Jump to content

Propozyję które poprawią serwer :D

Recommended Posts

Słuchajcie mnie drodzy gracze. Nie od dziś wiadomo że serwer Cubegame powoli upada. Chcę to zmienić
1) Przede wszystkim trzeba pozbyć się natrętnych opóźnień (lagów). Każdy wie jak to dręczy, dlatego jedna z moich propozycji jest usunięcie trybów gry, w które nikt nie gra. (proponuje zrobić ankietę )
To znacznie obniży użycie zasobów internetowych przez serwer i zmniejszy lagi. Można też zmiejszyć lobby/spawny które nie potrzebnie są obszerne, a obciążają serwer. Lepiej zrobić coś minimalistycznego i ładnego. Myślę że z biegiem czasu ta zmiana wpłynie na dobre.
2) Każdy gracz tego serwera wie, że najwięcej osób gra w tryb Bed Wars. Przeprowadziłem wiele wywiadów z graczami tego trybu i prawie każdy jest zły na to, że nie można nic zrobić z monetami w owym trybie. Moją propozycją jest dodanie SENSOWYCH rzeczy do kupienia za monety (np. wełne na start .itp) 
3) Ostania zmiana dotyczy serwera discord. Ogólnie cały serwer jest dobrze urządzony lecz według mnie powinny się tam pojawić propozycje dotyczące serwera Cube Game. Był by to bardzo ergonomiczne i pozwoliło by oszczędzić nam wiele czasu. Dodatkowo, administracja serwera mogła by zrobić rekrutację na takowych "segregatorów propozycji" co spowoduję więcej ingerencji ze strony graczy w serwer. 
Myślę, że administracja choć trochę rozważy moją propozycję.
Dzięki z góry za przeczytanie <3.

No już wiele tego typu propozycji było i większość zostało przyjęte, ale zmiany są niestety jakie są lecz mimo wszystko odniosę się do tych trzech punktów:

1) Ankieta jest jak najbardziej dobrym pomysłem chociaż moim zdaniem jedyny tryb jaki powinien iść do usunięcia to SkyWalls, ewentualnie jeszcze Build Battle

2) Patrząc na to ile powstaję sklep na bw to wolałbym drugą opcję, czyli dodanie jakiś drobnych kosmetyków lub trzecia opcja czyli po prostu usunięcie monet, bo jaki jest ich sens jeżeli nie powstanie nic na co można je wykorzystać

3) Jeżeli by się przeniosło do niego propozycje dotyczące cubegame to wolałbym już aby przenieść wszystko z forum na Discorda, myślę, że wtedy każdemu byłoby wygodniej

P. s. Następnym razem zastosuj się do wzoru

Tyle ode mnie ;)

Edited by Rivaser

Po pierwsze, nie zastosowałeś się do wzoru.

Po drugie, w tych propozycjach nie dość, że zawiera parę błędów ortograficznych, które bolą jak się na nie patrzy, to jeszcze nie zawierają jakiś szczegółowo rozpisanych pomysłów.

Co do 1) likwidacja trybów gry rzadko kiedy grywalnych może być, choć znajdzie się pare osób będących temu przeciwnych i chcących te tryby ożywić. Co do zmniejszenia lobby/spawnów nie napisałeś jak bardzo byś zmienił lobby/spawny oraz nie podałeś własnej propozycji ich wyglądu.

W 2) Pomysł dodania rzeczy do kupienia na BW jest na plus, gdyż wreszcie na coś można by było wydać monety zgarnięte na tym trybie. Choć podałeś tylko 1 przykład na co by można było wydać monety zdobyte z rund BW, a to jak dla mnie jest za mało.

W kwestii pomysłu 3) na jego temat nie mam zdania. Ocena neutralna.

Edited by xXPolskiGracz2Xx

Co wy gadacie chłop dobrze mówi i należy mu polać. A tak na poważnie po jakiego grzyba zostawiać nie potrzebne tryby. A tak na marginesie gdzie ty widzisz błędy głupasku. A na sam koniec to # double jump do wyżutki

4 minuty temu, Szczecinek napisał:

Co wy gadacie chłop dobrze mówi i należy mu polać. A tak na poważnie po jakiego grzyba zostawiać nie potrzebne tryby. A tak na marginesie gdzie ty widzisz błędy głupasku. A na sam koniec to # double jump do wyżutki

+8 do skila dla tego pana

12 minut temu, Szczecinek napisał:

Szczerze mówiąc to całkiem zabawnie wygląda to, że mówisz gdzie tu widzisz błędy a piszesz "nie potrzebne". Po drugie nie wiem jakim cudem można tu w ogóle mówić czy tryb jest potrzebny czy nie? Rozpatrywanie to w takich kategoriach nie ma moim zdaniem żadnego sensu, ponieważ na tym serwerze nie gra szczerze zbyt dużo osób, więc usuwanie trybów na którym zazwyczaj gra niewielka grupa stałych osób jest troszeczkę absurdalne. Gram na tym serwerze conajmniej 5h dziennie i nie ma żadnych lagów związanych z opóźnieniem, więc może nie do końca rozumiem o co chodzi (nie liczę takich lagów związanych z zablokowaniem się w bloku czy coś.) Co do Bw zmiana jak najbardziej  na +, a co do discorda to nie wiem, może tak aczkolwiek osobiście jestem na nie bo forum wygląda bardziej klarownie i mniej chaotycznie niż dc. Nawet jeżeli powyższe zmiany zostałyby wprowadzone, nie przyciągnie to więcej graczy na serwer, gdyż poprostu wiele trybów wymaga balansu i zmian, które są imo priorytetem w kolejce. 

Jeżeli mam się odnosić to tak:

3 godziny temu, ZdobedeKlaszoror napisał:

1) Przede wszystkim trzeba pozbyć się natrętnych opóźnień (lagów). Każdy wie jak to dręczy, dlatego jedna z moich propozycji jest usunięcie trybów gry, w które nikt nie gra. (proponuje zrobić ankietę )
To znacznie obniży użycie zasobów internetowych przez serwer i zmniejszy lagi. Można też zmiejszyć lobby/spawny które nie potrzebnie są obszerne, a obciążają serwer. Lepiej zrobić coś minimalistycznego i ładnego. Myślę że z biegiem czasu ta zmiana wpłynie na dobre.

Serwer został praktycznie bez techników, więc wątpię w zmiany typu ogarnięcie lagów, co do ankiety byłbym na tak, ale najchętniej bym wywalił SkyWalls.

2) Każdy gracz tego serwera wie, że najwięcej osób gra w tryb Bed Wars. Przeprowadziłem wiele wywiadów z graczami tego trybu i prawie każdy jest zły na to, że nie można nic zrobić z monetami w owym trybie. Moją propozycją jest dodanie SENSOWYCH rzeczy do kupienia za monety (np. wełne na start .itp) 

Z tego, co mi wiadomo monety stanowią pewnego rodzaju trofeum, ale zastosowanie jakbym chciał zobaczyć względem monet to bardziej efekty zniszczenia łóżek, zabójstw czy też skiny na NPC (żeby przewagi nie dawało)

3) Ostania zmiana dotyczy serwera discord. Ogólnie cały serwer jest dobrze urządzony lecz według mnie powinny się tam pojawić propozycje dotyczące serwera Cube Game. Był by to bardzo ergonomiczne i pozwoliło by oszczędzić nam wiele czasu. Dodatkowo, administracja serwera mogła by zrobić rekrutację na takowych "segregatorów propozycji" co spowoduję więcej ingerencji ze strony graczy w serwer. 

Co do discorda to jakoś bardziej się przyzwyczaiłem do forum, gdzie przyjemniej mi się odpisuje na propozycje i przegląda takie pierdoły jak skargi, czy prośby o ub.

Co do "segregatów propozycji" to administracja jest od ogarniania propozycji.

Pominę fakt, że nie ma wzoru + błędy nie zachęcają do propozycji.

W skrócie: Propozycja 3/10, bo nie jestem w stanie powiedzieć całkowicie Nie.

Co do punktu o usuwaniu "niepotrzebnych" trybów. Jednak każdy tryb jest grywalny chociaż w małym stopniu. Nawet ostatnio udało mi się zagrać arenkę SkyWalls. Usuwanie trybów moim zdaniem nie pomoże w "ratowaniu" serwera. Pozbycie się lagów - fakt, jest konieczne. Jednak nie będzie to tak proste jak się wydaje

1) Lagi w dużej mierze Derpeusz naprawił. Obecne kicki najczęściej wynikają z bugów antycheata, lub restartów serwera. Wszystkie tryby są grywalne tylko trzeba cierpliwości np. w 2 tygodnie wbiłem 160 winów na TheWalls. 

2) Do kupienia tylko kosmetyki. Spotkałem się z serwerami które miały na BW różne skrzynki z których dropiły itemy. Sprawa wygląda w ten sposób, że topka najczęściej gra razem na trójkach/czwórkach. Jak zsumujesz sobie te itemy, to się okaże że generatory nie są potrzebne żeby wygrać.

3) Na forum panuje większy porządek. Jakiś czas temu jak jeszcze nie było tego bota do kontaktu z Administracją na DC, to na tekstowych kanałach pomocy ludzie urządzali pogawędki. 

Część Twoich propozycji budzi kontrowersje. To że nie grasz na niektórych trybach albo nie trafiasz na ludzi nie znaczy że są one zbędne, sam nawet kilka razy dziennie trafiam na pełne areny SkyWars. Jak napisałeś w "Propozycjach v2" dobrym pomysłem jest jednak ogólnie pojęte zmniejszenie ogromnych lobby i tutaj zwróciłbym uwagę na HNS, Acarde oraz SG. Jestem też za przybliżeniem tabliczek głównie na Acarde gdzie jednak ta odległość jest zbyt duża. Co do monet na BW to nie mam zdania, bo jednak dziwnie by wyglądał ten najczęściej uczęszczany tryb bez monet. Propozycje na Discordzie - uważam że jeśli na dsc jest 3000+ osób to byłoby ich zbyt wiele i dobre propozycje gdzieś by administracji umykały. Jak dla mnie forum jest do tego odpowiednim miejscem zważywszy też na to że nie każdy posiada dsc a forum można przeglądać bez konta. Reasumując, propozycje ciekawe ale jednak co do większości jestem nastawiony negatywnie.

1 godzinę temu, Miszan napisał:

Część Twoich propozycji budzi kontrowersje. To że nie grasz na niektórych trybach albo nie trafiasz na ludzi nie znaczy że są one zbędne, sam nawet kilka razy dziennie trafiam na pełne areny SkyWars. Jak napisałeś w "Propozycjach v2" dobrym pomysłem jest jednak ogólnie pojęte zmniejszenie ogromnych lobby i tutaj zwróciłbym uwagę na HNS, Acarde oraz SG. Jestem też za przybliżeniem tabliczek głównie na Acarde gdzie jednak ta odległość jest zbyt duża. Co do monet na BW to nie mam zdania, bo jednak dziwnie by wyglądał ten najczęściej uczęszczany tryb bez monet. Propozycje na Discordzie - uważam że jeśli na dsc jest 3000+ osób to byłoby ich zbyt wiele i dobre propozycje gdzieś by administracji umykały. Jak dla mnie forum jest do tego odpowiednim miejscem zważywszy też na to że nie każdy posiada dsc a forum można przeglądać bez konta. Reasumując, propozycje ciekawe ale jednak co do większości jestem nastawiony negatywnie.

Nie chodziło mi o usuniecie monet z bw lecz możliwość kupna czegokolwiek za owe monety. Po 2 w tryb arcade gra max 10 osób co nie ma jakiegokolwiek sensu. Fajnie jest w te tryby pograć lecz na tym serwerze nie mają one sensu. Można dodać do nich jakieś dodatki wtedy może gracze chętniej będą tam grać.

• 8 months later...

Co do trybu BW, raczej będziemy iść w kierunku kosmetyki, tnt jumpy, double jump raczej będzie off.

Propozycje dotyczące CG już pojawiły się na discordzie.

Podczas zmian będą brane pod uwagę propozycje z discorda jak i z forum :)

• SKIDUS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 3 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...