Jump to content

[Propozycja] obrażenia od pereł

MikoIino
 Share

Recommended Posts

1. Nick w grze: MikoIino
2. Tryb gry: SCB
3. Nazwa propozycji: Dodanie obrażeń od pereł
4. Opis propozycji: Używanie ender perły zadawało by osobie która jej używa ilość HP
5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Ta propozycja głównie ma na celu balans klasy enderdragon która dzięki możliwości ender pereł może się łatwo wbić "na trzeciego" do jakiejś walki i wyczyścić przeciwników z małą ilością HP oraz szybko uciec. Myślę, że dodanie obrażeń od pereł wystarczająco zbalansuje tą klasę - enderdragon nadal będzie mocny w normalnej walce (jest prawie jak pigman tylko zamiast sharp 1 na mieczu ma fire aspect, oraz ma też hełm), oraz będzie ryzyko związane z używaniem ender pereł. Zmusi to graczy ender dragona do bardziej przemyślanych taktyk niż po prostu wbijanie się ender perłami bez konsekwencji. Poza tym, obrażenia od ender perły to część minecrafta, istnieje normalnie w grze, więc raczej powinna i być na tym trybie. Tylko może zamiast zadawać 2,5 serca, zmniejszyć do 1 czy 1,5.
6. Ewentulne załączniki: 

image.thumb.png.c8324e63bc99a8805965e9e14cb7ff1e.png

Edited by MikoIino

15 minut temu, Japonk86 napisał:

Fakty! Na tak, ale Enderman niestety ucierpi :c 

no też prawda niestety

Edited by MikoIino

myśle że można by albo endermanowi zbroje ulepszyć, by nie dostawał aż tyle od pereł, dokładniej buty na Feather Falling, albo dać +1 sharpnessa na broni
kliknelam edytuj a zrobilo drugi post, smiesznie xd

Edited by MikoIino

4 minuty temu, MikoIino napisał:

myśle że można by albo endermanowi zbroje ulepszyć, by nie dostawał aż tyle od pereł, dokładniej buty na Feather Falling, albo dać +1 sharpnessa na broni
kliknelam edytuj a zrobilo drugi post, smiesznie xd

XD, ale i tak zmiany będą na 'nowej edycji'

• Guest changed the title to [Propozycja] obrażenia od pereł

Złapały mnie przemyślenia odnośnie zmian na trybach typu SG, SCB, skoro zostaną one przeniesione na 'nowe edycje' które tak na prawdę zapowiada się, że nigdy nie nastąpią. Miło Miko, że wykorzystujesz czas na pisanie propozycji logicznie podchodząc, ale wydaje mi się, że propozycja odnośnie czegokolwiek co nie jest typowym błędem/mocnym niezbalansowaniem jest bez sensu bo nie zostanie wprowadzone za szybko (nie dotyczy map). Mam pozytywne odczucia do tej propozycji, ale patrząc na progress serwera to nici z tego będą patrząc na to, że serwer niby przyciąga ludzi eventami, a dodatkowo obniża zarobki poprzez możliwość regularnego VIPa na serwie za darmo. Prove me wrong.

Uważasz że nerf 1 klasy trybie aż tak wpłynie zarobki serwera? Propozycja jest dobra lecz enderman będzie bezużyteczny a do tej pory był grywalny. Oczywiście jeśli zaakceptują propozycje to jak wspomniano będzie dopiero w "nowej edycji".

17 minut temu, KrukuNotFound napisał:

Niestety @Japonk86 powyżej ci wyjaśnił że zmniejszyły by się zarobki oraz kupywanie VIPA. A to by zaszkodziłoby  serwerowi Niestety.

Moja ocena to niestety Negatywna.

oceniając propozycję negatywnie, zdecydowanie nie przeczytałeś tego co napisał Japonk dokładnie, ani nie przeczytałeś jego wcześniejszych odpowiedzi.
nerf ender dragona nie obniży zarobków serwera aż tak. poza tym, ciągle są organizowane eventy w których można wygrać vip'a, czy to jakieś klatki, czy OX, labirynt, albo nawet parkour jak w sobotę.

10 minut temu, LightningPl napisał:

Uważasz że nerf 1 klasy trybie aż tak wpłynie zarobki serwera? Propozycja jest dobra lecz enderman będzie bezużyteczny a do tej pory był grywalny. Oczywiście jeśli zaakceptują propozycje to jak wspomniano będzie dopiero w "nowej edycji".

propozycję trochę poprawienia endermana tak aby nie był kompletnie bezużyteczny dodałam wyżej. Feather falling IV na butach zdecydowanie zmniejszy obrażenia od ender pereł, można też i dodać Protection IV na butach, by jeszcze bardziej zmniejszyć

Z jednej strony lepiej jest zbalansować lub dodać klasy już na nowej edycji, ale z drugiej jak ktoś wyżej wspominał szybko się jej nie doczekamy (przykładem jest chociażby antycheat, który jest naprawiany już z pół roku jak nie więcej i popraw nie ma żadnych, a co dopiero nowa edycja ;)). Myślę, że Feather falling IV jest dużo lepszą opcją niż sharp 1 i Protection na butach też nie jest złym pomysłem ;)

Pozdrawiam, 

Ender690x