski, która nastała po śmierci wodzów. 

 

Aktualna sytuacja

Jakub Hoffman i Antoni Kapuściński, protoplaści dwóch odrębnych rodów, zostali zamordowani. Cały świat się podzielił przez konflikty dotyczące poszukiwania opraców. Jedyne, co nie zostało zmienione, to przekonania dot. rozwoju na świecie. Świat potrzebuje przywódców, którzy dodadzą ludziom nadziei do odzyskania ładu, zwiększenia wpływów. Rozpocznijmy więc... Walkę o trony. 

Królestwa

Jest dostępnych szesnaście królestw. Osiem na wschodzie, osiem na zachodzie. Każdy, kto chce i zdąży założyć królestwo, musi określić jego nazwę, ideologię, plany na najbliższą przyszłość. Na początku król dostaje: miasto będące stolicą, cztery miasta, dziesięć wsi. Późniejsze powiększanie terenu jest możliwe wraz z rozwojem gry, według określonych w dalszej części gry zasad.

Postaci

Każdy gracz ma obowiązek stworzyć kartę postaci w pierwszym, napisanym przez siebie poście (dopiero niżej możesz złożyć wniosek o królestwo). W przypadku potomków Kapuśniaków można stworzyć tylko człowieka, krasnoluda i nie może posiadać zdolności magicznych. Następcy Hoffmana jednak mogą wybrać jedną rasę spośród człowieka, skrzata, elfa, nimfy wodnej, ogra, trola, wiedźmy, mumii. Specjalizacje magiczne są dowolne, jednak zabronione jest poruszanie się w czasie i jakąkolwiek ingerencja w czas.

Zasady

1. Gracz po stworzeniu postaci ma prawo do podejmowania akcji rozwijających fabułę w oddzielnych postach.

2. Gracz ma możliwość w każdej chwili przejść do innego królestwa. Jedynym ograniczeniem jest pozostanie na zachodzie/wschodzie.

3. Zabrania się przesadnego idealizowania swojej postaci, poczynań królestwa. 

4. Głównym celem jest rozwój terytorialny królestwa i dbanie o morale poddanych.

5. Bitwy i wojny oficjalnie rozpoczyna wyższy byt (wydaje on także werdykt), jak i informuje o innych, związanych z grą, zdarzeniach. 

Wzór karty postaci

 

Imię/imię i nazwisko: [krótki opis]
Wiek: [krótki opis]
Rasa: [krótki opis]
Profesja: [krótki opis]
Charakter:
[opis]
Wygląd:
[opis]
Historia: 
[opis]
Umiejętności:
[opis]
Atrybuty:
[opis]

Wzór na wniosek o Królestwo

Imię i nazwisko zakładającego:

Nazwa królestwa:

Polityka królestwa:

Plany na najbliższe tygodnie:

Region: wschód/zachód

Wstęp dla rasy (opcjonalnie):

Wojny: (w każdej chwili można wystosować list wypowiadający wojnę)

Sojusze: (w każdej chwili można wystosować list wypowiadający sojusz)

 

Królestwa:

-Araluen (zachód)

-Hexagimaglandia (zachód)

 

Gracze:

- Wyższy byt: UlanaKrowa

- Nierad Pryncywałek: nidaract

-Thordissa Eli Winslet: Thordissa

-rewixus hexagimag: rewix

-Ravi Zillaren: Zyfrilka

-Pascal Curious: vSolbax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KARTA POSTACI NIDARACT

Imię/imię i nazwisko: Nierad Pryncywałek

Wiek: hot 27

Rasa: Człowiek z korzeniami elfickimi 3 pokolenia wstecz. 

Profesja: Praca dorywcza, wykonywanie poszczególnych zleceń związanych z alchemią (głównie tworzenie trucizn dla bogatych żon i afrodyzjaków dla brzydkich mężczyzn) 

Charakter: Spokojny, typ analityka, egoista i pragmatyk, często podejmuje decyzje sprzeczne z oczekiwaniami innych. 

Wygląd: Ciacho. 

Historia: Gdy był małym dziecięciem, jedynakiem, jego rodzice wyjechali "na wakacje" zostawiając go z dwójką psów i niedorozwiniętym kozłem. Od tej pory musiał radzić sobie w życiu sam. Jego ojciec był alchemikiem, także młody Nierad miał do dyspozycji pracownię ojca. Spędzał godziny na czytaniu ksiąg na temat alchemii i studiowaniu starych manuskryptów na temat magii. Powoli zaczął zauważać w sobie obecność zdolności magicznych. 

W wieku nastoletnim potrafił już zamienić wcześniej wspomnianego kozła w odkurzacz (miotłe) ew. odwrotnie. Pewnej zimy do jego chatki zabłądził pewien nieznajomy. Nierad udzielił mu schronienia przed mrozem, zapewnił jedzenie i spanko. Początkowo ukrywał swoje zdolności magiczne, nie ufał nieznajomemu, który nie chciał wyjawić swego imienia. Zima minęła. Mrozy się skończyły. Nierad jednak nie chciał zostać znowu sam na tym odludziu. Postanowił wyruszyć w drogę ze starcem, zmierzającym na zachód. Pewnego dnia podczas długiej rozmowy w siodle, przybłęda pokazał mu pewną rzecz, której nie zapomni do dziś. Była to jego kolekcja damskich majtek. Nierad uświadomił sobie ze starzec to zwykły zboczeniec. Tej samej nocy zamordował go i zabrał mu cały dobytek. Okazało się że starzec był magiem. Bardzo potężnym magiem. Zmierzał do Akademii Magii, złożyć raport z wyprawy w celach badawczych. Młody miał w dupie ten raport, wziął magiczny pierścień i kostur starego i ruszył w dalszą podróż zatrzymując się po wsiach i handlując usługami alchemicznymi. Jak tylko znalazł okazję trenował także swoje umiejętności magiczne z wykorzystaniem ksiąg Starego Zboczeńca. Trenował aż stał się mistrzem magii, potrafił wyczarować kozła z cząsteczek wody znajdujących się w powietrzu i spalić chatę dluznego mu pieniądze wiesniaka za pomocą jednego zaklęcia. Jednak nikomu nie wyjawił swego magicznego sekretu. Działał pod przykrywką udając alchemika, często zmieniając miejsce zamieszkania. 

Umiejętności: Czary z 4 stopnia zaawansowania magicznego z palcem w nosie rzuca i zrobi taki eliksir że po powachaniu go człowiek umiera w 5 sekund. (Magia i alchemia)

Atrybuty: Inteligencja, alchemia, zręczność, zdolności magiczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WNIOSEK O KRÓLESTWO NIDARACT

Imię i nazwisko: Nierad Pryncywałek

Nazwa królestwa: Araluen

Polityka królestwa: Rządy demokratyczne pośrednie, ostateczną decyzję w każdej sprawie podejmuje król.

Plany na najbliższe tygodnie: Zawiazanis sojuszy i rozeznanie w polityce wschodu. 

Region: zachód (Hoffmani) 

Wstęp dla rasy: Rasa dowolna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie zglaszam ^^

Imię/imię i nazwisko: Thordissa Eli Winslet
Wiek: 19 lat
Rasa: Elf
Profesja: Medyk; leczenie zarówno magią, jak i naturalnymi składnikami
Charakter: Ambiwertyk z przewagą introwertyka. Jest dość nieufna, łatwo zamyka się w sobie. Zazwyczaj jest spokojna, lecz w chwilach słabości łatwo ją wyprowadzić z równowagi. Nienawidzi, kiedy jej coś przez dłuższy czas nie wychodzi. Nie umie wyczuwać ironii, często wiele rzeczy bierze zbyt poważnie. Posiada silne poczucie sprawiedliwości. Jest dość uległa. Zwykle spędza czas w samotności, wędrując po lasach. Najczęściej walczy bronią zasięgową, lecz jeśli takowej nie ma, nie przeszkadza jej walka sztyletem. Choruje na anemię magiczną - bardzo szybko męczy ją używani magii, a brak umiaru może ją nawet zabić. Interesuje się... tresowaniem smoków, nawet lataniem na nich.
Wygląd: Jest dość wysoka, jej skóra jest blada. Białe włosy sięgają prawie do pasa, z prawej strony ma zawiązany mały warkocz. Na świat spogląda intensywnie fioletowymi oczami. Kiedy jest wściekła, jej lewe oko zmienia kolor na złoty. Zwykle nosi ciemny płaszcz z fioletowymi fragmentami i kapturem. Jej lewa ręka jest bioniczna.
Historia: Jedynym wspomnieniem z jej wczesnego dzieciństwa jest widok płonącej wioski i piekielnych wywern rozszarpujących mieszkańców jej wioski. Od kiedy pamięta, musiała się nauczyć żyć na własną rękę. Zwykle prowadzi nomadyczny tryb życia. W wieku dwunastu lat odnalazła ranną, młodą smoczycę; nie miała nawet wyrośniętych skrzydeł. Nazwała ją Hekate. Jest rasy smoka burzowego. Potrafi kontrolować chmury i przywoływać burzę. Źle znosi bezchmurną pogodę, tak samo jak jej właścicielka. Od pierwszego spotkania są nierozłączne. Hekate nie lubi być w jednym miejscu - potrzebuje ciągłego ruchu. Podczas poznawania zachowań smoczycy Thordissa odkryła, że jest w stanie uleczyć rany. Smoki to z reguły użytkownicy magii - tak więc z pomocą Hekate uczyła się panować nad magicznymi mocami. Nauczyła się władać ogniem (pirokineza), a także leczyć podstawowe choroby czy zatruć krew wybranej ofiary. Wpływa też na zachowanie zwierząt niemagicznych.

Dziewczyna w wieku około piętnastu lat eksplorowała dalekie rejony wulkaniczne. Wiedziała, że to niebezpieczne, lecz ciągnęła ją tam ciekawość i możliwość opisania jakiegoś smoczego gatunku. Spotkała tam piekielną wywernę. Podczas walki straciła lewą rękę. Przez utratę krwi i ból nie miała siły do walki. Wtedy została uratowana przez Hekate, która ukryła ją w bezpiecznym miejscu. Za pomocą magii Thordi zatrzymała krwotok. Przez pół roku uczyła się radzić sobie z jedną ręką, dopóki nie trafiła na frakcję, która była sojusznikiem jej dawnej społeczności. Z ich pomocą zyskała bioniczną rękę. Włada nią prawie tak, jak naturalną, lecz czuje tam ciągły chłód, który ją drażni. Mieszkanie w wiosce miało jedną wadę - musiała ukrywać smoczycę, gdyż mieszkańcy byli do smoków wrogo nastawieni. Mimo wszystko pomagała sąsiadom, lecząc ich rany.Po około roku musiała stamtąd uciec, gdyż odkryli obecność Hekate i chcieli ją zabić. Od tamtej pory nie została w jednym miejscu na dłużej, mając nadzieję, że odnajdzie miejsce, w którym smoczyca będzie bezpieczna.
Umiejętności: Jest druidem z mocami pirokinezy. Potrafi leczyć podstawowe i słabsze choroby i rany, zatruć krew ofiary, a także wpływać na zachowanie zwierząt niemagicznych. Włada również ogniem. Podobno kiedyś opętała jakiegoś mężczyznę. Jednakże nie może używać często magii ze względu na anemię magiczną. Posiada dobrą celność (w przypadku broni zasięgowych), lecz strzał i odpowiednie wycelowanie zajmują jej więcej czasu, niż przeciętnej osobie.
Atrybuty:
-ciemna chusta zawiązana na szyi - dostała ją od mężczyzny, który ją wychowywał przed jego śmiercią

-smok burzowy - Hekate, 7 lat (http://dragcave.wikia.com/wiki/Storm_Dragon)

-pozytywka - dębowe pudełko ze srebrnymi zdobieniami, z obracającym się wewnątrz aniołkiem. Gra spokojną muzykę

-sztylet - zakrzywione ostrze, rękojeść wykonana z bazaltu

Edytowano przez Thordissa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię/imię i nazwisko: rewixus hexagimag  
Wiek: 18
Rasa: człowiek
Profesja: Mag. Władca 6 żywiołów. (ogień, woda, lód, ziemia, wiatr, chaos)
Charakter: Urodzony przywódca, mediator. Potrafi wchodzić w stan obojętności umysłu oraz ciała. Jest osobą nadzwyczaj zrównoważoną i sprawiedliwą. Kocha pytania retoryczne oraz sarkazm. Ma charakterystyczny sposób wyrażania swoich myśli.
Wygląd: Przystojny, młody mężczyzna. Posiada charakterystyczną bliznę na czole. 
Historia: Został urodzony w roku 1242. Jego rodzice (domcianata i adamson hexamagowie) zostali zamordowani przez złego serkoniemaga gdy rewixus miał 10 lat. Po tym zdarzeniu odkrył swoje zdolności przypadkowo przywołując tsunami, spalając rodzinną wieś i (zupełnie przypadkowo) tworząc najwyższe góry świata obok domu. Obecnie jest jednym z najlepszych magów w okręgu 4 miasto-wsi.
Umiejętności:
Potrafi władać wszystkimi 6 żywiołami (ogień, woda, lód, ziemia, wiatr, chaos):
• ogień: strzelanie kulami ognia, tworzenie ognistych barier, podpalanie na odległość (3-4m)
• woda: Potrafi strzelać strumieniami wody, oddychać pod wodą, zamykać przeciwników w wodnej bańce
• lód: zamrażanie przeciwników, strzelanie soplami lodu, zamrażanie zbiorników wodnych
• Ziemia: Kształtowanie ukształtowania powierzchni, strzelanie kawałami ziemi,
• wiatr: Kierowanie ruchem wiatru, strzelanie strumieniami wiatru
• chaos: Żywioł ten jest żywiołem, którego pełna umiejętność władania uczyniła taką osobę władcą całego świata. Rewixus ma opanowane podstawy, tzn. oszałamianie przeciwników, kierowanie falami dźwiękowymi, stworzenie fali emisyjnej (odrzuca przeciwników) 
Atrybuty:
• Pierścień zrobiony z magicznego szmaragdu: wzmacnia umiejętność władania żywiołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię i nazwisko zakładającego: Rewixus Hexagimag

Nazwa królestwa: Hexagimaglandia

Polityka królestwa: demokracja (król ma prawo podjąć ostateczną decyzję niezgodną z głosem większości)

Plany na najbliższe tygodnie: Stanie się królestwem największym oraz najsilniejszym. Stworzenie mocarstwa, którego panowanie będzie trwało przez wieki.

Region: zachód

Wstęp dla rasy: wymagane zdolności magiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię i nazwisko: Ravi Zillaren

Wiek: 19

Rasa: W połowie elf, w połowie człowiek. 

Profesja: Jubilerstwo; Dopasowuje i tworzy talizmany dla początkujących magów. Hobbystycznie tłumaczy również stare mapy.

Charakter: Cicha oraz inteligentna osoba, która analizuje wszystko, co ją spotyka. Często wypowiada się w ironiczny, lekceważący sposób. Jest straszną niezdarą, potrafi się wywrócić na prostej drodze. Lubi narzekać na samą siebie oraz otaczający ją świat. Jest masochistką. Uwielbia węże, szczególnie te jadowite. 

Wygląd: Nie należy do wysokich osób. Ma falowane włosy koloru lawendowego, które sięgają jej do kolan oraz błękitne, niewielkie oczy. Jej skóra jest blada i na całym ciele pokryta bliznami. Zazwyczaj ubiera się w odcieniach szarości oraz nosi złoty diadem.

Historia: Ravi jest owocem krótkiej miłości pięknej ludzkiej kobiety z elfim kupcem. Urodziła się w niewielkiej wiosce w górach gdzie beztrosko spędziła pierwsze dwa lata swojego życia jedynie pod opieką matki. Dziełem przypadku ludność wioski dowiedziała się, że Ravi jest hybrydą. Wierzyli że jest przeklęta, byli też pewni, że będzie bezużyteczna i bezbronna podczas walk. Następne dwa lata z  jej życia można było nazwać piekłem. Ciągłe prześladowania, uprzykrzanie jej codzienności to tylko delikatne określenie tego, jak spędzała każdy dzień. W końcu, po skończeniu szóstego roku życia została wysłana do sąsiedniego miasta, by zamieszkać razem ze starym przyjacielem matki - Magiem w podeszłym już wieku. Przekazywał jej całą wiedzę, jaką posiadł przez całe swoje życie. Młoda dziewczyna dorastała a z każdym rokiem jej potencjał magiczny rósł. Udało jej się również oswoić jednego z ostatnich przedstawicieli tak zwanych złodziei czarów, białego węża, które przywiązują się jedynie do najsilniejszych duchowo osób, bo tylko takie są w stanie zapewnić im właściwą opiekę. Od czternastego roku życia pomaga swojemu opiekunowi w jego zakładzie.

Umiejetnosci: 
- Potrafi podzielić swój umysł z wężami, komunikować się i rozkazywać im za pomocą telepatii. 
- Zmiennokształtność
- Rzadka zdolność pieczętowania magii w przedmiocie fizycznym tzw. talizmany. 
- Zaawansowane umiejętności magiczne, przy odpowiednich warunkach przewyższające elfy czystej krwi. 

Atrybuty:
- Biały wąż o imieniu Chiwu - Przedstawiciel zagrożonego gatunku węży, które po ugryzieniu absorbują część magii (lub siły) z ducha ofiary. 
- Naszyjnik z kamieniem księżycowym, potężny talizman który dostała Ravi w spadku po swoim opiekunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, najwyraźniej nasza jakże długa lista chętnych wyczerpała się. Myślę, że nie ma co tracić czasu i możemy zaczynać. Oczywiście nadal można dojść do gry na takich samych zasadach. 

Wiadomość dla uczestników: poniżej znajduje się pierwsza wiadomość wyższego bytu, do której będziecie musieli się "dostosować" i dalej kontynuować rozwój wydarzeń poprzez dokonywanie jakichś czynności, decyzji.

-------------------

Drodzy wierni! Ja, światłość i ciemność, najwyższy z najwyższych, oświadczam wam: żałoba światowa dobiegła końca, co oznacza, że wszelkie zakazy dot. prowadzenia walk ulegają niekwestiowanemu końcu. Pragnę również ogłosić, że nijaki Nierad Pryncypix utworzył własne królestwo na zachodzie – Araluen; jednak nie jest to jedyna zmiana, bo za jego śladem podążył Rewixus Hexagimag, wytyczając granicę królestwa Hexagimaglandii. Ja, pan świata, zezwalam tym dwóm królestwom na wszelakie działania, które będą przynosić chwałę mi oraz światu, który byłem łaskaw wyczarować.

Duchowni, rycerze, czarodzieje, czarnoksiężnicy, mieszczanie, plebsie, nie jest to jednak koniec, ponieważ dostrzegłem dwie wyróżniające się jednostki. Pierwsza, Thordissa El Winslet, zasłynęła w przeszłości z posiadania... Smoka! Ale nie lękajcie się, nie jest ona dla was groźna! Ba! Leczy rannych! Mocą nadaną przez samego siebie, pozwalam jej na pomoc rannym ludziom pochodzącym z zachodu. Zabraniam również na jakiekolwiek stosowanie przemocy, gwałtu na tej kobiecie. Drugą postacią, która zaskoczyła mnie swoim życiorysem, jest nijaka Ravi Zillaren. Ta mieszanka elfa i człowieka potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. Jest to umiejętność, którą pierwszy raz spotkałem u śmiertelnika w historii wszechświata. Jednak na tym nie koniec, nauczyła się tworzyć talizmany, dlatego też polecam wkupić się w jej łaski, bo znacznie ułatwią wam walki.

No, na tym już chyba koniec, żałośni ludzie. *szuka zaklęcia do wyłączenia przekazu* A!... Cha, cha, cha... Zapomniałem, przecież was obchodzą tylko wojny, a nie ludzie. Kochacie przelewać krew w imię jakichś beznadziejnych pobudek? No to macie kolejną okazję – zły Antonii Kusiciel stworzył potężne Imperium na wschodzie, które niebawem was pogrąży w rozpaczy. No, chyba że się jakoś ku temu postawicie (chociaż wątpię, jesteście żałośni). W każdym razie powodzenia. Losy zachodu leżą w waszych rękach.

*Przekaz wyższego bytu zakończył się*

Od tego momentu macie czas do następnego przemówienia na dowolne akcje, mające uchronić was przed nędzą. Zawierajcie sojusze, wojny, traktaty handlowe, budujcie potężne gospodarki i wojsko. Niech wam wyższy byt błogosławi, amen.

Następne przemówienie odbędzie się 17 października 2018r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*powoli otwiera oczy. Wyczuwa na sobie smocze skrzydło, okrywające ją. Przeciąga się, ziewając*

-No... Cześć, Hekate. Wyspałaś się?

*smoczyca cicho zamruczala. Thordissa uznała to jako twierdzącą odpowiedź na jej pytanie. Pogłaskała swoją towarzyszkę po szyi. Wyciągnęła z torby nieco króliczego mięsa z wczoraj. Z pomocą sztyletu pokroiła na mniejsze kawałki. Nadziała jeden z nich na znaleziony w pobliżu solidniejszy patyk*

-Hej, mogłabyś..?

*smoczyca wie, co ma na myśli Thordi, więc nie czekając na dokończenie wypowiedzi roznieca ogień na miejscu wczorajszego ogniska. Dziewczyna dziękuję, śmiejąc się, po czym zaczyna piec mięso. Każdy kawałek był po upieczeniu od razu zjadany przez jedną z nich. W końcu mięso się skończyło, Hekate zgasiła ognisko skrzydłem*

-Pospacerujemy? W tym lesie może znajdziemy jakieś nocne pigmejki. Albo jakieś czarne smoki? Potrzebuję ich jadu...

*smoczyca poczuła się lekko zazdrosna, podcięła ogonem nogi Eli, aby się przewróciła*

-No ej! 

*Hekate zaczęła udawać focha, więc Thordi zaczęła też się z nią droczyć, aż w końcu im się znudziło. Poszły w stronę północy.

Ale... W ognisku został jeden, mały płomień...*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UCHWAŁA NAJWYŻSZEGO ZARZĄDU HEXAGIMAGLANDII Z DNIA 15.10.2018

1) Zostaje zniesiony urząd "najwyższego zarządu"
2) Król posiada władzę najwyższą w państwie, a jego uchwały są bezsporne.
3) Hierarchia w królestwie:

• Król (mianuje premiera)
• Premier (Mianuje ministrów, minister pokoiku stolicy)
• Ministrowie pokoików (każda wieś/miasto ma swój pokoik. Zarządcą pokoiku jest minister. Razem jest 15 pokoików a co za tym idzie 15 ministrów) (ministrowie mianują radę pokoików)
• Rada pokoików 
(W pokoikach podejmuje się decyzje o funkcjonowaniu danego miasta/wsi.) 
• Obywatele

4) Obecni członkowie "Najwyższego zarządu" mianowani są na ministrów pokoików.

Edytowano przez rewix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LIST WYPOWIADAJĄCY SOJUSZ SKIEROWANY DO KRÓLESTWA ARALUEN

Drogi królu Nieradzie Pryncywałku,
wychodzę do Ciebie z propozycją nawiązania sojuszu między naszymi królestwami.
Akcja ta będzie oznaczała:
• Zawarcie paktu o nieagresji.
• Bezwarunkową pomoc w razie ataku na którąś ze stron. 
• By wywiązać się z sojuszu, obie strony muszą się na to zgodzić.  
Złamanie któregokolwiek z tych punktów będzie oznaczało utratę 1 miasta oraz 1 wsi wybranej przez drugą stronę oraz przyłączenie ich do jej królestwa.
Co nam to da? Dzięki sojuszowi będziemy mogli wspólnie pokonać wrogie królestwa. Po osiągnięciu władzy na całym zachodzie ruszymy na wschód. Pod naszym władaniem będzie cały świat.
Z poważaniem,
król Hexagimaglandii,
Rewixus Hexagimag

 

Edytowano przez rewix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Idzie przez las w poszukiwaniu jaskółczego ziela; na pewnej polanie znajduje ślady magii oraz ognisko, a w nim jeden mały płomień. Zastanawia się kto tu jest oprócz niego. Postanawia podążać śladem magii. Szybko znajduje właścicieli paleniska. Smok i młoda elfka. Postanawia ich jakiś czas poobserwować, podążając za nimi w bezpiecznej odległości*

*kilka wieczorów później otrzymuje drogą telepatycznego połączenia poselstwo od króla REWIXUSA i wysyła następującą odpowiedź 

ODPOWIEDŹ NA PROŚBĘ STWORZENIA SOJUSZU

Wasza Królewska Mości Rewixusie, 

warunki sojuszu które zaproponowałeś są w pełni akceptowalne. Upoważniam mojego sekretarza do podpisania paktu gdyż w chwili obecnej znajduję się na bardzo tajnej ekspedycji badawczej. 

Z wyrazami szacunku, 

król Araluenu, 

Nierad Pryncywałek. *

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Wciąż spaceruje z Hekate u boku. Jej kroki są niemal bezszelestne, w przeciwieństwie do smoczycy, która przez rozmiary zahacza skrzydłami lub rogami o roślinność. Thordissa słyszy charakterystyczny dźwięk*

-Pigmejki... Tylko jaki gatunek?

*Wytęża słuch i wzrok, uważnie obserwując każdy zakamarek. Wten jej oczom ukazuje się coś... podobnego do węża (http://dragcave.wikia.com/wiki/Red-Tailed_Wyrm_Pygmy). Jest wielkości dłoni. Thordi jest zaskoczona, jako że nigdy nie widziała tego gatunku smoka. Podejrzewa, że jest jeszcze pisklęciem I fazy (brak skrzydel), lecz po rozmiarze potrafi określić, iż jest to pigmejka. Nie dotyka go ani się nie zbliża do niego, ze względu na niewiedzę na temat małego gada. Nie wie, czy jest to agresywny gatunek, poza tym ma świadomość, że nie należy dotykać piskląt, gdyż matka może je porzucić. Uważnie obserwuje smoka, starając się zapamiętać jak najwięcej detali. Zastanawia się, czy istnieją xenowyrmy (http://dragcave.wikia.com/wiki/Category:Xenowyrms) w wersji pigmejek. Nagle Hekate zaczęła się nerwowo zachowywać. Cicho powarkuje, rozglądając się. Po pewnym czasie patrzy za siebie, wpatrując się intensywnie w jeden punkt. Thordissa odwraca się, wtedy zauważa przystojnego mężczyznę po trzydziestce. Patrzy zaciekawiona, kładąc bioniczną rękę na rękojeści sztyletu. Hekate głośno ryczy, próbując wystraszyć tę osobę*

(Nidaract?)

Edytowano przez Thordissa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UCHWAŁA KRÓLA HEXAGIMAGLANDII Z DNIA 17.10

1) Urząd króla zamieniony zostaje na urząd cesarza. 
2) Od dzisiaj Hexagimaglandia staje się cesarstwem.
3) Urzędowi cesarza zostają nadane uprawnienia byłego urzędu króla. 
4) Nowa hierarchia państwa wygląda następująco: 
• Cesarz (mianuje premiera)
• Premier (Mianuje ministrów, minister pokoiku stolicy)
• Ministrowie pokoików (każda wieś/miasto ma swój pokoik. Zarządcą pokoiku jest minister. Razem jest 15 pokoików a co za tym idzie 15 ministrów) (ministrowie mianują radę pokoików)
• Rada pokoików 
(W pokoikach podejmuje się decyzje o funkcjonowaniu danego miasta/wsi.) 
• Obywatele

5) Urząd cesarza obejmuje Rewixus Hexagimagus

Edytowano przez rewix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyższy byt (17.10.2018)

*Ukazuje się w światłości wszystkim ludziom z zachodu*

No, no... Nie spodziewałem się, że tak nędzne i młode osoby jak wy zaczną sobie tak doskonale radzić. Rewixus próbujący stworzyć potężne cesarstwo, Nierad rozeznający tereny do ekspansji i na końcu słynna Thordissa, która jak zwykle przechadza się ze smokiem, noszącym imię greckiej bogini, po ścieżkach. Ale... Zauważyliście, że kogoś nam tutaj zabrakło! Tak! Co z Ravi?... Ja, Pan życia i śmierci, rozkazuję waszej trójce priorytetowo odnaleźć ślady życia tej istoty. Szukajcie dokładnie, jest ona w połowie elfem, więc może ukrywać się w jakimś lesie. 

Mam również dla was ogłoszenia dotyczące sytuacji politycznej świata:

Ubiegłego dnia przyjąłem na audiencję ród Kirkusów z zachodu. Uznali, że Rewixus jest idealnym człowiekiem do przesiadywania na tronie władcy świata, dlatego proszę cię, szanowny cesarzu, o przyłączenie ich miasteczka do swego terytorium, jednocześnie zapewniając im byt na przeciętnym poziomie. 

Podczas nieobecności Nierada w swoim królestwie, ludzie dostrzegli grasującego szpiega ze wschodu. Co to oznacza?... Cóż, powodów może być wiele, jednak zalecam przygotować się na potyczki z wrogiem. Ludzie słyną z głupoty i lenistwa, więc nie powinniście mieć problemów z odparciem ataku nieprzyjaciela.

Potęga wschodu dowiedziała się o istnieniu smoka – Hecate. Możnowładcy więc zdecydowali, aby się go jak najszybciej pozbyć, ponieważ dobrze wytresowany i wyszkolony w zakresie ataku uskrzydlony jaszczór stanowi realne zagrożenie dla ludzi. Zachodzie, apeluję do was! Nie dajcie mu zginąć, bo stracicie swoją największą dotychczasową broń! Odnajdzie właścicielkę smoka, Thordissę! A sama właścicielka niech nie zapuszcza się w nieznane i dalej szkoli smoka, bo robi to prawie idealnie. Prawie...

 

Następne objawienie wyższego bytu odbędzie się 20.10.2018.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*słucha uważnie wypowiedzi Wyższego Bytu, póki transmisja się nie urywa. Gdy już to następuje, patrzy niepewnie na mężczyznę przed nią i nerwowo przełyka ślinę. Hekate nie czeka na czyjąkolwiek reakcję, chwyta Thordi za kaptur i wrzuca na swój grzbiet, po czym przebija się przez drzewa i odlatuje. Dziewczyna jest oszołomiona, jedyne co jest w stanie zrobić, to wtulić się w szyję smoka. W końcu wzbijają się ponad chmury, w rejony niewidoczne dla ludzkich oczu. *

-Chca cię zabić, tak..? 

*Smoczyca mruknęła niepewnie, lekko wstrząsając głową*

-Nie pozwolę na to, nie po to cię ratowałam... Muszę cię ochronić.

*Thordi zastanawia się nad jakimś planem, aż w końcu przychodzi jej do głowy pewna myśl. Jest niepokojąca.*

-Ja... Nie chcę tego robić. Ale co, jeśli będę musiala...

*Czuje trud w wypowiedzeniu ostatnich slow, nigdy nie chciala używać smoków jako broni*

-...stworzyć smoczą armię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz drewnianej budki rozległo się charakterystyczne chrząknięcie. Ravi, która aktualnie była małym, białym kotem wyczuła czyjąś obecność. Zapach dumy i samouwielbienia drażnił jej beżowy nosek. Pochłonięta tak ludzką rzeczą jak choroba, młoda dziewczyna nie miała siły na nic. Jej odporność jako hybryda to duży problem. Spędzała tu dnie i noce próbując pilnować zakładu pod nieobecność staruszka, jednak ostre przęziebienie co chwilę dawało znać o swoim istnieniu. Zrezygnowana wróciła do swojego, ludzkiego ciała i powoli pokierowała się w stronę niewielkiej, dębowej lady.

 Chciałbym dostać talizman... Najlepszy, jaki tutaj macie.

Przenikający wzrok Ravi spotkał się z głębią kobaltowych, obojętnych oczu mężczyzny. Wydawać by się mogło, że wewnątrz zakładu zabrakło tlenu. Przez pozornie długą chwilę mierzyli się wzrokiem niczym prawdziwi wrogowie.

 — A na co przybyszowi ze wschodu magiczny talizman? — zapytała lekceważąco, patrząc z obrzydzeniem na górę mięśni stojącą przed nią.   

Powód nie jest ważny, jeśli go nie dostanę to możesz liczyć się z konsekwencjami, między innymi zniszczenie tej twojej...

Przerwał, czując na sobie dotyk białego gada. Starannie śledził wzrokiem jak złodziej energii pełza po jego ciele szczerząc swoje równie białe kły. 

 — Może szacunku trochę do osoby, która ma Cię obsłużyć? — Syknął Chiwu wprost do ucha mężczyzny, jednak jedynie Ravi wiedziała, co właśnie "powiedział".

Na twarz Ravi wstąpił ciepły uśmiech, jakim obdarowywała każdego klienta. Była dobrą aktorką i mimo tego że szczerze chciała spalić elfim ogniem tą chodzącą arogancję to potrafiła zachować się jak powinna. Wiedziała, że walka tutaj mogłaby jedynie zaostrzyć sytuację między zachodem i wschodem. Nie miała zresztą siły, żeby się tutaj chociażby kłócić. W obecnym stanie mogłaby nawet zemdleć ma zawołanie. 

 — Dobrze, niech PAN tu chwilę zaczeka... 

Przeszukując najróźniejsze kamienie szlachetne, na ramię Ravi wpełzł zatroskany Chiwu. Tak, ten z pozoru bezlitosny pełzak również ma uczucia. Okazuje je w każdej możliwej chwili swojej ukochanej właścicielce. 

—  Jeśli dam mu skruszony akwamaryn to się zorientuje? - rozmyślała głośno. 

— Daj mu to, czego chce. Znajdź talizman, który będzie pasował do jego... temperamentu —  Chrząknął brodaty mężczyzna do zdziwionej dziewczyny. 

 — Wujek Tyron? Miałeś być na targach do jutra — odpowiedziała, prawie upuszczając niewielkie pudełeczko z kamieniami. 

 — Miałem, ale spotkałem starego przyjaciela... Nigdy go nie interesowała wojna ani sytuacja między wschodem i zachodem, żyje we własnym świecie, z własnymi przekonaniami. Spróbujmy mu zaufać, warto mieć sojuszników, Raviś. 

— A-ale...

Pozwól mi się tym zająć i lepiej odpocznij, widać że Cię choroba próbuje wykończyć. Pamiętaj, że nawet zwykle przeziębienie jest dla Ciebie niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UCHWAŁA CESARZA HEXAGIMAGLANDII Z DNIA 18.10

§1 Wojsko oraz stan wojenny.

1.1) Każdy obywatel państwa, który ukończył 16 rok życia jest bezwarunkowo przydzielany do wojska stopnia III
1.2) Osoba będąca w wojsku stopnia III ma prawo przejść do stopnia II kończąc specjalne testy sprawnościowe.
1.3) Osoba będąca w wojsku stopnia II może przejść do stopnia I kończąc specjalne szkolenie.
1.4) Wyjaśnienie stopni wojska:

Stopień III -  Osoby będące w wojsku stopnia III mają obowiązek obrony państwa tylko, gdy ogłoszony jest stan wojenny.
Stopień II - Członkowie tego stopnia wojska mają obowiązek bronić królestw sojuszników, gdy te zostaną zaatakowane. Obrona Hexagimaglandii jest jednak priorytetowa.
Stopień I - Zajmuje się atakowaniem innych królestw podczas wojny.

§2 Prawo 

2.1) Za złamanie punktu prawnego zawartego w regulaminie prawnym państwa mogą grozić kary:

• Wygnanie z państwa (Kara przyznawana jest pełnoprawnym obywatelom cesarstwa)
• Kara śmierci (Dla osób, które nie są mieszkańcami państwa)

2.2) Na straży prawa stoi rada oraz ministrowie pokoików.
2.3) Za poczynania łamiące regulamin prawny, które nie powinny mieć skutków zagrażających funkcjonowaniu cesarstwa/nie powinny mieć skutków globalnych, odpowiada się na sądzie pokoikowym miasta/wsi, na której terenie wykroczenie to zostało popełnione, a główną decyzję podejmuje minister pokoiku.
2.4) Za poczynania łamiące regulamin prawny, które mogły mieć/miały skutki zagrażające funkcjonowaniu cesarstwa/skutki o charakterze globalnym lub jeśli nie można określić miejsca popełnienia przestępstwa, odpowiada się na sądzie globalnym, a główną decyzję podejmuje cesarz lub premier, jeśli cesarz jest nieobecny/zajęty.

§3 Tereny przyłączone do cesarstwa wskutek woli mieszkańców, wojny, złamaniu sojuszu itd.

3.1) Obywatele terenów przyłączonych do cesarstwa stają się pełnoprawnymi jego obywatelami oraz obowiązuje ich regulamin prawny.
3.2) Prowadzenie jakichkolwiek manifestacji bez zgody ministra miasta/wsi jest surowo zabronione

§4 Pozostałe

4.1) Miasteczko Kirkusów zostaje przyłączone do terenów cesarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KARTA POSTACI

Imię i nazwisko: Pascal Curious

Wiek: 20

Rasa: Człowiek

Profesja: Naukowiec/Alchemik

Charakter: Pascal dąży do swoich celów i nigdy się nie poddaje. Jest rodzinny. Jest typem geniusza. Pesymista.

Wygląd: Brunet z grzywką w okularach. Słodziak

Historia: Rodzicami Pascala są Glarn Curious Kitty Curious-Crystal. Ojciec, zanim na świat przyszedł na świat Pascal był mężem Ktosik Hidechika (to kobieta). Porwało Glarna wtedy UFO i został zapłodniony, a na świat przyszły dwie kosmitki-bliźniaczki  - Lola i Chloe Curious.

Powodem rozstania  Glarn i Ktosik były córki Glarna. Przez dziewięć lat Glarn był samotnym ojcem, lecz pewnego dnia poznał swoją przyszłą żonę - Kitty Crystal (Później Kitty Curious-Crystal). Pobrali się i kosmitkom Glarna to się podobało. Pierwszym dzieckiem Glarna oraz Kitty była Jane Curious. Następnym dzieckiem był syn - Lazlo Curious. Kolejnym synem jest Vidcunt Curious, aż wkońcu na świat przyszedł Pascal Curious. 

Po ukończeniu 18 lat, Lola i Chloe wyprowadzają się do Araluen.
Jane wychodzi za Technika Zapylacza #9 Smith, który okazuje się ojcem jej przyrodnich sióstr Loli i Chloe. Jane przejmuje nazwisko męża, a na świat przychodzi ich pierwszy syn - Jack Smith. Później Emma Smith.

Niestety, rodzice Pascala umierają ze starości i po osiągnięciu wieku dorosłego, Pascal zamierza zrealizować nie dokonane plany swojego ojca - założyć własne Królestwo. Rodzina go w tym wspiera, nawet siostry przyrodnie.

Lola i Chloe mają 29 lat

Jane 23

Lazlo 22

Vindcunt 21

Pascal 20

Umiejętności: Dar przekonywania, tak samo jak jego bracia wykwalifikowany sanitariusz i alchemik.

Atrybuty: Alchemia, gotowanie, logika i polityka.

 

 

Edytowano przez vSolbax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LIST DO THORDISSY ELI WINSLET

Droga Thordisso. Mam dla ciebie pewna propozycje. Jestem w stanie obronić twojego smoka, pod warunkiem że dołączysz do mojego cesarstwa i będziesz zajmowała się leczeniem rannych obywateli oraz żołnierzy. Żywioł chaosu pozwala na ukrycie przed innymi danego stworzenia i dzięki temu będę mógł ukryć twojego pupila (wskazane przez Ciebie osoby zostaną uprawnione do widzenia smoka). Obiecuję, że nie będę wymagał użycia smoka w celach natarcia na inne królestwo, ale oczekiwałbym pomocy przy najeździe obcej armii na moje cesarstwo.
Z poważaniem,
Cesarz Hexagimaglandii,
Rewixus Hexagimag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na wezwanie cesarza Rewixusa Hexagimaga

 

Szanowny cesarzu Rewixusie Hexagimagu, władco Hexagimaglandii.

Jestem w stanie dołączyć do Twojego cesarstwa. Poza leczeniem rannych żołnierzy i obrony z Hekate jestem w stanie również zasięgnąć wsparcia innych smoków (po wcześniejszym zyskaniu ich zaufania). Zależy mi przede wszystkim na jednej wiadomości: czy widzieliście w okolicy białe smoki? Mają ciemnoniebieskie oczy i pierzaste skrzydła, potrafią leczyć. Dzięki choć jednemu byłabym w stanie efektywniej leczyć rannych.

Uprzejmie proszę o miejsce, w którym chciałby się cesarz ze mną spotkać. Tam ustalimy ewentualnie więcej szczegółów. 

Z wyrazami szacunku, 

Thordissa Winslet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoi oszołomiony na polanie gdzie jeszcze chwilę temu widział smoka i jego właścicielkę. 

*mruczy pod nosem*

-Ku*** mać, czemu uciekasz? 

Gwiżdże przeciągle i wystawia ramię w oczekiwaniu. Chwilę później na jego ramieniu ląduje srednich rozmiarów harpia. 

-Witaj Pike, wiesz co masz robić. 

Energicznym ruchem wzbija harpię do lotu za elfką i jej kompanem, która jednocześnie wysyla dane o swoim położeniu Nieradowi za pomocą zaklęcia tropiącego. On zaś wsiada na konia i podąża za oddalajacą się na linii horyzontu harpią. 

Kilka dni później podczas tropienia elfki znajduje młodą wilczycę której noga jest skrępowana przez pułapkę na niedźwiedzie. Nie ma szans na przeżycie, straciła zbyt dużo krwi. Dobija ją. Słyszy jakiś dźwięk dobiegający spod jałowca, piskliwe wołanie. Zagląda i widzi młode szczenię wilczycy. Albinosa. 

-Hey buddy, chodź tutaj. 

Przygarnia młode i postanawia kontynuować podróż, na szczęście już nie w pojedynkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDŹ NA LIST THORDISSY ELI WINSLET

Thordisso,
możemy się spotkać w moim gabinecie, w stolicy Hexagimaglandii. Ustalimy tam wszystkie informacje odnośnie przechowywania smoka oraz ustalimy kilka innych rzeczy.
Z poważaniem,
Cesarz Hexagimaglandii,
Rewixus Hexagimag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*dowiedziawszy się o miejscu spotkania, próbuje przypomnieć sobie, gdzie to królestwo się znajdowało. Postanawia zapytać o to ludzi w okolicznej wiosce. Na wszelki wypadek każe Hekate się schować. Niestety nikt nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie, a jedna z osób ją rozpoznała. Chciała schwytania dziewczyny i odnalezienia smoka, lecz Thordi zdążyła uciec z pomocą przyjaciółki. Elfka cicho zapłakała - chciała w końcu zaznać spokoju i nie musieć martwić się o bezpieczeństwo. Postanowiły się kierować w stronę zachodu, przy okazji poszukując jakichkolwiek poszlak. Następnego dnia w końcu dotarła do celu. Nie wiedziała, jak wygląda cesarz, a żaden strażnik nie chciał udzielić jej tej informacji, nie licząc miejsca aktualnego pobytu. Mimo to wytrwale szukała*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po długiej wędrówce dotarł do Hexagimaglandii. Dziwne, czego ona tutaj szuka, przecież niebezpiecznie jest tam wchodzić że smokiem- pomyślał. Postanowił czym prędzęj ją znaleźć i dowiedzieć się o co chodzi. Lekko zmieniając swój wygląd za pomocą magii wtopił się w tłum, nie szukał rozgłosu. W końcu ją znalazł, śledził ją aż do sali audiencyjnej króla Rewixusa. Postanowił wejść do pomieszczenia zaraz po tym jak trzasnęły za elfką wrota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore

×