Jump to content

{Propozycja/Pytanie} Ub all

Rivaser
 Share

Recommended Posts

1. Nick w grze: Ender690x
2. Tryb gry: Wszystkie
3. Nazwa propozycji: Ub all
4. Opis propozycji: Nie wiem czy dać to pod propozycję czy pod pytanie, ale proponuję by zrobić ub all, dlaczego? Na serwerze liczba graczy przekracza ledwo 500, ale to i tak tylko w dni wolne i na dodatek wieczorem (w dni robocze nie całe 250).
Ub all dałby według mnie dużą różnice w liczbie graczy. Nie pytam kiedy on będzie ale uważam, że powinien być jak najszybciej, bo niektórzy lub nawet większość graczy na pewno coś wywnioskowało ze swoich banów i myślę, że chcieli by wrócić.
5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Moim zdaniem to dobry pomysł, szczerze mówiąc nie wiem czy lepszą opcją byłoby zrobić go po jakiś większych zmianach czy właśnie nawet teraz, ale każdy wie, że cubegame zyskałby znacznie więcej graczy.
6. Ewentulne załączniki: -
Edited by Rivaser

Zapraszanie cheaterów na serwer? Czy ja wiem, czy to słuszne. Na pewno część się zmieniła, lecz na pewno nie wszyscy. Neutral

Nie mam zdania w sumie, ale paradoksalnie w dni robocze wydaję mi się że jest więcej osób, przynajmniej mówię to z doświadczenia 

20 minut temu, Ascariasis napisał:

Nie mam zdania w sumie, ale paradoksalnie w dni robocze wydaję mi się że jest więcej osób, przynajmniej mówię to z doświadczenia 

Jest maksymalnie 250 graczy (choć i tak w to bardzo wątpię) myślę, że i tak jest mniej, z mojego doświadczenia wiem, że coraz częściej są boty i tylko dlatego liczba graczy jest czasami większa

25 minut temu, Weronicd2 napisał:

Zapraszanie cheaterów na serwer? Czy ja wiem, czy to słuszne. Na pewno część się zmieniła, lecz na pewno nie wszyscy. Neutral

Moim zdaniem każdemu należy się druga szansa, ostatni ub all był może ze dwa lata temu i nie wyszło to nikomu na złe, a liczba graczy wtedy sporo wzrosła. Przypomnę, że bany nie były za same cheaty lecz np. za obrazę administracji itd. i na pewno część graczy wywnioskowała coś z tych banów.

Edited by Rivaser

Z połączeniem z nową edycją skyblocka, scb, byc moze sw w najblizszym czasie (w co wątpie) byłoby to niezłe combo, które - moim zdaniem przyciągnełoby zdecydowanie większa ilość nowych osób, jak i zbanowanych, którzy chcieliby wrócić na serwer, minusem będzie pewnie wylew cheaterów, ale gdy administracja weźmie się do pracy mogłoby to wypalić

Edited by ProKillerSkilloh

13 minut temu, ProKillerSkilloh napisał:

Z połączeniem ze nową edycją skyblocka, scb, byc moze sw w najblizszym czasie (w co wątpie) byłoby to niezłe combo, które - moim zdaniem przyciągłoby zdecydowanie większa ilość nowych osób, jak i zbanowanych, którzy chcieliby wrócić na serwer, minusem będzie pewnie wylew cheaterów, ale gdy administracja weźmie się do pracy mogłoby to wypalić

Pełna zgoda

jak będą jakieś większe zmiany na serwerze (nowa edycja SCB np.) to dajcie znać. Co do propozycji, to nie mam zdania

2 godziny temu, Rivaser napisał:

Jest maksymalnie 250 graczy (choć i tak w to bardzo wątpię) myślę, że i tak jest mniej, z mojego doświadczenia wiem, że coraz częściej są boty i tylko dlatego liczba graczy jest czasami większa

zakładając że nie ma botów, najwięcej co widziałam to około 400-450 wczoraj, zazwyczaj jest koło 300 - 350,  w godzinach popołudniowych, wieczornych

15 godzin temu, MikoIino napisał:

zakładając że nie ma botów, najwięcej co widziałam to około 400-450 wczoraj, zazwyczaj jest koło 300 - 350,  w godzinach popołudniowych, wieczornych

No w piątek tyle jest, ale powiedz szczerze, czy widzisz te 300 czy nawet 500 graczy na serwerze? Bo ja na większości trybach widzę pustki oprócz BW, scb, rzadko hns, czasem na cw i sg można zagrać, ale i tak oprócz bw gracze są dopiero wieczorem i na Sg trzeba zazwyczaj wołać ludzi z innych trybów i nie ma mowy, że te 300 czy nawet 500 graczy jest, bo ja nigdzie nie widzę aby tyle było, jest maksymalnie 100, a nawet w to wątpię, bo na Bw widzę maksymalnie 40 i może te 25-30 na arenach oraz pozostałe 20, maksymalnie 30 na innych trybach (choć myślę, że bliżej 20 niż 30).

Edited by Rivaser

Pomysł całkiem interesujący, przyda się dla osób, którzy zostali ukarani banem na dłuższy czas bądź permanentnym i nawet nie wiedzą o możliwości złożenia prośby o UB.

Jest jednak pare "ale" co do tych pomysłów.

2 godziny temu, Weronicd2 napisał:

Z tym się zgodzę, nie każda osoba używająca niedozwolonych wspomagaczy żałuje swoje postępowania i tym samym po powrocie na serwer dalej będzie ich używać nie zważając na konsekwencje.

2 godziny temu, Rivaser napisał:

Moim zdaniem każdemu należy się druga szansa, ostatni ub all był może ze dwa lata temu i nie wyszło to nikomu na złe, a liczba graczy wtedy sporo wzrosła. Przypomnę, że bany nie były za same cheaty lecz np. za obrazę administracji itd. i na pewno część graczy wywnioskowała coś z tych banów.

Masz w tym dużo racji, choć mam obawy, że większość ukaranych cheaterów czy za obrazę administracji zmarnuje drugą szansę i tym samym administracja będzie miała znowu pełne ręce roboty. Też nie sądzę, by niektóre osoby z administracji wybaczyły pewne występki co niektórym graczom. Ale czemu by nie zrobić eksperymentu, który da jednoznaczny rezultat w tej sprawie?
Why not?

1 godzinę temu, ProKillerSkilloh napisał:

Z połączeniem z nową edycją skyblocka, scb, byc moze sw w najblizszym czasie (w co wątpie) byłoby to niezłe combo, które - moim zdaniem przyciągnełoby zdecydowanie większa ilość nowych osób, jak i zbanowanych, którzy chcieliby wrócić na serwer, minusem będzie pewnie wylew cheaterów, ale gdy administracja weźmie się do pracy mogłoby to wypalić

W pełni się zgadzam z tym.

Podsumowując, pomysł ten jest całkiem niezły, spowoduje wzrost graczy na serwerze poprzez powrót osób wcześniej ukaranych banem, ale wzbudza pewne obawy co do np. możliwego wzrostu liczby cheaterów. Wiele osób już wcześniej opisało co i jak, także bez zbędnej rozpiski bym powiedział, że pomysł oceniam neutralnie.

1 godzinę temu, xXPolskiGracz2Xx napisał:

Podsumowując, pomysł ten jest całkiem niezły, spowoduje wzrost graczy na serwerze poprzez powrót osób wcześniej ukaranych banem, ale wzbudza pewne obawy co do np. możliwego wzrostu liczby cheaterów. Wiele osób już wcześniej opisało co i jak, także bez zbędnej rozpiski bym powiedział, że pomysł oceniam neutralnie.

Patrząc na liczbę osób w administracji jest ich dość dużo i myślę, że daliby radę banować cheaterów nawet jakby było ich więcej

Edited by Rivaser

2 godziny temu, ProKillerSkilloh napisał:

Pełna zgoda, o ile administracja będzie aktywna i się jeszcze trochę powiększy oraz sprawnie będzie wyłapywać cheaterów to może uda się wrócić nawet do zasięgów sprzed kilku lat, a nawet jak nie to na pewno nie spadną przez takie przedsięwzięcie. Jeśli administracja coś faktycznie zrobi w kierunku rozwoju serwera to jest to dla niego duża szansa na wybicie. Duże TAK.

Odbanowanie osób, które dostały bana, bo łamały regulamin i miałby, by dostać ot, tak ub?.

Moim zdaniem jakaś kara musi być.

Każdy zasługuje na drugą szansę, ale nie w przypadku gdy robi to 3 raz.

Na Neutral.

48 minut temu, xFrs3hu napisał:

Odbanowanie osób, które dostały bana, bo łamały regulamin i miałby, by dostać ot, tak ub?.

Moim zdaniem jakaś kara musi być.

Każdy zasługuje na drugą szansę, ale nie w przypadku gdy robi to 3 raz.

Na Neutral.

Ub all jest robiony średnio co 2 lata, i nie widzę przeciwwskazań by zrobić go i tym razem, skąd wiesz kto go może łamać 3 raz, 10 czy 1? Przecież na serwerze praktycznie codziennie są nowi gracze. Ja myślę, że są osoby co bardzo żałują tego co zrobili.

Sam widzisz jak wygląda sytuacja na cg i liczba graczy jest nieporównywalna do innych serwerów. Bardzo chciałbym go zobaczyć po jakiś większych zmianach, szczególnie przy jakiejś nowej edycji, bo na pewno każdy chciałby na niej zagrać i zasługuję na szansę.

Edited by Rivaser

4 minuty temu, Rivaser napisał:

Ub all jest robiony średnio co 2 lata, i nie widzę przeciwwskazań by zrobić go i tym razem, skąd wiesz kto go może łamać 3 raz, 10 czy 1? Przecież na serwerze praktycznie codziennie są nowi gracze. Ja myślę, że są osoby co bardzo żałują tego co zrobili.

Sam widzisz jak wygląda sytuacja na cg i liczba graczy jest nieporównywalna do innych serwerów. Bardzo chciałbym go zobaczyć po jakiś większych zmianach, szczególnie przy jakiejś nowej edycji, bo na pewno każdy chciałby na niej zagrać i zasługuję na szansę.

1.Nie orientuje się co się dzieje teraz na cg.

2.Głównie chodziło mi o takie osoby które miały nie najlepsze nastawienie do graczy ale także do serwera.Mam na myśli to, że szkodzili serwerowi oczywiście nie posiadając BlackListy.

Miłego wieczoru ;D.

1 minutę temu, xFrs3hu napisał:

1.Nie orientuje się co się dzieje teraz na cg.

2.Głównie chodziło mi o takie osoby które miały nie najlepsze nastawienie do graczy ale także do serwera.Mam na myśli to, że szkodzili serwerowi oczywiście nie posiadając BlackListy.

Miłego wieczoru ;D.

Nie no luz, ja uważam, że takie osoby też mogą się zmienić, a nawet jeżeli nie no to trudno, jest na pewno dużo więcej  graczy co chciałoby jednak wrócić i mimo wszystko myślę, że ub all jest dobrą opcją.

Mimo wszystko uważam, że to dobry pomysł. Niby wpuszczenie cheaterów na serwer może być słabe, ale to będzie problem może dwóch tygodni? Osoby cheatujące otrzymają bana i w sumie tyle. Ub all da tu głównie szansę komuś, kto chce wrócić na serwer i się zmienić.

Co do samej liczby graczy, ostatnio przeprowadziłem badania w tej sprawie. Zastanawiało mnie jak to jest , że licznik pokazuje kilkaset graczy a tak naprawdę poza BedWars i HNS, ciężko w cokolwiek zagrać. Wyniki niestety nie są obiecujące.  Licznik serwerowy mocno zawyża liczbę graczy. Wszedłem któregoś razu na serwer i policzyłem, że na wszystkich trybach jest łącznie około 60 graczy w granicy jakiegoś tam błędu. Natomiast licznik pokazywał że jest 320. Dawało by to, że jeden gracz jest liczony około 5 razy. 

Mało tego. 

Jeżeli jest taka proporcja, oznaczało by to że na serwer może wbić maksymalnie 600 osób na raz. Natomiast wątpię by to było możliwe, ponieważ już przy 100 (500 według licznika) serwer często dostaje zadyszki i niekiedy trudno na niego wejść. Ograniczenia techniczne? Bardzo możliwe. Mniej pojemny serwer jest tańszy w utrzymaniu, a CubeGame aktualnie jest cieniem dawanej popularności, więc widocznie właściciele ograniczyli możliwości (i zaangażowanie) proporcjonalnie do zysków z serwera.

A co do samej propozycji. 

Myślę że należało by pominąć w niej ludzi skazanych za obraźliwe nicki z wiadomych względów. Co do całej reszty kwestia jest trudniejsza, bo w zbanowanych jest dużo faktycznych cheterów, ale też sporo skazanych tylko za domniemane ich posiadanie, bądź konflikty z administracją. Więc jestem przekonany że było by to na zasadzie że tych obejmie amnestia a tych nie i nie zadawaj pytań. 

Szczerze wątpię żeby to przeszło, ale myślę że możemy dać szansę 

2 godziny temu, bpultimate napisał:

Co do samej liczby graczy, ostatnio przeprowadziłem badania w tej sprawie. Zastanawiało mnie jak to jest , że licznik pokazuje kilkaset graczy a tak naprawdę poza BedWars i HNS, ciężko w cokolwiek zagrać. Wyniki niestety nie są obiecujące.  Licznik serwerowy mocno zawyża liczbę graczy. Wszedłem któregoś razu na serwer i policzyłem, że na wszystkich trybach jest łącznie około 60 graczy w granicy jakiegoś tam błędu. Natomiast licznik pokazywał że jest 320. Dawało by to, że jeden gracz jest liczony około 5 razy. 

Mało tego. 

Jeżeli jest taka proporcja, oznaczało by to że na serwer może wbić maksymalnie 600 osób na raz. Natomiast wątpię by to było możliwe, ponieważ już przy 100 (500 według licznika) serwer często dostaje zadyszki i niekiedy trudno na niego wejść. Ograniczenia techniczne? Bardzo możliwe. Mniej pojemny serwer jest tańszy w utrzymaniu, a CubeGame aktualnie jest cieniem dawanej popularności, więc widocznie właściciele ograniczyli możliwości (i zaangażowanie) proporcjonalnie do zysków z serwera.

co do licznika to nie masz totalnie racji, bo liczysz tylko osoby na Lobby, a większość osób wtedy jest w trakcie aren, nie masz rangi więc nie sprawdzisz prawdziwej ilości osób na serwerze.

2 godziny temu, bpultimate napisał:

Ja się z tym jak najbardziej zgodzę, bo również nie raz widziałem, ludzi na lobby jak i arenach i jak nie 60 to jest to maksymalnie 70 - nie więcej.

Chodząc po różnych trybach z przykrością się na to patrzy jak było kiedyś, a jak jest teraz, wszędzie pustki, kiedyś na tych najbardziej grywalnych trybach typu scb, sw, hns było zawsze pełno zajętych aren, a teraz trzeba czekać do wieczora żeby móc cokolwiek zagrać.

Co do licznika, pełna zgoda - jest zawyżony.

2 minuty temu, Rivaser napisał:

Ja się z tym jak najbardziej zgodzę, bo również nie raz widziałem, ludzi na lobby jak i arenach i jak nie 60 to jest to maksymalnie 70 - nie więcej.

Chodząc po różnych trybach z przykrością się na to patrzy jak było kiedyś, a jak jest teraz, wszędzie pustki, kiedyś na tych najbardziej grywalnych trybach typu scb, sw, hns było zawsze pełno zajętych aren, a teraz trzeba czekać do wieczora żeby móc cokolwiek zagrać.

Co do licznika, pełna zgoda - jest zawyżony.

zawyżony on jest (a przynajmniej to odkryto) gdy Pevpe był w adm ;)

Przed chwilą, Japonk86 napisał:

zawyżony on jest (a przynajmniej to odkryto) gdy Pevpe był w adm ;)

No niestety, dużo osób co odeszło o tym wiedziało.

Edited by Rivaser

21 minut temu, Japonk86 napisał:

co do licznika to nie masz totalnie racji, bo liczysz tylko osoby na Lobby, a większość osób wtedy jest w trakcie aren, nie masz rangi więc nie sprawdzisz prawdziwej ilości osób na serwerze.

To nie trzeba mieć rangę by stwierdzić że nie ma w żadnym wypadku 500 osób. Gdyby tak było to żywych by było więcej jak 2/3 tryby. 

9 godzin temu, bpultimate napisał:

To nie trzeba mieć rangę by stwierdzić że nie ma w żadnym wypadku 500 osób. Gdyby tak było to żywych by było więcej jak 2/3 tryby. 

jak będzie pare arenek bedwars naraz to już masz coś koło 50 graczy, podobna ilość siedzi na bedwars w lobby, na SCB w miare regularnie startują arenki, SG czasami, inne tryby nie wiem ale zdecydowanie nie jest to aż tak niska liczba jaką podałeś/aś, czyli 60. bardziej realistyczne jest że licznik podaje x2 prawdziwą liczbę graczy.

• bobi96 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 26 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...