Jump to content

{Propozycja} Zmiany na CubeGame

Recommended Posts

Posted (edited)
1. Nick w grze: Ender690x

2. Tryb gry: Cały serwer

3. Nazwa propozycji: Zmiany na CubeGame

4. Opis propozycji: Było już mnóstwo propozycji odnośnie zmian na CubeGame. Jestem pewnie jednym z garstki osób, która jeszcze wierzy, że cokolwiek może się zmienić i serwer znów będzie grywalny tak jak kiedyś. Co więc ze zmianami na CubeGame?
Jedyny tryb na którym można zagrać to BedWars, a dopiero wieczorem reszta, chodź niektóre z nich stoją zupełnie puste i nie ma opcji zagrania na którymkolwiek (chyba, że na livie). 
Gram na tym serwerze od 2014 roku i mimo, że to tylko serwer to naprawdę z przykrością się na to patrzy, że był kiedyś najlepszym serwerem w Polsce, który liczył 5k+ graczy, a teraz ok. 80 (licznik jest zdecydowanie zawyżony, niestety). Myślę, że każdy by chciał żeby było tak jak kiedyś. Odwołując się także do eventów, są bardzo fajnym dodatkiem, bo kiedyś nie było ich prawie wcale, ale to wciąż nie wystarczy by go uratować. Chciałbym przedstawić kilka propozycji/zmian, które są "ostatnią deską ratunku" dla tego serwera:

1) Przywrócenie starej edycji SkyWars - Nie oszukujmy się, ale największym błędem była nowa edycja SkyWars, liczba graczy była największa właśnie na starej edycji, temat wraca co jakiś czas, a to oznacza, że większość chcę ją z powrotem. Stare SkyWarsy bardzo różniły się od innych serwerów i to właśnie przyciągało graczy. Myślę, że po jej przywróceniu z jakimiś drobnymi zmianami znaczna większość znów by wróciła. Nie wiem jak wygląda sytuacja ze starymi mapami, ale na pewno każdy chciałby je znów zobaczyć.
2) Nowa edycja SCB - Miała być dawno temu jednak do tej pory nie wiadomo co z nią będzie. Uważam, że także większość graczy chciałaby ją zobaczyć. Stara edycja utrzymuję się dobre 5 lat jak nie więcej i bardzo by się przydało ożywienie tego trybu. Propozycji klas było naprawdę dużo i myślę, że nie trzeba nawet myśleć nad nowymi (zachęcam do przeczytania mojej). Liczba graczy na pewno by znacznie wzrosła, a serwer znów zacząłby być grywalny.
3) Ub all - Ten temat właściwie poruszałem, ale myślę, że najlepszą opcją będzie zrobienie go po większych zmianach. Na pewno gracze, po wejściu na serwer, widząc tego typu zmiany nabrali by chęci do gry. Oczywiście jeżeli te zmiany okażą się na tyle trafne, że graczy będzie o wiele więcej to ub all nie byłby konieczny (chodź uważam, że mimo wszystko powinien być).
4) Wprowadzenie propozycji - Niestety, prawda jest taka, że od dłuższego czasu w dziale "Propozycje i uwagi" jest ogrom proponowanych zmian na serwerze, ale nikt tam nie zagląda, jedynie Medson czasem jak znajdzie czas, ale to i tak tylko część. Uważam, że po większych zmianach, kiedy graczy znów będzie znacznie więcej, można by było wprowadzić te najciekawsze propozycje (choć większość nie została jeszcze nawet przeczytana).
5) Balans klas i zmiana rotacji map na SBSG - Aktualna liczba graczy na SBSG jest prawie zerowa, Derpeusz zrobił co mógł i przywrócił stare mapy, (jest jednak problem, bo rotacja zatrzymała się na 8 tych samych mapach i się nie przesuwa) jednak przydałby się też balans niektórych klas, była również taka propozycja, jednak nie została przez nikogo przeczytana. Jedyne grywalne klasy to Paladyn i Ksiądz, a na pewno każdy chciałby też zagrać inną lecz wtedy szansę na wyrównaną grę są znikome. Ze 2 miesiące temu był post o 2 nowych mapach, jednak do dziś ich nie widać, szkoda, że tylko HeadAdmini mogą je wprowadzać na serwer (myślę, że Globalmod i Admin również powinni mieć taką możliwość aby nie czekało się na nie w nieskończoność).
6) Nowe tryby - Moim zdaniem, patrząc na dzień dzisiejszy, nowe tryby powinny być wprowadzane dopiero po powyższych zmianach, dlaczego? Przykładem jest TheBridge, który nie dał tego czego wszyscy oczekiwali, liczba graczy była duża przez pierwszy miesiąc, a teraz jest jak jest. Uważam, że nawet tryb typu Duels przyniósłby podobny rezultat, na pewno są tryby, który mogłyby być jak najbardziej grywalne, ale na ten moment wypadałoby zrobić coś aby serwer znów ożył, a nie ryzykować kolejną stratą czasu.
7) Nowe edycje pozostałych trybów - Umieściłem je na ostatnim miejscu, ponieważ sądzę, że nie ma większego sensu aby robić nowe edycję trybów, które nie wiadomo jak się przyjmą, mogę się odnieść chociażby do SkyWalls, muszę przyznać, że od początku wiedziałem, że tak to się skończy i zamiast tej edycji można było przez ten okres czasu zrobić coś znacznie więcej dla serwera, a teraz tryb stoi zupełnie pusty. Jeżeli graczy będzie dużo więcej to wtedy można myśleć nad takimi zmianami, nie sądzicie?

5. Własne refleksje i opinie, dodatkowe informacje: Na tym serwerze zawsze grało mi się przyjemniej od innych. Mam do niego duży sentyment. Niestety prace na CubeGame zakończyły się 1,5 roku temu i od tej pory nic się nie dzieję. Szkoda, że nikomu nie chcę się zatrudnić nowych programistów, bo gdyby Wam zależało to na pewno by się ktoś znalazł. Mam takie wrażenie jakby graczom bardziej zależało na zmianach niż samemu właścicielowi. Wprowadzenie nowości/zmian nie będzie pewnie takie proste, ale mając duże doświadczenie na serwerze, sądzę, że taka kolejność byłaby najkorzystniejsza dla każdego i przede wszystkim zobaczylibyśmy może coś podobnego do starych czasów.

Pozdrawiam,
Ender690x

6. Ewentulne załączniki: -
Edited by Rivaser

No nic dodać nic ująć. Jedynie mogę powiedzieć, że zacząłbym od wprowadzenia od punktów 1,2,5 - następnie zobaczyłbym jak stoi serwer, powoli wprowadzając pkt 4 i później 6. Jeżeli wcześniejsze działania nie podniosłyby ilość graczy na serwerze - wprowadziłbym ub all.

Moim zdaniem to ten serwer nawet do wakacji się nie utrzyma. Przez większość czasu nie ma praktycznie żadnych zmian a co dopiero wprowadzić te co podałeś. Według mnie nic się nie zmieni i tyle w temacie.

na tak, ale teraz pytanie, czy szybciej serwer umrze czy przeczytają to...

Przed chwilą, Japonk86 napisał:

na tak, ale teraz pytanie, czy szybciej serwer umrze czy przeczytają to...

Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, pracę nad Skyblockiem będą pewnie trwały do wakacji, więc istnieje taka opcja.

Posted (edited)
Dnia 23.05.2021 o 8:46 PM, Ascariasis napisał:

No nic dodać nic ująć. Jedynie mogę powiedzieć, że zacząłbym od wprowadzenia od punktów 1,2,5 - następnie zobaczyłbym jak stoi serwer, powoli wprowadzając pkt 4 i później 6. Jeżeli wcześniejsze działania nie podniosłyby ilość graczy na serwerze - wprowadziłbym ub all.

Wiadomo, że to nie będzie takie proste żeby to wszystko wprowadzić od tak, jednak liczę, że w końcu ktoś się weźmie za ten serwer, a uwierz mi, że te zmiany zgodnie z podaną przeze mnie kolejnością wystarczą aby liczba graczy znacznie się podniosła.

Edited by Rivaser

już sam tytuł mówi wszystko
no kurde, przydałoby się no, ale czy będzie cokolwiek zrobione to nie mam pojęcia

• Rivaser changed the title to {Propozycja} Zmiany na CubeGame

Nie wiem jak to jest być programistą, pewnie nie wszystko jest takie proste jak się wydaje, ale i tak pewnie większość z tych propozycji jest do zrobienia. Pytanie tylko czy komuś będzie się to chciało zrobić...

Posted (edited)
37 minut temu, LightningPl napisał:

Nie wiem jak to jest być programistą, pewnie nie wszystko jest takie proste jak się wydaje, ale i tak pewnie większość z tych propozycji jest do zrobienia. Pytanie tylko czy komuś będzie się to chciało zrobić...

Proste czy nie, programiści od tego są i większość zmian jest na pewno możliwe do wprowadzenia tylko potrzebne są chęci, a z tym zdecydowanie jest największy problem.

Edited by Rivaser

Pomysły znakomite i warte wprowadzenia, co do UB ALL już wcześniej się na ten temat wypowiadałem i dalej mam neutralne stanowisko w tej sprawie.

Swoją drogą, stawiam, że prędzej zamkną serwer niż te zmiany wprowadzą, szczególnie po tych ciągłych obiecankach cacankach, że rozważą to, a potem trza czekać nie wiadomo ile i z dnia na dzień się traci nadzieję, że rzeczywiście zostanie to zrealizowane. 

Ale cóż, jak do tych co niektórych półgłówków  osób z administracji i techników nie dociera, że zmiany są konieczne i trzeba je chociaż spróbować jak najszybciej wprowadzić to nie mój problem. Jak serwer wykituje to niech nie narzekają potem, że musieli zamknąć serwer, bo "dziwnym trafem coś mało kto chciał tam grać i że jest to wina graczy, że nikt na CG nie chciał grać". Wiele z propozycji są naprawdę warte wprowadzenia, by go odratować.

Co do zmian jak najbardziej na tak!

Myślę że taka zmiana mogła by zmienić z tych 300 osób na może i stałe 800 ale kto wie kto wie.

Jestem na Tak.

Posted (edited)
13 godzin temu, KrukuNotFound napisał:

Myślę że taka zmiana mogła by zmienić z tych 300 osób na może i stałe 800 ale kto wie kto wie.

Jestem na Tak.

Kiedy HeadAdminom zechcę się w końcu ponowić pracę nad serwerem i wprowadzą chociaż 1 i 2 pkt to według mnie graczy byłoby zdecydowanie więcej niż 800, nawet ok. 1k, ale co z tego skoro od 1,5 roku nic się nie zmienia, mogę tylko powiedzieć, że to graniczy z cudem.

Edited by Rivaser

Doszło do tego że graczom bardziej zależy na rozwoju serwera niż administracji... Co do propozycji oczywiście że na tak, ale wydaje mi się że poświęcanie swojego czasu na pisanie niekiedy obszernych propozycji nie ma sensu patrząc na to, jak takowymi interesuje się administracja. Wiele świetnych pomysłów z tego działu najpewniej nigdy nie ujrzy światła dziennego, ja rozumiem - Skyblock Skyblockiem ale to nie znaczy że osoby odpowiedzialne za serwery mają całkowicie odpuścić Cube i robić Skb. Jeszcze kilka słów do kochanej administracji: jeśli choć trochę zależy Wam jednak na tym serwerze to rzućcie na propozycje okiem, spróbujcie coś z tego zrobić. Serwer nie umrze całkowicie ze względu na ilość stałych graczy połączonych z serwerem głównie przez nostalgię do dawnych lat, ale czy o to chodzi w serwerach? Aby trzymała go garstka osób? Mi się wydaje że nie i jeszcze nie jest za późno aby temu zaradzić. Mamy okres przedwakacyjny, więc to idealny, ale i ostatni czas na zmiany aby odrodzić serwer. Trzeba tylko chcieć.

Posted (edited)
1 godzinę temu, Miszan napisał:

Doszło do tego że graczom bardziej zależy na rozwoju serwera niż administracji... Co do propozycji oczywiście że na tak, ale wydaje mi się że poświęcanie swojego czasu na pisanie niekiedy obszernych propozycji nie ma sensu patrząc na to, jak takowymi interesuje się administracja. Wiele świetnych pomysłów z tego działu najpewniej nigdy nie ujrzy światła dziennego, ja rozumiem - Skyblock Skyblockiem ale to nie znaczy że osoby odpowiedzialne za serwery mają całkowicie odpuścić Cube i robić Skb. Jeszcze kilka słów do kochanej administracji: jeśli choć trochę zależy Wam jednak na tym serwerze to rzućcie na propozycje okiem, spróbujcie coś z tego zrobić. Serwer nie umrze całkowicie ze względu na ilość stałych graczy połączonych z serwerem głównie przez nostalgię do dawnych lat, ale czy o to chodzi w serwerach? Aby trzymała go garstka osób? Mi się wydaje że nie i jeszcze nie jest za późno aby temu zaradzić. Mamy okres przedwakacyjny, więc to idealny, ale i ostatni czas na zmiany aby odrodzić serwer. Trzeba tylko chcieć.

Jeśli chodzi o tą moją propozycję to są to bardziej zmiany, które powinny być jak najszybciej wdrożone na serwer aby znów zaczął być grywalny. Myślę, że spośród wszystkich powinni chociaż tą przeczytać żeby zastanowić się co dalej z cubegame.

Edited by Rivaser

7 minut temu, Rivaser napisał:

Jeśli chodzi o tą moją propozycję to są to bardziej zmiany, które powinny być jak najszybciej wdrożone na serwer aby znów zaczął być grywalny, myślę, że spośród wszystkich powinni chociaż tą przeczytać żeby zastanowić się co dalej z cubegame.

Znając "zapał" administracji do wprowadzania propozycji (nawet takich które naprawdę pomogą serwerowi) marne jednak szanse że się tym zainteresują. Życie serwera jest aktualnie w ich rękach, aczkolwiek wszyscy wiemy jakie mają podejście do pomysłów graczy. Cube to naprawdę serwer z ogromnym potencjałem, jednak polityka olewania na pewno nie przyniesie pozytywnych skutków, bo co da promocja serwera (którą na pewno wielu graczy by wspomogło) jeśli administracja nie zrobi nic w kierunku jego rozwoju? No właśnie nic. Naprawdę czas odbudować serwer sprzed kilku lat póki jeszcze są jakiekolwiek zasięgi, bo jeśli one upadną to jeden z niegdyś najlepszych serwerów w Polsce długo nie pociągnie...

HeadAdministracja niestety zajmuje się aktualizacjami serwera tylko w czasie wolnym od pracy na pełen etat(jak nie na dwa) w innych projektach czyli jest to dość skromna ilość czasu.

W związku z tym przy całej sympatii dla propozycji zgłaszanych przez graczy nie jesteśmy w stanie zadeklarować żadnego terminu kiedy będą wprowadzone.

On 5/30/2021 at 3:41 PM, Derpeusz said:

HeadAdministracja niestety zajmuje się aktualizacjami serwera tylko w czasie wolnym od pracy na pełen etat(jak nie na dwa) w innych projektach czyli jest to dość skromna ilość czasu.

W związku z tym przy całej sympatii dla propozycji zgłaszanych przez graczy nie jesteśmy w stanie zadeklarować żadnego terminu kiedy będą wprowadzone.

Nie chcę być niemiła czy coś ale... Czemu najzwyczajniej nie wyłączycie już cg? Jest to już dość wiekowy serwer, a wy nie mając czasu na jego rozwój tylko plujecie mu w twarz. Skoro pracujecie na pełen, lub nawet dwa etaty, to po jakiego grzyba jeszcze wpychacie sobie serwer, na którym gra 200 osób w godzinach szczytu? Przemyślcie sobie, czy utrzymywanie go ma jeszcze sens.

Dnia 5.06.2021 o 2:19 PM, XeelixUwu napisał:

Nie chcę być niemiła czy coś ale... Czemu najzwyczajniej nie wyłączycie już cg? Jest to już dość wiekowy serwer, a wy nie mając czasu na jego rozwój tylko plujecie mu w twarz. Skoro pracujecie na pełen, lub nawet dwa etaty, to po jakiego grzyba jeszcze wpychacie sobie serwer, na którym gra 200 osób w godzinach szczytu? Przemyślcie sobie, czy utrzymywanie go ma jeszcze sens.

Nie ma żadnego racjonalnego powodu żeby ten serwer wyłączać, niezależnie od tego jak często są wprowadzane nowości, póki jesteśmy w stanie pokrywać chociaż koszty serwerów.

Nikogo do gry nie zmuszamy.

21 minut temu, Derpeusz napisał:

Nikogo do gry nie zmuszamy.

Nie zmuszacie, ale chcecie aby ktoś grał no nie? Szkoda tylko, że nikogo do gry nie zachęcacie. A po co na takim serwerze grać skoro są dużo lepsze serwery, same wspomnienia nie zatrzymają ludzi...

1 godzinę temu, LightningPl napisał:

Nie zmuszacie, ale chcecie aby ktoś grał no nie? Szkoda tylko, że nikogo do gry nie zachęcacie. A po co na takim serwerze grać skoro są dużo lepsze serwery, same wspomnienia nie zatrzymają ludzi...

Cały czas pracujemy i myślimy nad tym żeby znaleźć do serwera więcej ludzi, czasu i pieniędzy/sponsorów. Ale to nie jest coś co zdarzy się z dnia na dzień i możliwe że na "reaktywacje" trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

22 minuty temu, Derpeusz napisał:

Cały czas pracujemy i myślimy nad tym żeby znaleźć do serwera więcej ludzi, czasu i pieniędzy/sponsorów. Ale to nie jest coś co zdarzy się z dnia na dzień i możliwe że na "reaktywacje" trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Zrozumiałe, aczkolwiek deadlinem dla tego serwera są wakacje przynajmniej moim zdaniem, więc jeśli faktycznie uważacie, że wyłączenie serwera nie ma sensu to te miesiące są ostatnim czasem żeby to udowodnić 

2 minuty temu, Ascariasis napisał:

Zrozumiałe, aczkolwiek deadlinem dla tego serwera są wakacje przynajmniej moim zdaniem, więc jeśli faktycznie uważacie, że wyłączenie serwera nie ma sensu to te miesiące są ostatnim czasem żeby to udowodnić 

Tak jak było mówione na przełomie czerwca/lipca mają być dodane mapy itd., a co do zmian na cubegame to macie tutaj (przynajmniej moim zdaniem) najlepszą kolejność, ewentualnie z ub all'em można by było poczekać (jak w ogóle będzie). W wakacje zawsze były jakieś większe zmiany, więc i tym razem mam nadzieję, że jakieś będą. Poza tym jest tutaj mnóstwo bardzo ciekawych propozycji, który by zdecydowanie poprawiły grywalność na serwerze, na pewno część z nich jest możliwa do wprowadzenia i oby ktoś w końcu zaczął je ogarniać.

Nie będziemy w aktualnym momencie robić uballa, bo nic to nie pomoże serwerowi a ściągnie jedynie hejt.

Uball został zaplanowany na moment następnej dużej aktualizacji serwera.

Może lepiej wyłączyć serwer, zrobić zmiany jak tylko będzie możliwość, i znowu uruchomić serwer, wtedy mógłby być uball. Każdemu przerwa dobrze zrobi a potem serwer może na nowo odżyć. Nwm napiszcie co sądzicie...

Posted (edited)
4 minuty temu, LightningPl napisał:

Może lepiej wyłączyć serwer, zrobić zmiany jak tylko będzie możliwość, i znowu uruchomić serwer, wtedy mógłby być uball. Każdemu przerwa dobrze zrobi a potem serwer może na nowo odżyć. Nwm napiszcie co sądzicie...

Trochę nie rozumiem co to za różnica, ale no niektórzy raczej, mimo, że od dawna nic się nie dzieję, to będą chcieli spędzać czas na serwerze, a poza tym nie wiadomo ile to będzie trwać. Ub all najlepiej właśnie zrobić po większych zmianach, więc generalnie nie robi to różnicy. Byłem na początku za wyłączeniem serwera, ale chciałbym zobaczyć czy coś ruszy od wakacji i dopiero wtedy się nad tym zastanowić czy coś.

Edited by Rivaser