Jump to content

[Propozycja] czat globalny

ananas13333
 Share

Recommended Posts

Nick w grze: ananas13333

Tryb gry: serwer

Nazwa propozycji: czat globalny dla wszystkich graczy

Opis propozycji: Każdy gracz miałby dostęp do czatu globalnego. Obecne zastosowanie bardzo utrudnia grę nowym graczom. Przykładowo, ja sam po roku gry na serwerze odkryłem że ranga VIP ma dostęp do czatu globalnego, a nie jedynie administracja. Nowi gracze chcą czasem przekazać innej drużynie jakąś wiadomość nie wiedząc że przeciwnicy nie widzą co się do nich pisze. Taki gracz po chwili stwierdza że społeczność cubegame nie jest zbyt inteligentna i na tym kończy się jego gra na serwerze. Jest to jedną z przyczyn niskiej frekwencji na trybach TheWalls oraz SkyWalls. Nowi gracze często nie wiedzą o co chodzi w tych trybach, ponieważ nigdy wcześniej na nich nie grali. Gdy pytają się innych graczy "o co tutaj chodzi?" nikt im nie odpisuje. Sugeruję więc aby czat globalny był dostępny dla wszystkich graczy. Czat globalny obserwując arenę był by dalej zablokowany i dostępny tylko dla administracji, ponieważ obserwatorzy mogliby udzielać graczom biorącym dalej udział w rozgrywce informacji na temat miejsc przebywania graczy drużyny przeciwnej. Dodatkowo co jakiś czas powinien wyświetlać się na czacie komunikat informujący aby dodać ! przed wypowiedzią jeśli chcemy aby inne drużyny miały możliwość odczytania naszej wiadomości.

Własne refleksje i opinie: Myślę że ta zmiana podniosła by frekwencję na SkyWalls i TheWalls oraz poprawiłaby rozgrywkę graczom bez rangi VIP. Moim zdaniem coś takiego powinno być dostępne dla wszystkich graczy a nie tylko dla graczy z VIP'em.

Ewentualne załączniki: -

VIP straciłby przywilej -> minimalnie mniejsze zarobki z VIP -> minimalnie szybszy upadek serwera z powodu braku dochodów.

Niech zostanie tak, jak zostanie.

Część VIP'ów kupuje tą rangę nie wiedząc o tym że istnieje czat globalny dla tej rangi. W końcu nigdzie nie jest to napisane, nawet w sklepie na stronie. Sam się połapałem po roku gry na cubegame i myślę że nawet gdyby czat globalny był dla wszystkich graczy ranga VIP dalej jest bardzo kusząca mając np. monety x2 czy double jumpa na bedwarsach. Raczej mało kto kupuje VIP'a aby mieć dostęp do czatu globalnego, natomiast serwer traci dużo więcej przez brak komunikacji na trybach drużynowych.

6 godzin temu, Japonk86 napisał:

VIP straciłby przywilej -> minimalnie mniejsze zarobki z VIP -> minimalnie szybszy upadek serwera z powodu braku dochodów.

Niech zostanie tak, jak zostanie.

akurat powiem ci że nie słyszałam ani razu żeby ktoś kupił vipa tylko by móc z czatu korzystać więc nie wiem czy by to dużo zmieniło. ja jestem za wprowadzeniem czatu globalnego n wszystkich tych trybach drużynowych które obecnie mają to tylko dla vipów. często mam sytuację gdy gracz z ranga VIP z przeciwnej drużyny coś do mnie pisze na co chce odpowiedziec ale no niestety nie moge

Edited by MikoIino

Mam co do tego wątpliwości, ponieważ będzie niepotrzebny spam, nie raz widziałem, że vipy spamią a co dopiero gracze, ale z drugiej strony przydałaby się taka opcja również graczowi bez vipa

Neutral/małe tak

Dnia 13.12.2020 o 8:06 PM, Japonk86 napisał:

Zgadzam się z tym, uważam, że nie powinno się zabierać przywilejów VIP bo to spowoduje, że mniej osób będzie chciało ją kupować (i osoby które już ją zakupiły mogą poczuć się oszukane).

Dnia 13.12.2020 o 8:40 PM, ananas13333 napisał:

Część VIP'ów kupuje tą rangę nie wiedząc o tym że istnieje czat globalny dla tej rangi. W końcu nigdzie nie jest to napisane, nawet w sklepie na stronie.

Przy każdorazowym wejściu na serwer pojawia się informacja "Gracze bez VIP sa ukryci i nie maja dostepu do czatu" (https://imgur.com/a/9A1fa9t) Wydaje mi się, że również może chodzić o czat globalny.

Dnia 14.12.2020 o 2:17 AM, MikoIino napisał:

akurat powiem ci że nie słyszałam ani razu żeby ktoś kupił vipa tylko by móc z czatu korzystać więc nie wiem czy by to dużo zmieniło.

Ja osobiście znałam kilka osób, które kupowały VIPa jedynie, aby mieć możliwość pisania na czacie na lobby, nie mieć limitu czasowego do wysyłania wiadomości i mieć dostęp do czatu globalnego.

Uważam, że dostęp do czatu dla graczy bez rangi jest mało znaczący, nawet zbędny i spowoduje więcej roboty dla administracji. Gracz będzie mógł ciągle tworzyć nowe konta i wyzywać/spamować na czacie globalnym, w przypadku VIPa takie wyciszenie jest większą karą. Dodatkowo nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której jakiś gracz musi napisać coś przeciwnej drużynie, w przypadku kiedy ktoś znajomy napisze do Ciebie na globalnym, a Ty nie masz VIPa możesz mu odpisać gdzieś indziej i brzmi to jak szukanie problemu na siłę.

Jestem na nie.

36 minut temu, Anihilacja napisał:

Uważam, że dostęp do czatu dla graczy bez rangi jest mało znaczący, nawet zbędny i spowoduje więcej roboty dla administracji. Gracz będzie mógł ciągle tworzyć nowe konta i wyzywać/spamować na czacie globalnym, w przypadku VIPa takie wyciszenie jest większą karą. Dodatkowo nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której jakiś gracz musi napisać coś przeciwnej drużynie, w przypadku kiedy ktoś znajomy napisze do Ciebie na globalnym, a Ty nie masz VIPa możesz mu odpisać gdzieś indziej i brzmi to jak szukanie problemu na siłę. 

więc wytłumacze

jestem na nie dla czatu na lobby dla graczy bez VIP'a, bo rozumiem spam i inne z tym związane problemy, ale na tak dla czatu globalnego w grach druzynowych. i tak gracze bez vip maja 5 sekund miedzy wiadomościami, a co do tego gdy ktos z vipem napisze do mnie z innej druzyny - jest wiele osob ktore kojarze z serwera i w miarę się koleguje ale nie mam ich na discordzie czy facebooku, i nie mam jak odpisac do nich nigdzie indziej, a na czacie nie moge bo brak vipa 

7 minut temu, MikoIino napisał:

jestem na nie dla czatu na lobby dla graczy bez VIP'a, bo rozumiem spam i inne z tym związane problemy, ale na tak dla czatu globalnego w grach druzynowych. i tak gracze bez vip maja 5 sekund miedzy wiadomościami, a co do tego gdy ktos z vipem napisze do mnie z innej druzyny - jest wiele osob ktore kojarze z serwera i w miarę się koleguje ale nie mam ich na discordzie czy facebooku, i nie mam jak odpisac do nich nigdzie indziej, a na czacie nie moge bo brak vipa 

Jeśli te 5 sekund między wiadomościami byłoby zachowane też na czacie globalnym to nie byłoby problemu ze spamem, jednak wciąż zostaje kwestia wyzywania i pisania innych nieodpowiednich rzeczy na czacie, który będzie widziało dużo osób, a przywitanie czy popisanie ze znajomym kosztem bezkarnego wyzywania innych osób, moim zdaniem jest po prostu słabe. Radziłabym dodać tych znajomych na discordzie lub facebooku, najwyżej możecie pisać tutaj na forum w wiadomościach do siebie.

2 minuty temu, Anihilacja napisał:

Jeśli te 5 sekund między wiadomościami byłoby zachowane też na czacie globalnym to nie byłoby problemu ze spamem, jednak wciąż zostaje kwestia wyzywania i pisania innych nieodpowiednich rzeczy na czacie, który będzie widziało dużo osób, a przywitanie czy popisanie ze znajomym kosztem bezkarnego wyzywania innych osób, moim zdaniem jest po prostu słabe. Radziłabym dodać tych znajomych na discordzie lub facebooku, najwyżej możecie pisać tutaj na forum w wiadomościach do siebie

Nie chodzi tu o czat na lobby, dalej byłby zablokowany dla graczy. Mowa tu o czacie globalnym czyli tym przez który mogą porozumiewać się drużyny przeciwne stawiając ! przed wypowiedzią. 

1 godzinę temu, Anihilacja napisał:

nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której jakiś gracz musi napisać coś przeciwnej drużynie, w przypadku kiedy ktoś znajomy napisze do Ciebie na globalnym, a Ty nie masz VIPa możesz mu odpisać gdzieś indziej i brzmi to jak szukanie problemu na siłę.

Ja nieraz miałem taką sytuację, chociażby na thewallsach gdy VIP z drużyny przeciwnej pyta mnie czy gramy z potkami siły. Nie mam jak takiemu graczowi odpisać, ponieważ nie mam dostępu do czatu globalnego, w dodatku spotykam go pierwszy raz i nie mam z nim żadnego innego kontaktu. Gdybym się nie zgadzał z jego decyzją i zagrał z potkami siły mogłoby dojść do kłótni a nie chodzi o to aby się

1 godzinę temu, Anihilacja napisał:

wyzywać

59 minut temu, ananas13333 napisał:

Nie chodzi tu o czat na lobby, dalej byłby zablokowany dla graczy. Mowa tu o czacie globalnym czyli tym przez który mogą porozumiewać się drużyny przeciwne stawiając ! przed wypowiedzią.

Niezbyt wiem do czego to odniesienie, ale jeśli chodzi o moje słowa "dużo osób" to miałam na myśli, że będzie to więcej osób, niż w drużynie (zazwyczaj 3-4 razy więcej osób).

59 minut temu, ananas13333 napisał:

Ja nieraz miałem taką sytuację, chociażby na thewallsach gdy VIP z drużyny przeciwnej pyta mnie czy gramy z potkami siły. Nie mam jak takiemu graczowi odpisać, ponieważ nie mam dostępu do czatu globalnego, w dodatku spotykam go pierwszy raz i nie mam z nim żadnego innego kontaktu. Gdybym się nie zgadzał z jego decyzją i zagrał z potkami siły mogłoby dojść do kłótni a nie chodzi o to aby się

Myślę, że w takiej sytuacji nie powinniście się dogadywać, bo to problem z potkami siły, a nie z samym czatem. Ta sprawa została już rozwiązana w tym poście:

Nadal zostaję przy zdaniu, że czat globalny na arenach dla graczy spowodowałby więcej osób wyzywających (a co za tym idzie, więcej pracy dla administracji), więc nie ma sensu czegoś takiego wprowadzać.

Jeśli gracze mieliby się wyzywać nie jest do tego potrzebny czat globalny.

bxUphFX.png

+ Myślę że warto zakończyć naszą kłótnię, zostawić opinie jakie są i dać wypowiedzieć się innym graczom. 

Edited by ananas13333

• 2 weeks later...

Myślę że dobrym rozwiązaniem mogły by być wiadomości prywatne. Tak jak Mikolino wspomniała nie każdy ma się w znajomych na facebooku czy discordzie a na chacie globalnym każdy widzi wiadomości. Komendy /msg, /pw pozwoliły by na prywatne konwersacje. Oczywiście dostęp do tego mieli by wszyscy.

Wiem, że mówimy tu o chacie globalnym, ale jakoś nie wpadłem na to wcześniej więc nie tworzyłem kolejnego postu. Nawiązałem do tego przy okazjji.

• 2 weeks later...
Dnia 14.12.2020 o 8:38 AM, Rivaser napisał:

Mam co do tego wątpliwości, ponieważ będzie niepotrzebny spam, nie raz widziałem, że vipy spamią a co dopiero gracze, ale z drugiej strony przydałaby się taka opcja również graczowi bez vipa

Neutral/małe tak

Można wprowadzić cooldown na wiadomości dla gracza na np 30 sec to by ułatwiło z jednej strony pracę adm bo by gracz zastanawiał się co napisze bo wie że ma ten cooldown i raczej by z tego mądrze korzystał.

Dzień dobry :) 
Jeśli chodzi o chat globalny, myślimy i rozpatrujemy plusy minusy, niestety tak jak zauważyliście w argumentach, spowodowałoby to wyzywanie graczy i chat musiałby być pod stałą opieką ze strony Administracji, co oczywiście jest do zrobienia. Co do zarobków z serwera, ważniejsze od nich jest to, żeby Wam, graczom, się dobrze grało :) 

Temat jeszcze przemyślimy dokładniej w najbliższym czasie, na ten moment raczej rozwiązaniem będzie częstsze włączanie chatu w obecności moderatora i wyłączanie go gdy zostaje on bez opieki, żeby nabrać więcej kontaktu w community ;)

Co do MSG, jak najbardziej pomysł jest dobry i zostanie to wprowadzone, niestety nie jestem w stanie określić kiedy, ale prosimy o wiarę, w końcu małymi kroczkami obecnie działamy, by każdemu z nas grało się na Cubegame.pl lepiej <3

Stay tuned! ^^

• 2 weeks later...

Osobiście uważam ,że to dobry pomysł ponieważ wiele trybów by odżyło wiele trybów jak TheWalls czy Villager Defence. Można byłoby eventualnie żeby osoby z ranga vip nie stały się poszkodowane możńa dodać specjalny chat tylko dla rangi vip. 

Bardzo przydałaby się taka możliwość. cooldown 15s i będzie gitara. 
Jestem na TAK

,,Nie, bo ludzie będą obrażać'' - Powiem tak, ludzie nie potrzebują chatu globalnego, aby obrazić gracza. Cenzura na serwera jest jedną z lepszych, jak nie najlepszą z jaką się spotkałem. 
Administratorów jest na tyle dużo, że powinni sobie radzić z pilnowaniem 700 graczy, aby nie obrażali. 

Na praktycznie wszystkich serwerach jest dostęp do czatu globalnego dla graczy bez kupionej rangi i jakoś nie ma problemu z tym, że każdy, każdego obraża, dlaczego na tym serwerze mają się wszyscy się obrażać ??  Jak, dla mnie szukanie dziury w płocie. 

Dnia 16.12.2020 o 5:20 PM, Anihilacja napisał:

Uważam, że dostęp do czatu dla graczy bez rangi jest mało znaczący, nawet zbędny i spowoduje więcej roboty dla administracji

To nie kupuj cały czas tej rangi i pograj sb bez vipa i zobacz, że to jest bardzo uciążliwe. 

2 godziny temu, thelogin123 napisał:

Bardzo przydałaby się taka możliwość. cooldown 15s i będzie gitara. 
Jestem na TAK

,,Nie, bo ludzie będą obrażać'' - Powiem tak, ludzie nie potrzebują chatu globalnego, aby obrazić gracza. Cenzura na serwera jest jedną z lepszych, jak nie najlepszą z jaką się spotkałem. 
Administratorów jest na tyle dużo, że powinni sobie radzić z pilnowaniem 700 graczy, aby nie obrażali. 

Na praktycznie wszystkich serwerach jest dostęp do czatu globalnego dla graczy bez kupionej rangi i jakoś nie ma problemu z tym, że każdy, każdego obraża, dlaczego na tym serwerze mają się wszyscy się obrażać ??  Jak, dla mnie szukanie dziury w płocie. 

To nie kupuj cały czas tej rangi i pograj sb bez vipa i zobacz, że to jest bardzo uciążliwe. 

nie wiem czy wiesz, ale licznik graczy na serwerze jest podwojony :3

• 2 weeks later...

Duże TAK

Nie raz spotkałem kogoś z kim fajnie mi się grało, a po skonczonej grze trudno mi się było z nim skontaktować. Dzięki komendzie /msg było by to o wiele łatwiejsze

• 2 months later...

Aktualnie wprowadzonym rozwiązaniem jest włączony chat na wszystkich Lobby w obecności Moderatora.

Co do chatu globalnego - aktualnie rozwiązanie to pozostawiamy dla osób z VIPem.

Co do MSG, jak pisał Thauron, jeżeli będzie to możliwe technicznie - zostanie wprowadzone.

Zamykam

• Medson locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 43 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...