Skocz do zawartości

Zmiany w wyglądzie forum!
Nowy wygląd do wyboru - ciemny ^_^

Ankieta "Który styl ma być domyślnym wyglądem forum".
Zachęcamy do głosowania i proponowania poprawek/zmian!
https://skyblock.pl/index.php?/topic/65440-nowy-wygląd-forum/

HatroX

[PROPOZYCJA] [TRYB VD] Drobna poprawa aren (trawa)

Polecane posty

1. Nick w grze: HatroX_
2. Tryb gry: Villager Defence 
3. Nazwa propozycji: Usunięcie trawy z aren.
4. Opis propozycji: patrz p.3
5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: 
    Po kilku walkach na arenie ,,Zamek" zauważyłem, że dosyć problematyczna w walce z zombie jest trawa. O ile nie ma tego problemu przy dużych zombie, to małe stanowią bardzo duży problem. 
Ciężko w niego trafić, a jak już to się uda to po ciężkiej walce z omijaniem trawy, lub ślepym uderzaniem i trafieniem co 7-my raz na 10.  
6. Ewentulne załączniki: BRAK

Edytowano przez HatroX
korekta

Emm nie widze sensu poprawiania trybów na ktorych i tak mało osób gra. NIE.

2 minuty temu, Gabrvsia napisał:

Emm nie widze sensu poprawiania trybów na ktorych i tak mało osób gra. NIE.

Cóż.. może to jest właśnie jeden z powodów. Skoro mało osób gra to może warto się zastanowić z jakiego powodu i co z tym zrobić?
Nie rozumiem za bardzo tego. Jeśli jest problem to lepiej go porzucić, czy może spróbować naprawić? 

Przed chwilą, HatroX napisał:

Cóż.. może to jest właśnie jeden z powodów. Skoro mało osób gra to może warto się zastanowić z jakiego powodu i co z tym zrobić?
Nie rozumiem za bardzo tego. Jeśli jest problem to lepiej go porzucić, czy może spróbować naprawić? 

Jest to tryb stary, i mało popularny, wiec lepiej odnowic, np.SkyWars.

3 minuty temu, Gabrvsia napisał:

Jest to tryb stary, i mało popularny, wiec lepiej odnowic, np.SkyWars.

Hmm...Czyli nie można odświeżyć np.SkyWars i VD? Zastanawia mnie to czemu tak pojedynczo wszystko odświeżać. Według mnie warto odświeżyć kilka trybów, można zrobić ankietę jakie tryby gracze by najchętniej odświeżyli, jakie usunęli, a jakich w ogóle nie ruszać.  

12 minut temu, HatroX napisał:

można zrobić ankietę jakie tryby gracze by najchętniej odświeżyli, jakie usunęli, a jakich w ogóle nie ruszać.  

A kogo w ogóle będzie to obchodzić XD

• Lubię to 1

21 minut temu, Dragomir11 napisał:

A kogo w ogóle będzie to obchodzić XD

Zakładam, że tych, którzy na coś narzekają i chcieliby zmiany, czyli całkiem sporo osób. 

Każdy tryb po prostu w końcu sie znudzi po jakimś czasie tak to już jest

Nie

Szczerze to nie wiem, czy wiele to zmieni - trawa trawą, może niektórym ona przeszkadza, ale ja nigdy nie zauważyłam żeby utrudniała grę do tego stopnia, żeby wyjść z arenki. Zawsze można zagrać np. na mapie pustynia, gdzie tej trawy zbytnio nie ma. Zresztą, jak już zostało to wcześniej zauważone, zbyt wiele osob raczej nie przesiaduje na VD. Dlatego jestem na nie.

Szanowni koledzy i koleżanki,

Wyżej niemal jednogłośnie stwierdziliście, że nie należy zmieniać czegoś, co znacząco upadło. Jednak chciałbym zauważyć, że jest to pod względem logicznym błędne rozumowanie. Dlaczego? Załóżmy, że macie sławetną piekarnię z trzydziestoletnią tradycją, którą dosięgnął kryzys. Lepiej dla piekarza rozwiązać działalność, jednocześnie odbierając miejsca pracy innym i dochód samemu sobie, czy lepiej starać się naprawić słabe ogniwa i się odbić z podwójną siłą? No właśnie; odpowiedź jest chyba oczywista. Tak samo w przypadku tego trybu. Teoretycznie poprawniejszym posunięciem jest poprawienie błędu, o którym wspomniał @HatroX, co zapewni ponowną grywalność. Sam bym chętnie grał na tym trybie nocami ze znajomymi, jednak jest to trudne. Lepiej to zrobić na innym serwerze z minigrami (tak, tam ten tryb jest popularny). A dlaczego jest to trudne? Właśnie między innymi przez trawę, która blokuje nam zombie, "niezniszczalny", niszczący się, miecz kowala, czy też średnio dobry bilans sklepu GUI, co też znacząco przyczyniłoby się do powrotu obrońców osadników. Jeśli gra się w nieco większej drużynie, to takiemu czarodziejowi czasem może być ciężko nazbierać emeraldy na nowy miecz, który nie jest drewniany, zanim skończy mu się początkowy. 

Cytat

trawa trawą, może niektórym ona przeszkadza, ale ja nigdy nie zauważyłam żeby utrudniała grę do tego stopnia, żeby wyjść z arenki. Zawsze można zagrać np. na mapie pustynia, gdzie tej trawy zbytnio nie ma.

@Szarakdorsz, okej, ale nie wiem czy wiesz, jak "często" masz możliwość zagrać na arenie z małą ilością trawy o dwóch kratkach wysokości. Wyręczę cię z szukaniem odpowiedzi - szanse są znikome. Zazwyczaj masz trzy jednakowe areny i jedną, mniejszą, inną, dlatego zanim się wypowiesz, przeanalizuj dogłębnie zagadnienie. Niektóre areny oczywiście mają znikome ilości tych denerwujących bloków, jednak naprawdę! Trafić na taką arenę to synonim posiadania szczęścia! 

Reasumując, jestem bez żadnych negatywnych uwag na TAK jeśli chodzi o twoją propozycję. Dałoby to szansę na powstanie tego feniksa spalonego na popiół... 

Edytowano przez xxMinio
  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1

Jestem na TAK, czasami gram na tym trybie, myśle ze to dobry pomysł, rozgrywka wtedy będzie po prostu lepsza :). 

• Dzięki! 1

9 godzin temu, xxMinio napisał:

"niezniszczalny", niszczący się, miecz kowala

Dzięki wielkie, że poruszyłeś jeszcze ten temat, bo to dosyć istotny błąd łatwy do naprawy.

Niby ułatwiło i uprzyjemniłoby to rozgrywkę, ale nie wiem czy jest sens aktualizować tryb, jest praktycznie martwy i słabo grywalny. 
MAŁE TAK

• Dzięki! 1

Moim zdaniem byłoby to ciekawsze, gdyż trawa niemiłosiernie irytuje.

Jak małe zombie wejdzie w taką trawę, to nie da się go uderzyć, a ten może spokojnie zadawać nam obrażenia. 

Przez to gracze często giną... :/

Niby martwy tryb, ale fajnie byłoby go naprawić, ponieważ zdarza się, że tam zagramy. Jeśli jednak są takie rzeczy, to staje się to bardziej upierdliwe.

Ta zmiana zajęłaby chwilę i naprawdę by pomogła, wielokrotnie grając na tym trybie strasznie mnie te zombiaki irytowały. Obawiam się jednak, że i tak propozycja nie zostanie wprowadzona (kiedyś było parę możliwości zmian, jednak jak widać do dzisiaj nic się nie zmieniło :’) 

Osobiście sądzę, że trawa jest utrudnieniem wyróżniającym tą mapę od innych. Moja propozycja jest nie usunięcia trawy całkowicie ale ograniczenie jej w celu polepszenia rozgrywki. Nie powinno mieć znaczenia czy na tym trybie grają ludzie czy nie bo tak jak już ktoś wspomniał to może być powód słabej aktywności graczy na tym trybie. 

Niektóre tryby "stare" są nadal popularne u graczy korzystających z niego od wielu lat. Dlaczego nie polepszyć im komfortu gry? Dla tego, że jest to mała grupa osób? Moim zdaniem jest to błędne rozumowanie.

Edytowano przez DPSGaming
  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1

Jeśli usunięcie trawy zwiększy grywalność na tym trybie - jestem na Tak

To poprawi grywalność na tym trybie i nie wymaga wiele uwagi!

Jestem na TAK

Nie gram na tym trybie ale może być 

&a za wprowadzeniem

Jestem na tak, może nie za całkowitym usunięciem trawy z map, ale znaczącym jej ograniczeniu aby nie przeszkadzała.

Odnośnie samego trybu, według mnie brakuje troszkę nowości, miło by było zobaczyć coś takiego jak np. odnowiony sklep, na przykład z enchantami, stackowalne potki, żeby mordować zombiaków 'granatami' jak to ja na nie mówię oraz inne usprawnienia, może coś jak na BW, upgrady drużynowe? :) 

Moim zdaniem, przydałoby się właśnie usunąć tą trawę, przy małych zombie tak jak wspomniałeś jest to bardzo uciążliwe.

Ocena pozytywna 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore