Skocz do zawartości
radziu2402

Historia transakcji

Polecane posty

Niedawno zostałem okradziony i wpadłem na pomysł aby wprowadzić historie transakcji. Gdy gracz miałby dowody że został okradziony to w tej historii zobaczył by komu te pieniądze zostały wysłane. Mogłoby to pomoc odszukać i ukarać sprawców. Niekoniecznie gracz odzyskał by te pieniądze ale ja osobiście byłbym zadowolony że ten gracz już nikogo nie oszuka . Niewiem czy da się tak zrobić ale byłbym bardzo wdzięczny gdyby ta historia została wprowadzona.

Pozdrawiam

Czemu nikt nie odpowie !!!

Pytanie jest tylko takie.

Czy masz dowody, że ów gracz nie dał ci tych przedmiotów? Równie dobrze, mógłbyś je gdzieś schować, lub komuś dać. I w ten czas taki gracz otrzymuje bana przez twoją zabawę. Bo chyba chodzi tobie o system sprzedaży komendą /pay 

Nie wiem jak jest teraz, ale istnieje chyba komenda /sprzedaj - zmniejsza ona ryzyko kradzieży. Pamiętaj, że nie działa w przedmiotach enchantowanych.

Edytowano przez Perconte

Nie ,chodzi mi o to ze jak ktoś w łamie się komuś na konto i nie zmieni hasła to potem ta osoba może zobaczyć w historii do kogo te pieniądze przez komendę /pay zostały przelane.

Ale z tego co się orientuje, można to sprawdzić w logach ( Jakie IP wchodziło na twoje konto ), ale to też dużo szukania. Można by jakiś odpowiedni plugin napisać/pobrać, aby komendą można było sprawdzać jakie IP korzystały z konta :)

No i oto chodzi mniej więcej. Mi zabrali 37 tys. Które dzięki temu mogłyby odzyskać. Ale o innych rzeczach o wartości 150 tys nawet nie wspomnę.

Z tego co mi wiadomo to twój problem bo miałeś za łatwe hasło lub je komuś podałeś. 
Ale z drugiej strony spoko takie coś by wyglądało. ^^
Można mieć wgląd na wszystkie transakcje z np. 30 dni :3

Ciekawy pomysł gdy ktoś ci się włamie na konto będziesz dokładnie wiedział o kiedy zostały ci skradzione pieniądze. :)

Jak coś to mam konto premium i hasło nie było łatwe.

@ref

Fajnie mogłoby to wyglądać pod jakąś komendą, gdzie możnaby również zobaczyć np. przychód z ostatnich 24h wydatki, albo nawet z 30 dni. Fajne statyski, któymi można by się równiez pochwalić przed innymi, wtedy zobaczymy kto najwięcej zarobił i powstanie dodatkowa rywalizacja :)

Fajnie mogłoby to wyglądać pod jakąś komendą, gdzie można by również zobaczyć np. przychód z ostatnich 24h wydatki, albo nawet z 30 dni. Fajne statystyki, którymi można by się również pochwalić przed innymi, wtedy zobaczymy kto najwięcej zarobił i powstanie dodatkowa rywalizacja :)

Nie sądzę, żeby rywalizacja kto więcej zarobił/wydał byłaby fajna, no chyba, że wgląd do tego miałaby jedynie Administracja/użytkownik konta. 

Sprzedaje się przy pomocy komendy/ sprzedaj. A w ogóle administracja nie odpowiada za stracone itemy. Jednak nie mamy pewności ze to może ty kogoś oszukales. Tak więc taka historia by nie wypalila NEUTRAL

Wysłane z mojego KanapkaPhone przy użyciu Tapatalka

@up "nie mamy pewności że to może ty kogoś oszukales" ominęło mnie Twoje dojście do administracji. Cholera. Gratulacje.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

To nie przejdzie, gracz wcale nie musi przelewać pieniędzy, może również wykupić w sklepie najwartościowsze przedmioty i przerzucać z konta na konto(swoje lub kolegi).

Jasne, da się sprawdzić kto i kiedy wchodził na wyspę gracza, ale ciężko wywnioskować, czy faktycznie ta osoba miała coś wspólnego z kradzieżą.

Dlatego właśnie administracja nie ponosi odpowiedzialności za stracone przedmioty m.in. w wyniku włamania na konto.

Zamykam, propozycja odrzucona w takim razie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Uzulaser648
      1. Nick w grze: Uzulaser648
      2. Tryb gry: Skywars
      3. Nazwa propozycji: Progress osiągnięć na Skywars
      4. Opis propozycji: Przy niektórych osiągnięciach pokazać, ile trzeba jeszcze danej rzeczy zrobić, by odblokować osiągnięcie.
      5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Oczywiście nie trzeba by było podawać dla każdego osiągnięcia; dla osiągnięcia żeby zdobyć x wygranych możemy po prostu zobaczyć ile mamy wygranych na scoreboardzie lub na stronie. Jednak inaczej jest dla osiągnięcia takiego jak Niszczyciel - dla najwyższego tieru trzeba zniszczyć 1500 bloków. Do tego osiągnięcia nie mamy podanej informacji, ile już zniszczyliśmy. Według mnie można by pokazać taką informację, żeby wiedzieć czy za niedługo można spodziewać się otrzymania osiągnięcia, bądź nie. Prawdopodobnie nie będzie też to jakieś trudne do dodania; jeżeli osiągnięcia się nabijają, to znaczy, że informacje o nich muszą być gdzieś przechowywane, wystarczy je pokazać. 
      6. Ewentulne załączniki: Przykład takiego czegoś zrobion y w 5 minut w paintnet :L
    • Przez Gxrv
      1. Nick w grze: Gxrv
      2. Tryb gry: Wszystkie
      3. Nazwa propozycji: Dźwięki przy odliczaniu
      4. Opis propozycji: Dodanie dźwięku przy odliczaniu startu areny.
      5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Myślę, że taka propozycja była by bardzo przydatna np. na SG ponieważ na arenę trochę się czeka i po prostu oglądam forum itp. później trzeba ciągle sprawdzać czy gra już wystartowała
    • Przez kwaczkaPL
      1. Nick z gry: kwaczkaPL 2. Nazwa propozycji/zmiany/sugestii: usuwanie privatów 3. Opis: Gdy gracz który jest w i ma skrzynki z private party opuści wyspę skrzynię, piecyki, itp. powinny zostać z nich zdjęte tabliczki z private
    • Przez Anti
      Nick z gry : Pieshauhau
      Proponuje usunąć komendę /sell, ponieważ można używać jej gdy jest się na czyjejś wyspie. Zaszkodziłoby to grze w ten sposób, iż ludzie stali by sobie na owczarce/ golemiarce i ciągle /sell i sprzedawali
      Moim zdaniem jeżeli ta komenda miałaby zostać to powinno być wszystko połowe tańsze (do sprzedawania) a do kupowanie 2 razy droższe i wtedy z pewnością gracze nie afczyli by w taki sposób na owczarkach/ golemiarkach.

• Przez Mineman
      1. Nick w grze:
      MinemanToKozak

2. Tryb gry:
      Propozycja dotyczy całego serwera cubegame.pl.

3. Nazwa propozycji:
      Dodanie rangi "Budowniczy".

4. Opis propozycji:

Na dobry początek...
      Na wstępie chciałbym powiedzieć że wiem jak niektórzy podchodzą do tej oto propozycji, lecz ja postanowiłem ją rozwinąć na wszelkie aspekty, na które jest to możliwe.
      Wiele osób powiedziało mi że propozycja zostanie odrzucona na starcie, ale stwierdziłem że i tak to napiszę
      Okej, a więc zacznijmy od tego iż wiem że taka propozycja pojawiła się już na serwerze, przeczytałem te propozycje lecz były one, po prostu bez sensu!

Błędy moich poprzedników.
      Osoba, która pisała tę właśnie propozycję (@StefanStraszny) , zaproponowała żeby ranga była "tymczasowa". Według mnie nie ma to żadnego sensu, nie jest to ranga płatna, więc nie będę porównywać jej do rangi VIP, bliżej jej do rangi KidModerator bądź innej z administracji. Osoby zainteresowane rangą Budowniczy będą zobowiązane do napisania podania, a następnie przejścia rekrutacji. (Jeśli administrację zaciekawi ten pomysł jestem w stanie sporządzić pytania na taką rekrutację, oraz zaoferować pomoc jeśli chodzi o cały projekt)

Co dostanę za bycie "budowniczym"?
      To samo co KidModerator. Czyli prefiks na chacie; [BUD] oraz możliwości VIP'a

Ale po co?
      Jak dobrze wiecie jest mnóstwo trybów, na których od dawna nie pojawiła się nowa mapka (np. tryb SCB, GunGame czy też inne gry z trybu „Arcade”.) O uszy obiło mi się również to, że niedługo pojawi się nowa „edycja” trybu SkyWars, i nie będzie to wyglądało za ciekawie gdy pojawią się tam dokładnie te same mapy co na pierwszej edycji, nie będzie to dobrze mówić o serwerze. A społeczność forum nie dostarczy wystarczającej ilości map.

Ale przecież jest forum, gdzie można zgłaszać mapki!
      Owszem, jest forum, lecz nie pojawia się tam tak dużo mapek jak oczekiwaliby gracze, bądź są one naprawdę słabe! Nawet jeśli zdarzy się że na forum pojawiła się fajna mapka to twórca mapy tak długo czekał na odpowiedź że już dawno nie ma go na forum (przypadek Pana @Tuchus). Albo inny przypadek z życia wzięty (a dokładniej z forum), kiedy to twórca mapy czekał na odpowiedź tak długo że pojawiła się ona na innym serwerze. A pod tą mapką bardzo duża ilość graczy było „za dodaniem”. Był to przypadek pana @galileo.

No okej, ale to nie pasuje do serwera „MiniGames”
      A to czemu? Oczywiście że pasuje. Jak już wyżej przeczytałeś na wielu trybach od dawna nie pojawiła się żadna nowa mapa! A na wielu z nich by się przydały!

Eeee, za dużo roboty.!
      Wiem iż jest z tym nie mała ilość roboty, lecz wystarczy wgrać plugin "WorldEdit", i wyznaczyć 1-2 osoby koordynujące całą rekrutacje.

Ale to powoduje lagi na serwerze!
      Nie! Lagi powodują tylko i wyłącznie większe operacje przy użyciu „WorldEdit'a”, lecz budowniczy nie będą do takich doprowadzać! To tak jakby podczas rekrutacji na KidModeratora administracja bałaby się że „kandydat” zbanuje cały serwer.

Wymagania oraz wzór:
      Stwierdziłem że jeśli ma to mieć ręce i nogi to stworzę wymagania oraz wzór, oczywiście jest to prototyp do zmodyfikowania przez administracje.

Wymagania:
      ✔️ Konto premium:
      ✔️ Minimalny wiek 14 lat:
      ✔️ Dyspozycyjność (poświęcanie na serwer minimum 10 godzin tygodniowo, oczywiście na budowanie)
      ✔️ Posiadanie konta na forum (znajomość zasad funkcjonowania forum, aktywność)
      ✔️ Dobra znajomość komend związanych z modyfikacją „WorldEdit”
      ✔️ Posiadanie sprawnego mikrofonu.
      ✔️  Odpowiedzialność, cierpliwość oraz umiejętność pracy w grupie.

Wzór:
      1. Nick w grze:
      2. Wiek:
      3. Jak długo grasz w Minecraft:
      4. Opisz siebie:
      5. Ile czasu dziennie jesteś w stanie poświęcić czasu na budowanie:
      6. Screen'y twoich budowli:
      7. Styl w jakim najlepiej budujesz.
      8. Czy posiadasz:
      - Discord: tak/nie
      - TeamSpeak3: tak/nie
      - Sprawny mikrofon: tak/nie
      - Mutacja: tak/nie

5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje:
      Pozwolę sobie pominąć ten punkt bo wszystkie własne refleksje napisałem powyżej...

6. Ewentulne załączniki: ==BRAK==

Wiadomość do administracji:
      Wiem iż może wydać się to niedorzeczne, lecz gdybym mógł prosić o nie usuwanie tej propozycji, gdyż jestem ciekawy czy pomysł przypadnie do gustu innym graczom.

Pozdrawiam,
      Majnmen
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.