Skocz do zawartości
Uga

[Poradnik] Poradnik dla Nowych Graczy SKB

Polecane posty

353856386_Beznazwy-3.png.df6c1caeb7bbfdba7e869ac9dd46962e.png
Jeśli jesteś nowym graczem to na pewno ten poradnik pomoże Ci przetrwać początki na serwerze mc.skyblock.pl, więc lepiej go przeczytaj. :rolleyes:
Znajdziesz tutaj porady jak najlepiej oraz najszybciej zdobyć pieniądze/ether/diamenty. Zbędne komentarze proszę zostawić dla siebie.

dolary.png.9120eff7aeb7a30ed2a14d8f95c91e5b.png
Jak już wszyscy wiemy zarobek to farma jakiejś rzeczy, zwierząt lub plonów. Moim zdaniem jednym z lepszych, o ile nie najlepszym sposobem na zarobek we wczesnej fazie rozgrywki,
jak i w pózniejszej jest farma brodawek. Na początku wystarczy tylko uzbierać na przepustkę do Netheru (5000$/500 Etheru) i wykopać troche Soul Sand'u, oraz Brodawek, ewentualnie
zakupić kilka od graczy. Stak brodawek sprzedamy za 72.32$ co na cały ekwipunek daje nam 2603.52$.
Oczywiście najlepiej uzbroić się w 1000lvl Zielarstwa, aby zebrane brodawki automatycznie się odsadzały po zebraniu.
Tu zostawiam link do filmu przykładowej farmy
(80000-10000$ z jednego zbioru)

diax.png.83ba5482644dcb0b8e827b0b26a9abca.png
Czas na diamenty, jeden z najbardziej pożądanych przedmiotów do narzędzi i ich naprawy. Mianowicie sposób na nie jest prostszy niż, myślicie i łączy się przy okazji z zarobkiem $$$.
Polecam osobiście wyposażyć się w łopatę z Item Shop'u 16/16 (to tylko 4zl a naprawdę sporo daje). Kiedy już przygotujemy potrzebne nam narzędzia wybieramy się do Netheru.
Następnie znajdujemy złożę Soul Sand'a i zaczynamy kopać. Potrzebujemy zdobyć 350lvl w Excavation/Kopanie i w tym momencie posiadamy 0.13% szans na drop Diamentu x1 podczas
wydobywania Soul Sand'a. Średnio na godzinę jesteśmy w stanie zdobyć 1,5 stacka diamentów, jednakże wszystko zależy od szczęścia.

ether.png.ead93e39fd625264d05ee54576513718.png
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych walut na całym serwerze, o którą gracze rywalizują ponad wszystko, a kto by pomyślał że to tylko kilka bloków i chwila czasu?
Niżej zamieszczam film na którym jest pokazane jak zbudować całą maszynę. Pozostawię tylko informację, że lepiej uzbroić się w spawnery szkieletów po kości, ponieważ będziemy potrzebować ich od groma. Niezbędne w tej metodzie jest posiadanie 1000lvl Zielarstwa,lub ewentualnie znajomego, który będzie nam sadzić marchewki, gdy my będziemy je zbierać.

Film: 

Myślę, że nowym graczom przyda się to i po 2 dniach męczenia się z gospodarką postanowią jeszcze spędzić trochę czasu na serwerze, niż stwierdzić, że to bez sensu, gdyż wszystko wymaga dużej ilości czasu aby cokolwiek osiągnąć. 

Ugaikona.png.d5789cff6b80666fc4bf708fb617f4c6.png

Świetny poradnik, szczególnie dla nowych graczy - jak sam to uwzględniłeś na początku.
Piękna sprawa

Po co 2 taki sam poradnik? ;^)

Jak można zauważyć autor tematu koniecznie chce doprowadzić do upadku obecnej edycji i działa na niekorzyść serwera #perm podając na tacy wszystkie sposoby na szybki i łatwy zarobek dla nowych graczy, faktycznie niech każdy zacznie tak zarabiać, wcale nie zrujnuje to gospodarki i wszystkie itemy będą zerowej wartości ... 

-1

Kolega napisał wyżej i ma 100% racji, pod poprzednim postem pisaliśmy wiele więcej razem z argumentami oczywiśćie owy poradnik został usunięty i pojawił się ten aby znowu trzeba było pisać to samo. Już nie mówiąc o kradzieży mechanizmu oraz pomysłu ale to już mniejsza bo pisałem o tym pod poprzednim postem. Słabe zachowanie i powodzenia w niszczeniu edycji :) Dziękujemy

-2

Edytowano przez TheDangerCat

Mimo ponownego napisania poradnika moja opinia na ten temat się nie zmieniła, więc tak jak w komentarzach powyżej wydaje mi się, że dążenie do zepsucia ekonomii serwera i podawanie sposobów zarabiania na tacy nowym graczom nie jest dobrym pomysłem. :) -3

Kiedy ty pojmiesz że niszczysz tym edycję? Podawanie graczom wiedzy na talerzu to najgorsze co można robić. Może kiedyś zrozumiesz że na podcyganionych pomysłach fejmu nie zdobędziesz. Z nadzieją że wątek spadnie Ci z rowerka. - 4

Edytowano przez PI4N3K
Numerek

Jak dla mnie to jest niszczenie edycji oraz kradniecie pomyslow z topowych wysp -5

Edytowano przez szymmi98

Przez takie poradniki gra staje się nudna od samego początku. Porażka pisać takie poradniki -6

Edytowano przez ReeetardKid
.

Nie wiem o co chodzi, ale poradnik mi sie podoba wizualnie

Edytowano przez avsdue

Przykre jest to, że twój post nie podoba się tylko tryhard'om z pierwszej topki. Kradzież mechanizmu?XD No tak, bo przecież ten zegarek wy wymyśliliście. W sumie mi was szkoda, bo nie macie życia i wydaje wam się, że jesteście najlepsi, a  tak naprawdę to nic nie osiągnęliście oprócz wyżej wspomnianej topki na serwerze w minecraft. A co do poradnika to spoko, podoba mi się jestem na TAK.

Pomijając fakty, o których wspomniał @mannaaaaa @TheDangerCat @Nanyuki @PI4N3K @szymmi98 @ReeetardKid, to jeszcze dochodzi jedna kwestia, o której na pewno wiesz. Po jakiego groma napisałeś taki poradnik skoro ekonomia będzie na bieżąco zmieniana? Będziesz co X tygodni pisać nowy poradnik? Co X tygodni będziesz czekać aż inni znajdą nowe sposoby, żeby je wykorzystać dla reputacji? Ekonomia tutaj to nie jest coś, co było na poprzednich edycjach. W danym dniu opłaca się brodawki. Na następny może zombie? :)

Mam nadzieję, że pójdziesz w końcu po rozum do głowy i usuniesz ten post. Tak, tak jak twój wczorajszy. :)

Swoją drogą nieco żałosne zachowanie. Usunąć jeden poradnik, bo nie dostałeś poklasku z nadzieją, że przy drugim poradniku o tym samym go zdobędziesz. X D

|-7|

Edytowano przez UlanaKrowaUB
-7

Nie rozumiem tego po co to robisz. Nowi gracze powinni sobie sami poszukać sposobów. Dales im WSZYSTKO na tacy. Dosłownie WSZYSTKO. Teraz sobie pomysl jak czuja się osoby, które wymyślily dane sposoby. Bo z tego co wiem, to nie byłeś ty ;). Ktoś się stara, wymyśla, szuka, sposobu. Nagle ty się o tym dowiadujesz. I udostępniasz to dalej? Jesteś z siebie dumny? Wyspy top jeden znały twój sposob z brodawkami. Ale powiedz mi czy ktoras z tych osób, ktora wiedziała o tym, napisała poradnik? Otoz nie. Ty poznałeś sposoby wysp top 1 i napisałeś poradnik.  

Zastanów się nad tym.

Nie pozdrawiam

-8

Here we go again...

Chyba nie mam do dodania nic więcej, gdyż poprzednicy wystarczająco wyczerpali temat. To zaczyna się robić co najmniej żenujące... Będziesz pisał nowe poradniki co każdą zmianę w ekonomii, czy co?

-9 lololo

Jak mówią, trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, wyżej wymienione zostało większość powodów, dla którego ten poradnik powinien zostać usunięty, pomimo nawet estetycznego formatowania tego tekstu jestem skłonny powiedzieć, że jestem na Nie.

Od początku znałeś taki sposób? Gratulacje, ja ogarnąłem po 2-3 dniach grania, na tym polega właśnie ranking pieniążków, czy etheru, że nie każdy ma 1.000.000$ ze sprzedawania brodawek.

A jako były Helper SkyBlock nie wiesz, że taki mechanizm, który ciągle działa jest niedozwolony?

[-8]

Edytowano przez Anooxy

2 godziny temu, UlanaKrowaUB napisał:

Pomijając fakty, o których wspomniał @mannaaaaa @TheDangerCat @Nanyuki @PI4N3K @szymmi98 @ReeetardKid, to jeszcze dochodzi jedna kwestia, o której na pewno wiesz. Po jakiego groma napisałeś taki poradnik skoro ekonomia będzie na bieżąco zmieniana? Będziesz co X tygodni pisać nowy poradnik? Co X tygodni będziesz czekać aż inni znajdą nowe sposoby, żeby je wykorzystać dla reputacji? Ekonomia tutaj to nie jest coś, co było na poprzednich edycjach. W danym dniu opłaca się brodawki. Na następny może zombie? :)

Mam nadzieję, że pójdziesz w końcu po rozum do głowy i usuniesz ten post. Tak, tak jak twój wczorajszy. :)

Swoją drogą nieco żałosne zachowanie. Usunąć jeden poradnik, bo nie dostałeś poklasku z nadzieją, że przy drugim poradniku o tym samym go zdobędziesz. X D

|-7|

Jeśli będzie trzeba to będę co tydzień pisać nowy. A na poklasku nie zależy mi ani trochę tylko po prostu chciałem zrobić to lepiej wizualnie.

46 minut temu, Anooxy napisał:

Od początku znałeś taki sposób? Gratulacje, ja ogarnąłem po 2-3 dniach grania, na tym polega właśnie ranking pieniążków, czy etheru, że nie każdy ma 1.000.000$ ze sprzedawania brodawek.

A żebyś wiedział, tylko nie wiem skąd taki tok rozumowania że gracz koniecznie musi brnąć w ten sposób żeby osiągnąć pierwszy milion, zresztą wiesz raczej czego to wymaga i w 2-3 dni na pewno nic duzego nowy gracz nie zrobi a po tym jak zobaczy jak wygląda ekonomia, że spanwery nie działają pogra max 2dni i pójdzie bo gra bez rangi i sposobów nie będzie miała dla niego sensu, a chyba chodzi o zatrzymanie graczy na serwerze a nie jakiejś topki która po tygodniu sobie pójdzie?

2 godziny temu, Dominikaa napisał:

Nie rozumiem tego po co to robisz. Nowi gracze powinni sobie sami poszukać sposobów. Dales im WSZYSTKO na tacy. Dosłownie WSZYSTKO. Teraz sobie pomysl jak czuja się osoby, które wymyślily dane sposoby. Bo z tego co wiem, to nie byłeś ty ;). Ktoś się stara, wymyśla, szuka, sposobu. Nagle ty się o tym dowiadujesz. I udostępniasz to dalej? Jesteś z siebie dumny? Wyspy top jeden znały twój sposob z brodawkami. Ale powiedz mi czy ktoras z tych osób, ktora wiedziała o tym, napisała poradnik? Otoz nie. Ty poznałeś sposoby wysp top 1 i napisałeś poradnik.  

Zastanów się nad tym.

Nie pozdrawiam

-8

Każdy z tych sposobów poznałem sam, i tylko w jednym pomogła mi pewna osoba, nie brnij w to bo nic ci to nie da kiedy nie znasz moich możliwości i okoliczności w jakich osoby wyżej sie pultaja.

takie poradniki zepsuja serwer bo zaraz kazdy zacznie farmic marchewki i ether i z serwera zrobi sie warzywniak nie polacam takiego zachowania poniewaz jest to umyslne lub nie rujnowanie serwera 

-11

Topka po tygodniu pójdzie? Duża część osób też między sobą rywalizuje w taki sposób, przykład ostatnio w kupowanych kluczach na serwerze. Jak dla mnie działanie na niekorzyść serwera, masz +2200 poziom zielarstwa, nabiłeś na tym sporo, i teraz pewnie będziesz liczył na zablokowanie tego. I pewnie administracja tak samo jak z ulepszeniami, wprowadzi znaczące zmiany z trakcie trwania edycji, np. zmieni drop ze skrzynek, więc pod względem nowych graczy to będzie tylko na niekorzyść dla nich. I z tego co się orientuje to nowi gracze rzadko kiedy wchodzą na forum, bardziej pytają nie na chat. 
-10

Ciekawi mnie tylko dlaczego jeden gracz który nie jest z topki polecił i mu sie to spodobało a tylko topki sie pultaja :/

Mi tam się poradnik podoba, może byś dodał jeszcze parę w miarę opłacanych sposobów na zarobek 

Edytowano przez Dragomir11

17 minut temu, Dragomir11 napisał:

Mi tam się poradnik podoba, może byś dodał jeszcze parę w miarę opłacanych sposobów na zarobek

Wedle życzenia

34 minuty temu, Uga napisał:

Ciekawi mnie tylko dlaczego jeden gracz który nie jest z topki polecił i mu sie to spodobało a tylko topki sie pultaja :/

Jedyna TOPka, w której widnieje, to TOP zdobytych ostrzeżeń in-game...

43 minuty temu, Uga napisał:

moze dlatego ze w  wiekszosci tylko takie osoby sie tu udzielaja jaka napisal bakutv

46 minut temu, BakuTV napisał:

Topka po tygodniu pójdzie? Duża część osób też między sobą rywalizuje w taki sposób, przykład ostatnio w kupowanych kluczach na serwerze. Jak dla mnie działanie na niekorzyść serwera, masz +2200 poziom zielarstwa, nabiłeś na tym sporo, i teraz pewnie będziesz liczył na zablokowanie tego. I pewnie administracja tak samo jak z ulepszeniami, wprowadzi znaczące zmiany z trakcie trwania edycji, np. zmieni drop ze skrzynek, więc pod względem nowych graczy to będzie tylko na niekorzyść dla nich. I z tego co się orientuje to nowi gracze rzadko kiedy wchodzą na forum, bardziej pytają nie na chat. 
-10

sama prawda nabiles pareset tysiecy jak nie kilka milionow etheru i zebralo ci sie na pomaganie a prawda jest taka jak napisal

baku

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Dlaczego SkyBlock.pl?

SkyBlock.pl pierwszy serwer skyblock w Polsce, który zapoczątkował swoje istnienie w 2012 roku. Na przestrzeni lat nasza społeczność prężnie się rozwijała, ambitne oczekiwania graczy spowodowały, że zaczęliśmy tworzyć i rozwijać nowe tryby gier, każdy z nich ma swój początek w tym miejscu. SkyBlock.pl to dumnie działająca sieć serwerów, w których skład wchodzą: mchc.pl, cubegame.pl i mc.skyblock.pl

Minigames

SkyBlock

Hardcore