Jump to content

[Propozycja] Promocja Serwera

Recommended Posts

Nick w grze : Weronicd2

Tryb gry : cały Serwer

Nazwa propozycji : promocja Serwera

Opis propozycji : Stworzenie kanału na YouTube o Serwerze CubeGame oraz stworzenie filmu promującego Serwer. Opis każdego trybu, nagrania z aren z jakimś shaderem czy innym ciekawym efektem. Oraz utworzenie konta na platformie TikTok, który jest teraz bardzo popularny. Łatwo się wybić na DC (Dla Ciebie) używając muzyki, która jest aktualnie na topie. Dzięki tym platformom możliwe by było, że filmy promujące Serwer zobaczy setki a może i tysiące osób

Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje : Na Serwerze gra około 300 osób dziennie. To jest niewiele. Wielu z Was zapewne pamięta, jak CubeGame miał 3 tysiące Graczy dziennie. Ten Serwer jest świetny i wiele więcej osób powinno to zauważyć. Myślę, że trzeba w końcu coś z tym zrobić. Szczerze mówiąc wiele osób zapomniało o tym Serwerze i myśli, że on dawno upadł. A tak nie jest i czas to pokazać. Uważam, że gdyby Administracja rozważyła utworzenie kont Serwera na powyższych platformach, to do Serwera dołączyłoby więcej Graczy. CubeGame ma konto na Facebooku i Instagramie, lecz platform jest więcej i myślę, że warto z nich skorzystać 

Ewentualne załączniki : -

Może faktycznie  zebrałoby to większą ilość na serwer więc pomysł wydaje się być dobry aczkolwiek potrzebne jest coś co tą większą ilość graczy utrzyma. Nie będę znowu pisał  całego elaboratu jak bardzo administracje nie obchodzą propozycje graczy, które no moim zdaniem stanowią priorytet jeżeli chodzi o zachęcenie ludzi do gry, dlatego poprostu tłumaczę, że nawet jak reklama zachęci do wejścia na ten serwer to musi do tego być jeszcze coś co nie zniechęci do gry po krótkim czasie. Rozumiem jak admnistracja nie miałaby czasu na wymyślanie nowych rzeczy na minigierkach, ale są gracze którzy są w stanie rozpisać precyzyjnie wszystkie zmiany (np. te dotyczące balansu klas.), więc troszkę nie widzę wytłumaczenia dlaczego nie mogłyby być wprowadzone. A co jeszcze bardziej mnie martwi to brak jakiegokolwiek odzewu na propozycje, oczywiście nie wliczając medsona, który w porównaniu do reszty się postarał. Jednakże największym skandalem jest póki co brak odzewu na kolejną mapę ekipy Hunterowa, z którą poświęciliśmy wiele czasu na budowę, a po 3 tygodniach nie zostałała w żaden sposób rozpatrzona. Także propozycja jest git aczkolwiek martwie się, że mogłoby to nie rozwiązać problemu małej liczby osób na serwerze, przynajmniej na dłuższą metę. 

1 godzinę temu, Japonk86 napisał:

jeszcze tylko brakuje tego i perfekcyjna reklama

ogolnie, ten post logina wygral, ale tak. MASZ RACJE

Pomysł sam w sobie jest dobry, jednak nie widzę tam rozgrywek z aren a coś typu ostatnio organizowany konkurs na fb serwera - najlepsze akcje graczy. Jestem zdecydowanie na tak, ale według mnie ciężko by było znaleźć coś aby wstawiać regularnie i żeby wciąż przyciągało nowych graczy. Jednakże wierzę że administracja (jeśli oczywiście pozytywnie rozważy Twoją propozycje) wymyśli coś ciekawego i jakby gracze promowali te konta to byłoby to ożywieniem dla serwera. (Można to bardzo dobrze połączyć ze startem Skyblocka.)

Serwer jest praktycznie martwy.

Na Tak

• 3 weeks later...
Posted (edited)

Jestem na Tak

Tiktok to platforma na której najprościej jest się wybić, dosłownie losowy film robi za darmo 300 viewsów, gdyby zacząć reklamować serwer na tiktoku po prostu wstawiać wiele losowych filmów które reklamowały by serwer zebrała by się widownia, a jeden z tych filmów zostanie wystrzelony przez algorytm Tiktoka i na serwerze będzie więcej osób

Jeśli mam być szczery nawet dla fun'u mógłbym sam założyć takie konto na TikToku i zacząć reklamować serwer

Na Youtubie jest trochę trudniej ale jak zna się pewne zasady to da się ze spokojem też ładnie wybić

Edited by Koraten13

Promocja serwera nic nie da, bo nie ma żadnych zmian i od tego by należało najpierw zacząć, a potem zastanawiać się nad taką opcją, co z tego, że ktoś fajnie wypromuje serwer skoro od 1,5 roku nic się nie zmienia?

Posted (edited)

Reklama nie koniecznie musi polegać na promowaniu przez POTĘŻNYCH youtuberów. Serwer ma strasznie słabą opinie w internecie. Oto jak można temu zaradzić:

1) Baner serwera. 

https://imgur.com/a/up2eiBR

Możemy tu przeczytać że serwer ma FanPage na którym za dużo się nie dzieje, oraz możemy tu zagrać w BedWarsy. Serwerowi są potrzebni stali gracze, jeśli ktoś myśli że napisem "BedWars!" zwabi kogoś więcej niż stado stivów, no to jest w błędzie. :( Serwer ma mnóstwo innych trybów mających potencjał, gdy zapraszałem na TheWallsy udawało się startować 25 aren dziennie, widać że gcracze lubią ten tryb, trzeba jedynie go "rozkręcić".

2) TopkaMC

https://www.topkamc.pl/server/iqJgRfEn

Jedyna porównywarka serwerów minecraft na której znalazłem CubeGame. I znowu "BedWars". Nie wiem gdzie i do kogo trzeba się zgłosić żeby przypisać więcej tagów, ale może jednek warto by ktoś się tym zajął. Jedyny tag jekiego nie znalazłem dotyczy VD, wszystkie inne są. Istnieje również opcja "Promowanie serwera" oferująca reklamę na głównej stronie. Nie ukrywam, dość kosztowne przedsięwzięcie, jednak (do niczego nie zmuszam) można by to sfinansować z hojnych donate'ów hiSkio. Takową subskrypcję może zakupić również zwykły użytkownik, więc może ktoś by się znalazł. B) 

Edited by ananas13333