Skocz do zawartości

Zmiany w wyglądzie forum!
Nowy wygląd do wyboru - ciemny ^_^

Ankieta "Który styl ma być domyślnym wyglądem forum".
Zachęcamy do głosowania i proponowania poprawek/zmian!
https://skyblock.pl/index.php?/topic/65440-nowy-wygląd-forum/

Uzulaser648

Dodanie anty-macro

Polecane posty

Dnia 30.12.2018 o 10:07 AM, szymekpe22 napisał:

intencje masz dobre, ale trudno dodac sensowne anty makro - nie jest latwo rozpoznac kiedy ktos jitterclickuje a kiedy ma makro.

Wszystko wyjaśnił szymek 

Ja juz duzo razy widziałem graczy którzy jitterclickuja a nie maja makro NIE

Niektórzy chyba nie znają zasad tego działu. Przypomnę je niektórym, bo te osoby robią to pod każdą propozycją.

Cytat

3. Pisanie postów niewnoszących nic nowego do tematu będzie karane ostrzeżeniem.
4. Pisanie bezsensownych postów typu "Jestem na tak/nie" także będzie karane ostrzeżeniem i traktowane jako spam.

---

Macro oczywiście stanowi duży problem wszędzie tam, gdzie jest możliwość PVP lub PVE, jednak jest to naprawdę ciężkie do zwalczenia.  Z jednej strony możesz pisać anty-macro, jednak musisz sobie zdawać sprawę z tego, że nigdy to nie będzie działało w 100% poprawnie, dlatego uczciwi gracze byliby zmuszeni do cierpienia. Macro możesz używać bez ograniczeń na singleplayer, gdzie jedynie ogranicza cię twój komputer. W przypadku trybu multiplayer jest trochę inaczej. Mamy coś takiego jak TPS (ticks per second) tj. ilość możliwych akcji gracza w przeliczeniu na sekundę. Jaki to ma plus w przypadku zwalczania macro? A no taki, że nie przesadzą. Każdy, kto zdecyduje się na podkręcenie kliknięć na 15-20, zostanie szybko wyrzucony z serwera za przekraczanie ilości TPS. Oznacza to więc, że posiadacz macra musi ustawiać go na spokojnie: 5-12/13. Proszę, uwierz mi, że sam bez żadnych ułatwień jestem w stanie tyle klikać. :) 

A co do tego, że od tego jest administracja. Okej, jest, jednak bazując na tym, co wyżej napisałem, należy mieć świadomość, że jest to bardzo trudne do pewnego zweryfikowania. Gracz zawsze może się wytłumaczyć, że potrafi szybko klikać w myszkę. A i warto zauważyć, że Cubegame jest na 1.12.2, więc jeśli potrafimy się poruszać podczas PVP, to mamy przewagę nad taką osobą, bo teraz głównej roli nie gra "nawalanie w myszkę", ale powolne wymierzanie ciosu. 

Jestem na NIE. Wprowadzenie czegoś takiego wykryje więcej uczciwych graczy niż posiadaczy macro. W wyniku tego serwer będzie pustoszał. 

Edytowano przez xxMinio
  • Lubię to 1

10 godzin temu, xxMinio napisał:

warto zauważyć, że Cubegame jest na 1.12.2, więc jeśli potrafimy się poruszać podczas PVP, to mamy przewagę nad taką osobą, bo teraz głównej roli nie gra "nawalanie w myszkę", ale powolne wymierzanie ciosu. 

Cubegame jest na 1.12.2, ale system PvP jest nadal taki jak na 1.7/1.8. a z reszta posta sie zgadzam. pierwszy "sensownie" wytlumaczyles

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PolskaSowa77
      1. Nick w grze:
      ThePolishOwl77
      2. Tryb gry:
      SCB
      3. Nazwa propozycji: 
      Rotacja mapy SCB - Zima
      4. Opis propozycji:
      Chciałbym zaproponować kilka zmian dotyczących mapy SCB - Zima
      4.1 Zwiększenie maksymalnej liczby graczy z 6 do 8

4.2 Usunięcie możliwości pisania /vote lub /v gdy na arenie jest tylko 1 osoba

bo konsekwencje wyglądają tak:

Tylko się biega i nic nie robi
      4.4 Usunięcie tego pająka...
      4.5 Zmniejszenie "tablicy" z pajęczyną w środku
      5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Ta arena potrzebuje zmian i mam nadzieję,
      że kilka z moich propozycji zostanie wziętych pod uwagę
      6. Ewentulne załączniki: brak
    • Przez PolskaSowa77
      Powód: Problem z screenshotami
    • Przez zakonfeniksa
      1. Nick z gry: zakonfeniksa 2. Nazwa propozycji/zmiany/sugestii:nowy chat 3. Opis:[scroll down] chat na którym ludzie spamią kupie coś za 20k sprzedam coś itp. a gdyby dodać /moneychat po wpisaniu komendy widzelibyśmy nowy chat na którym by sie pisało że coś sie kupi lub sprzeda
    • Przez zakonfeniksa
      1. Nick z gry: zakonfeniksa 2. Nazwa propozycji/zmiany/sugestii:ah2 3. Opis:bylby taki ah2 gdzie by się sprzedawało ether za $$ i $$ za ether i inni gracze mogli by kupic ether za $$ lub $$ za ether takie coś było by fajne  
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore