Skocz do zawartości

Zmiany w wyglądzie forum!
Nowy wygląd do wyboru - ciemny ^_^

Ankieta "Który styl ma być domyślnym wyglądem forum".
Zachęcamy do głosowania i proponowania poprawek/zmian!
https://skyblock.pl/index.php?/topic/65440-nowy-wygląd-forum/

Uzulaser648

Dodanie anty-macro

Polecane posty

1. Nick w grze: Uzulaser648
2. Tryb gry: Każdy
3. Nazwa propozycji: Dodanie anty-macro
4. Opis propozycji: Dodanie anty-macro by ludzie nie mieli niesprawiedliwej przewagi.
5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Nie wiem jak jest na innych trybach, bo gram głównie na bedwars, ale 
dosłownie w co drugiej grze na bedwars widzę jakiegoś osobnika z macrem (lub autoclickiem), czy to w moim teamie czy nie.
Niektórzy nawet jak są w moim teamie to mówią "mam tripleclicka" itp. Tak, można zgłaszać takie osoby ale w końcu spędzę więcej czasu wrzucając dowody przeciwko nim niż
właściwie awansując w topce.
Poprzeglądałem chwilę youtube i system który wykrywa kliknięcia na sekundę jest jak najbardziej możliwy. Piszcie co sądzicie.
6. Ewentulne załączniki: -
  • Smutny 1

Macro jest przeciez niedozwolone, wiec w czym problemXD? A Propozycja zbedna, moim zdaniem.

Edytowano przez Gabrvsia

5 minut temu, Gabrvsia napisał:

Macro jest przeciez niedozwolone, wiec w czym problemXD? A Propozycja zbedna, moim zdaniem.

"Jest przecież niedozwolone" chodzi o dodanie jakiegokolwiek sposobu wykrywania macro. To że jest niedozwolone nie oznacza że nie będzie używane.

Przed chwilą, Uzulaser648 napisał:

"Jest przecież niedozwolone" chodzi o dodanie jakiegokolwiek sposobu wykrywania macro. To że jest niedozwolone nie oznacza że nie będzie używane.

Wydaje mi sie, ze od tego są moderatorzy i jak ktoś widzi kogos kto cheatuje to go nagrywa i zgłasza na ts/forum :)

Przed chwilą, Gabrvsia napisał:

Wydaje mi sie, ze od tego są moderatorzy i jak ktoś widzi kogos kto cheatuje to go nagrywa i zgłasza na ts/forum :)

Ludzi ich używających jest tak dużo że (jak napisałem) więcej czasu zajęło by ich zgłaszanie niż właściwie granie.

Przed chwilą, Uzulaser648 napisał:

Ludzi ich używających jest tak dużo że (jak napisałem) więcej czasu zajęło by ich zgłaszanie niż właściwie granie.

Administracja ma ważniejsze rzeczy do dodania/naprawienia niz jakies macroxd

1 minutę temu, Gabrvsia napisał:

Administracja ma ważniejsze rzeczy do dodania/naprawienia niz jakies macroxd

XD
Równie dobrze możesz powiedzieć że killaura itp. to żaden problem.

Propozycja typu "Anty-Fly, Anty-Killaura". Od czegoś jest Administracja na serwerze. Wystarczy, że go zgłosisz...

Propozycja zbędna, ocena negatywna

• Lubię to 1

Ludzie..co wy macie do tego makro ? Za niedługo będą tu tematy powstawać anty-tesco, anty-biedronka :unsure:

• Smutny 2

@Up

1. Daje niesprawiedliwą przewagę, generalnie to samo co cheaty
2. Nie wiem jak ty ale dla mnie nie jest przyjemne bycie niszczonym z 5 kratek tylko dlatego że gość ma 30-40 cps
3. Jest generalnie zakazane na serwerze

coś się zbugowało i nie mogę wyjść z cytatu, napiszę to więc nad nim.
Napisałem - takich osobników jest dużo i za dużo czasu zajęło by uploadowanie nagranka na youtube co jedną gierkę.
A samo zgłoszenie do administracji bez dowodów ma (w moim przypadku) około 20% szansy na to że zgłoszona osoba właściwie dostanie bana.

6 minut temu, vSolbax napisał:

Od czegoś jest Administracja na serwerze. Wystarczy, że go zgłosisz...

^

Jak zglosisz to administracji, to najprawdopodobniej dostanie bana.

Makro to zupełnie co innego niż cheaty. 

Gdyby ludzie używali makro na 30/40 cps to najprawdopodobniej wywalał by ich antycheat ponieważ przy moim klikaniu 12-15 cps czasami się to dzieje, gdy stawiam bloki pod siebie. 

Ogólnie to raczej nie ma czegoś takiego jak AntyMakro bo potkrecenie antycheat'a spowodowałoby kickowianie przy większych strefach, speed bridge (czy jak się to tam pisze) itp. 

#MuremZaMakrem!

los-angeles.jpg

• Lubię to 1
  • Haha 7

Nie ma sensu robić AntyMacro, bo skończyłoby się to tak jak z bugiem po śmierci na bw - niesłuszne kicki/ bugowanie się. To nie jest tak, że odpalisz sobie 100cps i nic nie robisz, bo serwer potrafi wywalać już przy 13cps. Zresztą AAC posiada coś takiego, że jeśli ktoś ma stałe cps czyli przez dłuższy czas ma tą samą ilość cps to jest kickowany. Mówisz również, że w prawie każdej rundzie spotykasz macrowca - myślę, że niezbyt rozróżniasz macro od np. jitterclick, bo ja osobiście nieraz widzę osoby, które mają skilla, a nie macro :v

• Lubię to 2

Macro mozna pomylic z po prostu szybkim nawalaniem w myszke (chyba to mialo swoja nazwe, jitterclick?), i chocby dla mnie byl to cheat trudniejszy do wykrycia niz taka np. aura. Poza tym, cos za cos, chcesz uczciwie grac = zglaszasz. Coz, gracze sa malo swiadomi, i z doswiadczenia wiem, ze na ilosc graczy na serwerze jest dosc maly odsetek osob, ktore wiedza, ze moga zglosic na ts/forum (a na ts niekoniecznie trzeba miec dowody). Poza tym mozna rownie dobrze nagrac kogos podczas normalnej gry (np. ja, jesli dowiem sie o cziterze/sojuszu na arence, to odpalam nagrywanie na cala runde, a potem przycinam zbedne 10-20 minut)

Na nie, argumenty powyzej

• Lubię to 1

18 godzin temu, ViVaVol napisał:

myślę, że niezbyt rozróżniasz macro od np. jitterclick

Jest jedna różnica między macro a właściwym jitterclickiem.
Gdy jitterclickujesz jest dosyć trudno stabilnie celować.
Gdy masz macro możesz po prostu sobie sterować myszką gdy ono klika za ciebie.

i przyznam, przesadziłem z 30-40 cps
Minecraft ma tickrate : 20, więc 20 wystarczy.

Ja jestem przeciwny antymacro, ponieważ obawiam się, że będzie ono mało precyzyjne. Uważam, że ciężko będzie takiemu systemowi odróżnić macro od jitterclicków na podstawie celnych trafień w gracza/moba/blok.

Nie zgadzam się jednak z powyższymi, bo takie argumenty jak:

(parafrazuję) "od czegoś jest administracja" "przecież macro jest niedozwolne" "macro to nie cheaty" (to nie argument, ale też głupie)

to po prostu śmiech na sali.

Edytowano przez Krzychu2000

Dnia 17.10.2018 o 5:06 PM, Uzulaser648 napisał:

Gdy jitterclickujesz jest dosyć trudno stabilnie celować.

Niektórzy gracze mają juz wprawę w takim klikaniu i nie trzęsie się im myszka. 

22 godziny temu, Pefpe napisał:

Niektórzy gracze mają juz wprawę w takim klikaniu i nie trzęsie się im myszka. 

Dokładni dlatego uważam że anty-makro nie ma sensu. Obecny anty cheat ma nawet funkcje wykrywania szybkiego klikania (lub double clicka) poniewaz bylem wywalany z serwera pare razy gdy butterfly'owalem do stawiania blokow...

No ogólnie NIE

Dlaczego? 

- Nie ma sensu bo wywalało by ludzi bez macro

- Są od czegoś skargi na forum i na TS'ie 

- I tak macro jest zakazane i jest za nie ban: "Na zawsze"

- Ogólnie: zbędne

W tym poście wszystko wyjaśnione:

Dnia 16.10.2018 o 9:47 PM, Deku napisał:

#MuremZaMakrem!

los-angeles.jpg

xD

• Dzięki! 1

Wyjaśnione wyżej.Później "przez przypadek" każdego będzie wywalać.Zupełnie zbędne

• Lubię to 1

... mam dużo mówić?

3 wyrazy

NIEEE,

Ponieważ można zgłosić o tu tylko w dziale ,,Skargi,pytania,problemy'' czy na TS3 (ts.cubegame.pl o ile się nie mylę ;) ),

Lubie hamburgery

(Aczkolwiek na starcie byłem na NEU ponieważ cóż dużo graczy nie ogarnia że w TARYFIKATORZE jest ban za macro a tyle

typów co podejrzewam i mówię ,,masz aurę'' mówi mi ,,mam macro a to nie cheaty'' tak jak ,,Chmuu'' którego ostatnio zgłosiłem mimo tego że miał aurę

więc można dodać kolejną tabliczkę pod trybami czyli ,,Sterowniki do myszek/macro=BAN!'' a zresztą za nieznajomość taryfikatora o ile bana nie ma

powinnien być 1-dniowy)

intencje masz dobre, ale trudno dodac sensowne anty makro - nie jest latwo rozpoznac kiedy ktos jitterclickuje a kiedy ma makro.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PolskaSowa77
      1. Nick w grze:
      ThePolishOwl77
      2. Tryb gry:
      SCB
      3. Nazwa propozycji: 
      Rotacja mapy SCB - Zima
      4. Opis propozycji:
      Chciałbym zaproponować kilka zmian dotyczących mapy SCB - Zima
      4.1 Zwiększenie maksymalnej liczby graczy z 6 do 8

4.2 Usunięcie możliwości pisania /vote lub /v gdy na arenie jest tylko 1 osoba

bo konsekwencje wyglądają tak:

Tylko się biega i nic nie robi
      4.4 Usunięcie tego pająka...
      4.5 Zmniejszenie "tablicy" z pajęczyną w środku
      5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Ta arena potrzebuje zmian i mam nadzieję,
      że kilka z moich propozycji zostanie wziętych pod uwagę
      6. Ewentulne załączniki: brak
    • Przez PolskaSowa77
      Powód: Problem z screenshotami
    • Przez zakonfeniksa
      1. Nick z gry: zakonfeniksa 2. Nazwa propozycji/zmiany/sugestii:nowy chat 3. Opis:[scroll down] chat na którym ludzie spamią kupie coś za 20k sprzedam coś itp. a gdyby dodać /moneychat po wpisaniu komendy widzelibyśmy nowy chat na którym by sie pisało że coś sie kupi lub sprzeda
    • Przez zakonfeniksa
      1. Nick z gry: zakonfeniksa 2. Nazwa propozycji/zmiany/sugestii:ah2 3. Opis:bylby taki ah2 gdzie by się sprzedawało ether za $$ i $$ za ether i inni gracze mogli by kupic ether za $$ lub $$ za ether takie coś było by fajne  
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore